POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 2 sie 2010, o 07:52

giraldus pisze:
juka pisze:Ale "Piesek w kratkę" był właśnie lalkowy, nie rysunkowy. :smile:
Dokładnie, dzięki, Juka.
Poza tym to polski serial, a ten rysunkowy był chyba czeski, albo jeszcze pewniej węgierski.
A zobacz tu:
http://www.nostalgia.pl/latajacyzajaczek/

Haprique
Posty: 1
Rejestracja: 2 sie 2010, o 09:57

Post autor: Haprique » 2 sie 2010, o 10:06

Witam,
Od razu przepraszam, jeśli juz takie pytanie było, sporo tu stron i nie wszystkie dokłądnie przejrzałam:(

Za nic nie mogę przypomnieć sobie tytułu lalkowej dobranocki (lata 80-te) o dwóch ufoludkach, jeden z nich był srebrzyście kulisty,a drugi kwadratowy. Latali spodkiem również srebrnym i mieli dość ciekawe przygody :))
Czy ktoś z Was pamięta? Będę wdzięczna neizmiernie, gdyż nie daje mi to spokoju, a i moi przyjaciele się przeze mnie głowią już drugi dzień :)
pozdrawiam!

Hyperion
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2009, o 22:03

Post autor: Hyperion » 2 sie 2010, o 10:53

Wczoraj przeszukałem niemal całe forum i w dużej części zaspokoiłem swoją ciekawość (tak! dobrze zapamiętałem, że bohater Robotiksa miał na imię Argus, a Dawida Sandy- Sandy :D ). Jednak kiedy się zaczyna coś wspominać, w głowie zaczynają majaczyć kolejne filmy ze wczesnego dzieciństwa. W moim przypadku jest to początek lat 90-tych.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie:

:arrow: Serial o rodzince niedźwiedzi- rednecków. Miałem to na kasecie wraz z disneyowskim Królem Arturem, więc możliwe, że serial też od nich.

:arrow: Pełnometrażowy film o myszach w konwencji szpiegowskiej. Głownym bohaterem był szpieg stylizowany na Bonda. Jego wrogiem był wielki gruby kot.

Wiem, że to strzępki informacji, dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że były to filmy na wideo, ale nuż ktoś widział te animacje ; )

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 4 sie 2010, o 19:11

juka pisze:
giraldus pisze:
juka pisze:Ale "Piesek w kratkę" był właśnie lalkowy, nie rysunkowy. :smile:
Dokładnie, dzięki, Juka.
Poza tym to polski serial, a ten rysunkowy był chyba czeski, albo jeszcze pewniej węgierski.
A zobacz tu:
http://www.nostalgia.pl/latajacyzajaczek/
Dzięki, Juka, To je to! Pamięć spłatała mi figla - byłem pewien, że to był piesek. :oops:
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

zia
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2010, o 22:29

Post autor: zia » 5 sie 2010, o 22:44

Witam wszystkich serdecznie. Poszukuję tytułów dwóch bajek. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie. Jedna puszczana była jako dobranocka dawno temu (może z 15 lat wstecz, choć nie pamiętam dokładnie). Jedyne, co z niej pamiętam to to, że główną postacią był klaun, który zbierał śmieci. Coś mi też po głowie chodzi, że działo się to na jakiejś wyspie... Więcej szczegółów niestety umknęło. Druga bajka była z pewnością nie polskiej produkcji, nie puszczana raczej jako wieczorynka. Kojarzy mi się, że w tytule było coś 'w krainie władcy snów', czy 'w krainie snów', w każdym razie coś ze snem. Była tam walka dobra ze złem, bohaterowie dobrzy i istoty złe. Niestety tylko tyle. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Z góry uprzejmie dziękuję i pozdrawiam.

tempelton
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2010, o 09:08

Post autor: tempelton » 6 sie 2010, o 09:10

Witam.
Szukam filmu lub serialu (mogły być 2 albo 3 odcinki), który leciał na początku lat 80-tych. Wydaje mi się że był wyprodukowany w kraju bloku wschodniego (Czechosłowacja, ZSRR, inne?) i utrzymany w konwencji baśni.
Fabuła, czyli to co pamiętam:
młody chłopak mieszka z matką. Jego ojciec (lub bracia - nie pamiętam) wyruszył w świat i przepadł bez wieści. Chłopak słyszy co jakiś czas głośny krzyk. Wyrusza w świat, żeby odnaleźć krzyczącego. Tu moja pamięć szwankuje całkowicie. Pamiętam, że ktoś był zamieniony w kamień, był jakiś władca (król gór?), były dwa strumienie, jeden powodował utratę pamięci a drugi ją przywracał.
Może ktoś odświeży mi pamięć.
Pozdrawiam. Wojtek

HIPERION
Posty: 1
Rejestracja: 6 sie 2010, o 11:51

Post autor: HIPERION » 6 sie 2010, o 11:55

gdzie znajdę bajkę w której występują świetliki

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 6 sie 2010, o 21:19

zia pisze:Witam wszystkich serdecznie. Poszukuję tytułów dwóch bajek. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie. Jedna puszczana była jako dobranocka dawno temu (może z 15 lat wstecz, choć nie pamiętam dokładnie). Jedyne, co z niej pamiętam to to, że główną postacią był klaun, który zbierał śmieci. Coś mi też po głowie chodzi, że działo się to na jakiejś wyspie... Więcej szczegółów niestety umknęło.
Znam ten serial. Ale z tego co pamiętam śmieci zbierała inna postać, a dowcip polegał na tym, że jego pojemnik na śmieci był dziurawy i wszystko się wysypywało. Oryginalny tytuł to "Charlie Chalk", ale nie jestem pewny czy jakoś tego nie przetłumaczyli w polskiej wersji.
http://www.youtube.com/watch?v=aSHRY9Ig-uE
zia pisze:Druga bajka była z pewnością nie polskiej produkcji, nie puszczana raczej jako wieczorynka. Kojarzy mi się, że w tytule było coś 'w krainie władcy snów', czy 'w krainie snów', w każdym razie coś ze snem. Była tam walka dobra ze złem, bohaterowie dobrzy i istoty złe. Niestety tylko tyle. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Z góry uprzejmie dziękuję i pozdrawiam.
To będzie prawdopodobnie "Captain Zed and the Zee Zone", polski tytuł bodajże "Kapitan Sen, strażnik snów". W telewizji leciały dwie wersje tego serialu - z lektorem i dubbingiem. Niewykluczone, że różnie przetłumaczono tytuł.
http://www.youtube.com/watch?v=yH7ULRtRWWs

zia
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2010, o 22:29

Post autor: zia » 7 sie 2010, o 14:02

Pzet, opiewam Twoją cześć. Chodziło mi właśnie o Charlie Chalka [jak się okazuje ;)]. Poszukiwałam tytułu już tyle czasu... - szalenie Ci dziękuję za pomoc. Co do drugiego tytułu, to już sama przestałam być pewna... Bajkę, którą podałeś też sobie teraz wygrzebałam z pamięci, stąd być może pomyliły mi się tytuły, ale ona jednak prawdopodobnie nie jest tą, której szukam. Tamta była, by tak rzec, bardziej poważna (tj. bez aspektu humorystycznego). Kojarzy mi się - jako jeden z głównych bohaterów - jakiś czerodziej w niebieskiej szacie, ale znowu nie jestem pewna, czy czegoś nie pomieszałam... I nie wiem, czy tę bajkę puszczała telewizja - osobiście oglądałam ją na popularnych swego czasu VHS-ach :) W każdym razie jeszcze raz serdecznie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

roszponka
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2010, o 22:56

Post autor: roszponka » 7 sie 2010, o 23:03

Hej, czy ktoś kojarzy taka bajkę o miniaturowych zwierzakach, które mieszkały w sklepie zoologicznym? Pamiętam, że chyba miały mały domek na drzewie, potrafiły mówić i chyba przyjaźniły się z chłopakiem, który pracował w tym sklepie. Nie mogę sobie nic więcej przypomnieć, a zwłaszcza tytułu i od dłuższego czasu próbuje coś wyszukać w necie, ale nic do tej pory. Może ktoś pamięta co to za bajka? I chyba leciała ona na rtl7, nasza tv, w paśmie bajek, który był chyba codziennie coś w tym stylu :) Z góry wielkie dzięki :)

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 8 sie 2010, o 09:48

roszponka pisze:Hej, czy ktoś kojarzy taka bajkę o miniaturowych zwierzakach, które mieszkały w sklepie zoologicznym? Pamiętam, że chyba miały mały domek na drzewie, potrafiły mówić i chyba przyjaźniły się z chłopakiem, który pracował w tym sklepie. Nie mogę sobie nic więcej przypomnieć, a zwłaszcza tytułu i od dłuższego czasu próbuje coś wyszukać w necie, ale nic do tej pory. Może ktoś pamięta co to za bajka? I chyba leciała ona na rtl7, nasza tv, w paśmie bajek, który był chyba codziennie coś w tym stylu :) Z góry wielkie dzięki :)
Ja kojarzę. Leciała na TVN i miała tytuł "Zwierzątka ze sklepiku".

roszponka
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2010, o 22:56

Post autor: roszponka » 8 sie 2010, o 10:47

Wow Wielkie Dzięki Pzet :) a ja się tak męczyłam, żeby sobie przypomnieć tytuł. I znalazłam w końcu ją na YouTube :D dzięki!!

malody
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2010, o 17:26

Post autor: malody » 8 sie 2010, o 17:28

Kiedyś najprawdopodobniej na Pulsie lecial taki serial dla młodzieży, na poczatku tego serialu raz chlopak raz dziewczyna opowiadala o wydarzeniu jakiegoś bohatera najczesciej dzieci ktorzy uratowali czyjes zycie a pozniej byla pokazana ta historia.. i na koncu odcinka ta osoba z poczatku kończyła opowiadanie..
Może kojarzycie ten serial. Bo nie moge go znaleść, ogladalam go jako mala dziewczynka bardzo mnie ciekawil hehe, on był chyba kanadyjski albo W. Brytania jakos z pogranicza 2000- 2002 r., albo po 1998roku
Pomóżcie :smile:

malody
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2010, o 17:26

Post autor: malody » 8 sie 2010, o 21:49

jeszcze moge dodać ze ta dziewczyna to była mulatka a chłopak mial jasne włosy i przedstawiał sie jako Thomas albo na Pulsie albo tele 5 :)

malody
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2010, o 17:26

Post autor: malody » 9 sie 2010, o 16:48

I jeszcze jedna rzecz mianowicie film.
Starszy film amerykański horror, gdzie dziewczyna zaginęła nie mogli jej nigdzie znaleźć i pod koniec filmu rodzice chyba znaleźli ją zamurowaną w ścianie ...
??? :shock:

ODPOWIEDZ