POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 1 lip 2008, o 20:17


Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 2 lip 2008, o 07:32

Dzięki Robi!Coś mi tam zaświtało.A czy ktos cos wie na temat serialu( francuskiego chyba), lecial w Polsce chyba w latach 80-tych, pod tytulem "Slynne ucieczki" albo "Wielkie ucieczki",kazdy odcinek byl caloscia i dzial sie w innej epoce.1-szy to bylo chyba w czasach Rzymskich, o 2 zbieglych mlodych( i b. przystojnych) niewolnikach galijskich, z tego co pamietam. 1-go zlapali i odrabali mu stopy. Inny odcinek to bylo o Casanovie i jego udanej ucieczce z wiezienia.
Pamietam, ze serial byl b. ciekawy.Czy ktos zna oryginalny tytul?
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 3 lip 2008, o 15:02

ja też pamiętam "Kuchnie" dość dobrze, ale jakość nie mogę jej umiejscowić w czasie, mam wrażenie, ze chyba była jeszcze przed Laboratorium.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Vega273
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2008, o 11:44

Post autor: Vega273 » 10 lip 2008, o 16:09

Kochani pomocy!
Szukam bajki, która leciała w TV kilka lat temu. Pamiętam tylko tyle, że:
- były tam ogromne wilki, jeden z nich był napewno biały,
- był chłopak, który walczył w imię dobra razem z tymi wilkami oraz z jakąś dziewczyną, niestety nie pamiętam jak wyglądała i kim była, końcowa scena bajki rozgrywa się na pięknej, dużej łące, mnóstwo kwiatów, świeci słońce, w powietrzu coś lata, tak jakby ktoś rozdmuchał kilkaset dmuchawców, w/w chłopak rozmawia z tamtą właśnie dziewczyną,
- pamiętam, że w bajce zostaje zniszczony jakiś zamek,
- 'zło' reprezentuje bodajże kobieta, szczupła, wysoka, nienawidzi tych ogromnych wilków, w jednej ze scen ścina głowę białemu wilkowi, po czym głowa ta, już bez ciała,nadal ją atakuje, kobieta mówi coś w stylu, że tak to z nimi już jest, scena ta rozgrywa się chyba w lesie, między drzewami stoją ludzie tamtej kobiety,
- z tego, co pamiętam nie był to serial x)
Jeśli ktoś wie jaki tytuł nosi ta bajka, piszcie!! z góry dzięki za pomoc.

Aaa i dodam jeszcze, że to napewno nie jest WOLF'S RAIN. 'Moja bajka' toczy się w czasach zamków, rycerzy itd.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2008, o 16:10 przez Vega273, łącznie zmieniany 1 raz.

martin451
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:23

Post autor: martin451 » 12 lip 2008, o 14:37

witam,
szukam tytułow dwóch filmów fabularnych dla młodzieży. prawdopodobnie obie te produkcje były Disneya.
1. film opowiadał o chłopcu, który chciał wyciągnąć dzwon kościelny z jakiegoś jeziora, ale w okolicy grasował krokodyl. akcja działa się gdzieś w południowych stanach USA.
na końcu filmu chłopak leżał w szpitalu ( ten krokodyl chyba go zaatakował) i było słychać jak ten wyciągnięty już dzwon bije na kościelnej wieży.
2. film ( lub mini serial) był o chłopcu, który zaginął gdzieś na jakiś mokradłach.
pamiętam, że był motyw z czarną pumą i ruchomymi piaskami i był jeszcze jakiś dziadek, który znalazł tego chłopca.

Filmy te leciały w tv w latach osiemdziesiątych.
proszę o pomoc.

Vega273
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2008, o 11:44

Post autor: Vega273 » 12 lip 2008, o 15:28

Już nieaktualne, tytuł znaleziony ;p

Mimoza
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2008, o 18:00

Post autor: Mimoza » 14 lip 2008, o 19:00

Mam pytanie o dwie bajki:

1. Za moich czasów (może około 87-93) była taka bajka (zapewne dobranocka) o krasnalach i trolach i z grubsza tyle pamiętam na jej temat. Jeśli ktoś, po tak lakonicznym opisie, mógłby mi powiedzieć cóż to być mogło, to będę bardzo wdzięczna.
2. Na zajęciach biologii w czasach wczesnej podstawówki oglądaliśmy rysunkowy film „Skąd się wziąłem” – pamiętam, że był niesamowity i z chęcią dowiedziałabym się skąd go wziąć;)

Awatar użytkownika
krn78
Posty: 48
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 14:55

Post autor: krn78 » 15 lip 2008, o 09:29

Mimoza pisze:2. Na zajęciach biologii w czasach wczesnej podstawówki oglądaliśmy rysunkowy film „Skąd się wziąłem” – pamiętam, że był niesamowity i z chęcią dowiedziałabym się skąd go wziąć;)
Nam biologica czytala ksiazke :) Swietna i bardzo humorystyczna :)

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 15 lip 2008, o 20:45

Mimoza pisze:1. Za moich czasów (może około 87-93) była taka bajka (zapewne dobranocka) o krasnalach i trolach i z grubsza tyle pamiętam na jej temat. Jeśli ktoś, po tak lakonicznym opisie, mógłby mi powiedzieć cóż to być mogło, to będę bardzo wdzięczna.
Czyżby "Wiwat skrzaty"? ;)
Mishilanu kuni no tripper...

Mimoza
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2008, o 18:00

Post autor: Mimoza » 16 lip 2008, o 21:23

o tak, niesamowita bajka :) dziękuję pięknie. Długo mnie to męczyło.

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 17 lip 2008, o 15:35

Na moim poprzednim koncie na Youtube miałam polski opening do tej serii... Aktualnie na nowym odtwarzam swój zbiór, więc w najbliższych tygodniach to wideo zapewne się pojawi :)
Mishilanu kuni no tripper...

mrnikt
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2008, o 09:54

Post autor: mrnikt » 19 lip 2008, o 19:54

No to teraz cos trudniejszego.
Serial animowany - prawie napewno japoński pozne lata 70-te lub lata 80-te.
Końcowa lub poczatkowa piosenka BYĆ MOZE spiewana przez tą samą osobę, która spiewała w "Bajkach japońskich"
To co na 100% pamietam to fragment tekstu "..znow drogą szła .." i to ze melodyjke taka miałem w jednym ze swoich elektronicznych zegarkow z melodyjkami (takie z 4-6 melodyjkami).
Moze kojarzycie ten serial ?
Ostatnio zmieniony 19 lip 2008, o 20:24 przez mrnikt, łącznie zmieniany 1 raz.

dudusiek81
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2008, o 21:04

Młodzieżowy serial australijski-plaża

Post autor: dudusiek81 » 19 lip 2008, o 21:56

Witam wszystkich
bardzo proszę o pomoc w odszukaniu tytułu serialu, który był emitowany jakieś 10 lat temu, niestety nie pamiętam na jakim kanale .Serial,prawdopodobnie australijski, na pewno akcja dzieje się w Australii, opowiada o perypetiach młodych ludzi , z których głowni bohaterowie to rodzeństwo, siostra Cassie?, która ma chłopaka surfera (Josh?)natomiast brat chodził z koleżanką Cassie chyba Tori.Cos mi się przypomina że w tytule serialu była plaża, ale nie jestem pewna na 100%. Cassie pracowała w oceanarium a chłopak jej w sklepie z art dla surferów.
Jeżeli komuś coś świta będę bardzo wdzięczna za odp
Pozdrawiam

vutik
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2007, o 00:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vutik » 19 lip 2008, o 23:31

mrnikt pisze:Serial animowany - prawie napewno japoński pozne lata 70-te lub lata 80-te.
To co na 100% pamietam to fragment tekstu "..znow drogą szła .." i to ze melodyjke taka miałem w jednym ze swoich elektronicznych zegarkow z melodyjkami
ZTCP, to też były "Bajki japońskie". Faktycznie opening i ending były inne, niż te na Nostalgii, a piosenkę chyba śpiewała ta sama osoba. Ale z tą melodyjką z zegarka to nie do końca tak... Też miałem zegarek z 7-mioma melodyjkami i rzeczywiście mały fragment jednej z nich podobnie mi się kojarzył, ale to jednak był jakiś amerykański marsz wojskowy (nie pamiętam tytułu).

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Post autor: Allonsanfan » 23 lip 2008, o 06:45

wilma pisze:Dzięki Robi!Coś mi tam zaświtało.A czy ktos cos wie na temat serialu( francuskiego chyba), lecial w Polsce chyba w latach 80-tych, pod tytulem "Slynne ucieczki" albo "Wielkie ucieczki",kazdy odcinek byl caloscia i dzial sie w innej epoce.1-szy to bylo chyba w czasach Rzymskich, o 2 zbieglych mlodych( i b. przystojnych) niewolnikach galijskich, z tego co pamietam. 1-go zlapali i odrabali mu stopy. Inny odcinek to bylo o Casanovie i jego udanej ucieczce z wiezienia.
Pamietam, ze serial byl b. ciekawy.Czy ktos zna oryginalny tytul?
Leciał on w latach 70-tych, nie 80-tych. Dokładnie w roku 1972. Chyba że w latach 80-tych była jakaś powtórka ale nie pamiętam.
Tytuł oryginalny: "Les Évasions célebres".

Informacje no tym serialu na tej stronie:

http://us.imdb.com/title/tt0167748/
Ostatnio zmieniony 23 lip 2008, o 06:51 przez Allonsanfan, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ