POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

"Te głupie strachy" - pytanie

Post autor: Allonsanfan » 19 cze 2014, o 11:04

Pamiętacie grupę Papa Dance? Był taki zespół w latach 80-tych, może jeszcze jest, nie wiem. Taki boysband(boy band) z PRL, tylko że ten termin nie był wtedy jeszcze znany. Nic szczególnego, zwykła popowa sieczka, nie warta zapamiętania. Z jednym wyjątkiem.

„Te głupie strachy” – ich jedyny utwór który mi się podobał. No i właśnie w związku z nim mam pytanie. Pamiętam w latach 80-tych prezentację tego utworu w telewizji. Towarzyszył mu bardzo ponury teledysk który kończył się jak pewien delikwent popełniał samobójstwo wyskakując oknem. Zdaje się że to nawet był jeden z członków zespołu w tej roli. Był też jakiś komentarz prowadzącego program że ma utwór ten ma ostrzegać przed narkotykami, czy coś w tym stylu. Raz tylko to widziałem albo … Było coś takiego czy tylko pamięć płata mi kawały? Lata lecą niestety …

agata1
Posty: 28
Rejestracja: 30 paź 2013, o 15:37

POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: agata1 » 28 cze 2014, o 13:34

Ostatnio zmieniony 24 lip 2019, o 16:21 przez agata1, łącznie zmieniany 4 razy.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 29 cze 2014, o 18:29

Poszukuję serialu emitowanego na początku lat 90 ( 91 - 92r), na 99% produkcji NRD. Był to serial przygodowy dla młodzieży, a głównym bohaterem był nastolatek w okularach, który był geniuszem w jakiejś dziedzinie, chyba informatyce i przyjaźnił się ze swoim rówieśnikiem, lub nieco starszym cyganem, uczesanym w kitkę, który mieszkał w obozowisku cygańskim. jacyś źli ludzie chcieli tego głównego bohatera złapać i wykorzystać do swoich celów.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 2 lip 2014, o 20:53

qba83 pisze:Poszukuję serialu emitowanego na początku lat 90 ( 91 - 92r), na 99% produkcji NRD. Był to serial przygodowy dla młodzieży, a głównym bohaterem był nastolatek w okularach, który był geniuszem w jakiejś dziedzinie, chyba informatyce i przyjaźnił się ze swoim rówieśnikiem, lub nieco starszym cyganem, uczesanym w kitkę, który mieszkał w obozowisku cygańskim. jacyś źli ludzie chcieli tego głównego bohatera złapać i wykorzystać do swoich celów.
Czy on czasem nie upozorował upadku a potem amnezji ?
Cos było
Ale to chyba angielskie

Ja mam inne zmartwienie
Kto pamięta który serial / film był Alicja w krainie czarów lub Czarnoksiężnik z krainy oz w TVP
Mam na myśli końcówkę lat 80 i początek 90

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 2 lip 2014, o 21:20

Marecki384 pisze:
qba83 pisze:Poszukuję serialu emitowanego na początku lat 90 ( 91 - 92r), na 99% produkcji NRD. Był to serial przygodowy dla młodzieży, a głównym bohaterem był nastolatek w okularach, który był geniuszem w jakiejś dziedzinie, chyba informatyce i przyjaźnił się ze swoim rówieśnikiem, lub nieco starszym cyganem, uczesanym w kitkę, który mieszkał w obozowisku cygańskim. jacyś źli ludzie chcieli tego głównego bohatera złapać i wykorzystać do swoich celów.
Czy on czasem nie upozorował upadku a potem amnezji ?
Cos było
Ale to chyba angielskie

Ja mam inne zmartwienie
Kto pamięta który serial / film był Alicja w krainie czarów lub Czarnoksiężnik z krainy oz w TVP
Mam na myśli końcówkę lat 80 i początek 90
Możliwe, że coś takiego było, że pozorował amnezję nie pamiętam już dokładnie fabuły i chyba ukrywał sie u tych cyganów. W jednym z odcinków nawet przebrali go za cygana.

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Zyrafa » 6 lip 2014, o 12:09

Kto pamięta który serial / film był Alicja w krainie czarów lub Czarnoksiężnik z krainy oz w TVP
Mam na myśli końcówkę lat 80 i początek 90

Na pewno leciał w TV w latach 80tych serial animowany "Alicja w krainie czarów". Nie był to serial Disney'a i niestety nigdzie nie mogę go znaleźć.

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Zyrafa » 6 lip 2014, o 12:12

Czy ktoś pamięta film, w którym była królewna, której wydłużał się nos - na kilkanaście metrów - i pełzł (chyba do sadu po jabłka, ale mogę coś kręcić)?

condowchandlink1984
Posty: 1
Rejestracja: 6 lip 2014, o 09:18

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: condowchandlink1984 » 6 lip 2014, o 22:32

było, było...

Mefisto76
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2011, o 12:31
Kontakt:

Oryginalne folie animacyjne - CO TO ZA BAJKA ? Pomóżcie.

Post autor: Mefisto76 » 7 lip 2014, o 15:21

Witam, dysponuję poniższymi oryginalnymi foliami animacyjnymi,
niestety nie posiadam żadnych bliższych informacji na ich temat, nawet tytułów bajek, z których pochodzą.

Jedną jest bajka o jakiejś królewnie i księciu - 4 folie, a na piątek znajduje się oprócz księcia także ... kangurek Hip-Hop, choć narysowany odwrotnie (!).

Druga, jako że znajduje się na niej rybak, przywodzi na myśl "Złotą rybkę", ale może ktoś kojarzy ją bardziej,
na 4 znajduje się postać rybaka.

Na jednej znajduje się coś w rodzaju mewy - stąd też chyba jest to także ta ostatnia z wymienionych bajek.
Poniżej zdjęcia - folie są osobno, a pod nimi białe kartki, znajdują się na nich różnego rodzaju sygnatury.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje w tym temacie, piszcie proszę na: Magic76@poczta.fm ,
z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 9 lip 2014, o 10:45

Słuchajcie szukam serialu młodzieżowego z lat 80 lub 90 chyba australijskiego lub amerykańskiego
Był on emitowany na początku lat 90 w TVP
Pamiętam żę był jakis niby gang chłopcy z bramme street (taka jakas podobna nazwa)
Jakas dziewczyna zwineła kiełbasę ze sklepu i ochroniarz ja złapał
Pamiętam taką akcje ze szkoły dziewczyna przyniosła jakis zrobiony domek z zapałek chyba zrobiony i niosła do oceny druga jej podstawiła haka tamta upadła na ten domek
Ta od haka powiedziała o tak mi przykro
Poszkodowana odpowiedziała mi też i jej prace wywaliła za okno
To nie jest serial Szkoła złamanych serc

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 9 lip 2014, o 17:20

Mefisto76 pisze:
Druga, jako że znajduje się na niej rybak, przywodzi na myśl "Złotą rybkę", ale może ktoś kojarzy ją bardziej,
na 4 znajduje się postać rybaka.
To nie jest czasem ''O rybaku i jego żonie"?
Zyrafa pisze:Kto pamięta który serial / film był Alicja w krainie czarów lub Czarnoksiężnik z krainy oz w TVP
Mam na myśli końcówkę lat 80 i początek 90

Na pewno leciał w TV w latach 80tych serial animowany "Alicja w krainie czarów". Nie był to serial Disney'a i niestety nigdzie nie mogę go znaleźć.
Pamiętam polski serial animowany na podstawie ''Czarnoksiężnika...'' i późniejszych opowiadań i książek z serii.

"Alicję..." miałem produkcji rosyjskiej na kasecie wygraną za losy na straganach.
Tutaj fragment:

https://www.youtube.com/watch?v=k3n2GPvKdxU

Trochę inaczej ją zapamiętałem, ale to na pewno to, bo dialogi się zgadzają. Ten film był albo w całości zdubbingowany po polsku, albo z polską lektorką, bo jestem na 100% pewny, że Alicja mówiła po polsku żeńskim głosem. Może to i Twoja ''Alicja...''.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Zyrafa » 10 lip 2014, o 12:21

Trochę inaczej ją zapamiętałem, ale to na pewno to, bo dialogi się zgadzają. Ten film był albo w całości zdubbingowany po polsku, albo z polską lektorką, bo jestem na 100% pewny, że Alicja mówiła po polsku żeńskim głosem. Może to i Twoja ''Alicja...''.

Tak, to pewnie TA Alicja, chociaż muszę przyznać, że nic nie pamiętam... :-)
Przypomniałam też sobie serial "Czarnoksiężnik z krainy Oz" - no pewnie, że leciał! Był taki wycinany, jak Muminki, pamiętam że Dorotka miała sukienkę w niebieską kratkę i buciki wycięte z błyszczącego papieru. Tupała nimi jak Rumcajs. Ale też nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Zyrafa » 10 lip 2014, o 12:26

O, to to:
Obrazek

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Zyrafa » 10 lip 2014, o 12:34

To polski serial pod tytułem "W krainie czarnoksiężnika Oza"(1983-1989). Wygląda na to, że jest do kupienia na DVD.

Zyrafa
Posty: 93
Rejestracja: 5 kwie 2010, o 04:04

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Zyrafa » 10 lip 2014, o 12:53

I jeszcze pamiętam serial animowany kanadyjsko-japoński z 1982 roku pt. "Czarnoksiężnik z krainy Oz", tytuł oryginału: "Ozu no mahôtsukai" - na jutubie jest czołówka, pamiętam te opadające pończochy Dorotki! :-) Jest nawet cały serial, ale po hiszpańsku: "Mago de Oz anime".
Obrazek

ODPOWIEDZ