POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Dziurowicz
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2010, o 21:59
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Dziurowicz » 24 sty 2010, o 23:09

Eryk75 a pamiętasz w jakim to okresie to było i kto to prowadził :?:
Michał Dziurowicz

naruto2007
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2010, o 00:53

Post autor: naruto2007 » 25 sty 2010, o 15:20

Nie zauważyłem że tutaj jest odpowiedni temat do pytań o bajki.
A więc tak poszukuję tytułu bajki którą oglądałem w latach '90 nie jestem pewien ale może na niemieckim Cartoon Network lub super rtl. W bajce jako główni bohaterowie występowały dzieci 2 dziewczynki i chłopiec (chyba rodzeństwo) oraz ptak (prawdopodobnie papuga). Dzieci z tego co pamiętam nazywały się (ale nie wiem jak to się pisze) - 2 dziewczynki: "Lija" i "Bi" a chłopiec Jack a ptak chyba "Cziki". Z tego co pamiętam podróżowali po świecie a te dziewczynki na koszulkach miały napisane pierwsze litery ze swoich imion tj. "L" i "B". W tytule piosenki były wymieniane ich imiona. Ale może mi się mylić z inną bajką. Jeżeli ktoś kojarzy tą bajkę proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 25 sty 2010, o 17:50

Dziurowicz pisze: pamiętasz w jakim to okresie to było i kto to prowadził :?:
Program był w ramówce przez całą dekadę lat 90 (tak mi się wydaje), jeśli chodzi o prowadzących to była para dziennikarzy (damsko-męska), nazwisk sobie niestety nie przypominam.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 25 sty 2010, o 20:29

Do Maimeri.To może być Modelka,Cover girl muzyczny z Ritą Hayworth i Gene Kelly.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

honey83
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:41

Post autor: honey83 » 25 sty 2010, o 22:56

Witam wszystkich!Szukam tytułu bajki:
-nadawana tak w latach 90-92, w wakacje wczesnym rankiem ok 8.00.. na TVP 2
-raczej japońska
- każdy odcinek zaczyna się ze małe dziecko kładzie sie spać do łóżka i ma jakiś problem (a to nie chce czegoś zjeść albo boi się ciemności..) ale w śnie przenosi sie do jakiegoś lasu mieszkają tam króliki , myszki całe rodziny i to dziecko tam sie czegoś uczy i pokonuje swoje słabości i ogólnie taki happy end ma każda historia..
-dziecko za każdym odcinkiem jest inne ale mieszkańcy tego lasu Ci sami..
-słodka, mądra bajka
Może pamiętacie ...help...

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 26 sty 2010, o 15:09

honey83 pisze:Witam wszystkich!Szukam tytułu bajki:
-nadawana tak w latach 90-92, w wakacje wczesnym rankiem ok 8.00.. na TVP 2
-raczej japońska
- każdy odcinek zaczyna się ze małe dziecko kładzie sie spać do łóżka i ma jakiś problem (a to nie chce czegoś zjeść albo boi się ciemności..) ale w śnie przenosi sie do jakiegoś lasu mieszkają tam króliki , myszki całe rodziny i to dziecko tam sie czegoś uczy i pokonuje swoje słabości i ogólnie taki happy end ma każda historia..
-dziecko za każdym odcinkiem jest inne ale mieszkańcy tego lasu Ci sami..
-słodka, mądra bajka
Może pamiętacie ...help...
Opis pasuje do serialu "Leśna rodzina", ale nie był on japoński i nie przypominam sobie aby leciał na TVP2.
http://www.youtube.com/watch?v=DbPnj4rGdjg

honey83
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2010, o 22:41

Post autor: honey83 » 26 sty 2010, o 17:49

Pzet pisze:Opis pasuje do serialu "Leśna rodzina", ale nie był on japoński i nie przypominam sobie aby leciał na TVP2
TAK TAK TAK!!!
Normalnie jak to zobaczyłam to jakbym cofnęła się 20 lat wstecz..:)
Dzięki za pomoc:)

eMka
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2009, o 02:17

Post autor: eMka » 27 sty 2010, o 20:01

Hejka!! Witam. Mam pytanko.
1. Czy kojarzycie film w którym matka samotnie wychowywała córkę bo jej tatuś był kosmitą? Kontaktował się ze swoją córcią za pomocą jakiegoś kryształu. Poza tym dziewczynka miała chyba moc zatrzymywania czasu. Więcej nie pamiętam.
2. Drugi film, który ostatnio mi się przypomniał:serial amerykański, nie umiem okreslic w jakich latach leciał ale akcja filmu rozgrywała się w latach 30 tych - 40 tych (chyba!!!), na jakiejś barce/statku. Łodzią tą pływało jakieś małżeństwo. Serial nosił tytuł chyba od nazwy rzeki po której ten statek pływał. Próbowałam wpisać w google: Misissipii lub Amazonka, ale jedyne co wyskakiwało to wiadomości geograficzne. Jak tak zamknę oczy to widzę nawet twarz aktorki, ale za nic nie umiem umiejscowić jej w jakimś konkretnym filmie. Wiem, że miała długie, ciemne i kręcone włosy.
To by było na tyle na ile pozwoliła mi moja pamięć. Bardzo was proszę, jeśli ktokolwiek pamięta cokolwiek z mojej pisaniny to niech tutaj mi pomoże. Dzięki.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 27 sty 2010, o 21:26

Ad1 "Nie z tego świata"
Tak przez przypadek Dziurowicz pisał dzisiaj o tym serialu, więc zadziałam jako przedłużacz (żeby nie powiedzieć kabel :twisted: )
http://www.youtube.com/watch?v=X1AA0bKJ1ig

naruto2007
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2010, o 00:53

Post autor: naruto2007 » 28 sty 2010, o 15:42

Przypomniało mi się że bajka może być produkcji włoskiej lub francuskiej. A może znacie jakieś stronki gdzie znajdują się wszystkie bajki z tych krajów?

qiwacze
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2010, o 17:19

Post autor: qiwacze » 29 sty 2010, o 17:46

Witajcie, odnalazłem już chyba wszystkie bajki z dzieciństwa, prócz jednej, Nie sądziłem że będzie taką zagwozdką, gdyż to 'najświeższy' tytuł z jakim się zetkąłęm.
Mianowicie nadawana była w późnych latach 90, ewentualnie pierwszych XXI wieku. W porze dobranocki - o 19.00, najpewniej na tvp1. Płynnie animowana techniką kukiełkową. Nie znam kraju produkcji, ale obstawiał bym płn-zach Europę, ewentualnie Kanadę. Wygląd wskazywał na lata '90.
Rzecz się dzieje w lesie, gdzie główny (?) bohater o zielonej skórze i skorupce od żołędzia na głowie mieszka w wydrążonym drzewie. Jest jakby dobrym duchem tej krainy, mędrcem gdyż zawsze znajduje wyjście z sytuacji, godzi inne postacie itd. Poza nim pamiętam także myszowatą rodzinę - mama-tata-synek - z których ten ostatni był lękliwy i często tak śmiesznie pociągał noskiem.
Wiem, niewiele tego... Próbowałem nawet przejrzeć wszystkie bajki z listy dobranocek na wikipedii i nic. Musiano wyemitować niewiele odcinków, bo jak się dowiedziałem o jej istnieniu, tak szybko znikła. Pomóżcie proszę..

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 30 sty 2010, o 11:31

qiwacze pisze:Witajcie, odnalazłem już chyba wszystkie bajki z dzieciństwa, prócz jednej, Nie sądziłem że będzie taką zagwozdką, gdyż to 'najświeższy' tytuł z jakim się zetkąłęm.
Mianowicie nadawana była w późnych latach 90, ewentualnie pierwszych XXI wieku. W porze dobranocki - o 19.00, najpewniej na tvp1. Płynnie animowana techniką kukiełkową. Nie znam kraju produkcji, ale obstawiał bym płn-zach Europę, ewentualnie Kanadę. Wygląd wskazywał na lata '90.
Rzecz się dzieje w lesie, gdzie główny (?) bohater o zielonej skórze i skorupce od żołędzia na głowie mieszka w wydrążonym drzewie. Jest jakby dobrym duchem tej krainy, mędrcem gdyż zawsze znajduje wyjście z sytuacji, godzi inne postacie itd. Poza nim pamiętam także myszowatą rodzinę - mama-tata-synek - z których ten ostatni był lękliwy i często tak śmiesznie pociągał noskiem.
Wiem, niewiele tego... Próbowałem nawet przejrzeć wszystkie bajki z listy dobranocek na wikipedii i nic. Musiano wyemitować niewiele odcinków, bo jak się dowiedziałem o jej istnieniu, tak szybko znikła. Pomóżcie proszę..
To jest serial "Oakie Doke"
http://www.youtube.com/watch?v=dcQ_tVkfeLk

qiwacze
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2010, o 17:19

Post autor: qiwacze » 31 sty 2010, o 11:09

Pzet pisze:To jest serial "Oakie Doke"
http://www.youtube.com/watch?v=dcQ_tVkfeLk
Rzeczywiście! Bardzo Ci dziękuję. Ale czy taki był też 'nasz' tytuł? Bo na polskim google nic nie wyskakuje. Wyświetlali/wyświetlają go gdzieś jeszcze od czasu pierwszej emisji?

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 31 sty 2010, o 14:24

qiwacze pisze:
Pzet pisze:To jest serial "Oakie Doke"
http://www.youtube.com/watch?v=dcQ_tVkfeLk
Rzeczywiście! Bardzo Ci dziękuję. Ale czy taki był też 'nasz' tytuł? Bo na polskim google nic nie wyskakuje. Wyświetlali/wyświetlają go gdzieś jeszcze od czasu pierwszej emisji?
Nie jestem pewien czy polski tytuł był dokładnie taki sam jak oryginalny. Serial jest dość zdawkowo opisany na http://www.filmweb.pl/f239906/Oakie+Doke,1995 . Imię głównego bohatera brzmiało mniej więcej tak jak oryginalne (może z lekkim spolszczeniem jeśli chodzi o wymowę).

Pamiętam też, że głównego bohatera dubbingował Maciej Damięcki.

qwertyuiop
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2010, o 23:21

Post autor: qwertyuiop » 3 lut 2010, o 23:27

Witam, szukam nazwy bajki, w której bohaterem był komar w czerwonych trampkach.
Zaczynała się chyba od dmuchawca rozwiewanego przez wiatr.

ODPOWIEDZ