POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Serendipity
Posty: 9
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 14:07

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Serendipity » 8 paź 2015, o 11:46

Drodzy forumowicze, bardzo proszę o pomoc w identyfikacji serialu (fabularnego) nadawanego w telewizji w latach 90-tych. Ten serial czy miniserial był raczej dla młodzieży. Akcja toczyła się na tropikalnej wyspie. Raczej niewspółcześnie. Był jakiś statek żaglowy i dzicy tubylcy. Pomimo że serial był raczej młodzieżowy, pamiętam dwie sceny, które mnie zszokowały w swojej “niedziecinnej” grafice. W jednej ze scen bohater (młody mężczyzna/chłopak) dopływa do statku żaglowego zakotwiczonego w zatoce i tam przez przypadek zostaje uderzony w głowę jakąś luźną częścią masztu i traci przytomność. Druga scena (chyba jakoś pod koniec), ten sam bohater, podczas napadu dzikich tubylców, zostaje poważnie zraniony włocznią czy oszczepem. Ale ogólnie wszystko dobrze sie kończy! Zastanawiam się też czy to nie przypadkiem jakiś serial o podróżach w czasie i utkwił mi w pamięci tylko jeden odcinek akurat o bezludnej wyspie…? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc! To raczej nie są: Porwany Za Młodu, Wyspa Skarbów, Powrót na Wyspę Skarbów, Koralowa Wyspa (1984), Rozbitkowie (Amazon) oraz Wyspy Piratów. Bardzo proszę o pomoc - męczy mnie to od długiego czasu!

Serendipity
Posty: 9
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 14:07

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Serendipity » 8 paź 2015, o 13:04

Marecki384 pisze:W latach 1997 -98 w TVN był amerykański serial Modelki
Zna ktoś oryginalny tytuł ?
Czy to nie przypadkiem Models Inc. http://www.filmweb.pl/serial/Models+Inc.-1994-95197

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 14 paź 2015, o 17:48

Tak to Models :)

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 16 paź 2015, o 10:48

Serendipity pisze:Drodzy forumowicze, bardzo proszę o pomoc w identyfikacji serialu (fabularnego) nadawanego w telewizji w latach 90-tych. Ten serial czy miniserial był raczej dla młodzieży. Akcja toczyła się na tropikalnej wyspie.
Hm... było coś takiego. Prawdopodobnie w latach 90-tych na tvp1 lub tvp2. Być może to była produkcja australijska lub nowozelandzka. Grupka dzieci dzięki jakiemuś przyrządowi (może wynalazkowi ojca) przenosiła się na jakąś wyspę i tam mieli różne przygody. Na tej wyspie kojarzą mi się jacyś piraci czy kanibale... Ale tytułu nie kojarzę za Chiny Ludowe. Może rozmawiamy zresztą o dwóch zupełnie różnych serialach.

Z seriali o wyspach to jeszcze kojarzy mi się ''Wyspa przygód'' i "Przygody na Kithirze" no ale to raczej działo się we współczesnych czasach, z seriali kostiumowych były zaś jeszcze "Przemytnik" albo "Awanturnik", ale chyba leciały ździebko wcześniej. Były jeszcze "Przygody na bezludnej wyspie".

_____________________

A z zupełnie innej beczki: Kto pamięta film, być może z serii Disney przedstawia, gdzie był chłopak, chyba w jakimś ośrodku czy coś (nie pamiętam czy coś z nim było nie tak, czy wykonywał tam jakieś prace społeczne) i wielki Indianin (chyba) niemowa, trochę jak z "Lotu nad kukułczym gniazdem" (a może to przez "Lot'' mi się nasunęło skojarzenie z Indianinem). Potem ten Indianin nagle się odzywa do niego. Chyba jakąś misję mu dał.
Potem się okazało, że chyba ten chłopak uderzył się w głowę, a to wszystko mu się śniło jak był nieprzytomny, nie mógł w to uwierzyć, mówił "przecież on umie mówić, wodzu, powiedz im" czy coś takiego. Tylko taki charakterystyczny motyw kojarzę.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

izamancer
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2015, o 15:08

poszukiwania opowiadań z czytanki szkolnej z lat 70- tych.

Post autor: izamancer » 25 paź 2015, o 11:47

Witam.
Szukam autora/ autorki i tytułu książki, której fragmenty były w czytance dla klasy II lub III, z lat 70-tych. Były to opowiadania o chłopcu, jego koledze, niestety nie pamiętam ich imion. Opisane były w komiczny sposób ich przygody.
Czy może ktoś pamięta te opowiadania?

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: poszukiwania opowiadań z czytanki szkolnej z lat 70- tyc

Post autor: Syriusz Falcon » 25 paź 2015, o 12:03

Może "Chłopak na opak" Hanny Ożogowskiej
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

izamancer
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2015, o 15:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: izamancer » 25 paź 2015, o 18:30

No niestety to nie ta książeczka, ale dziękuję za podpowiedź.
Przypomniało mi się, że ci chłopcy rozwiązywali zadanie matematyczne ile waży krokodyl z klatką. Komentowali to tak, że po co ważyć krokodyla z klatką, dlaczego nie można zważyć samej klatki,

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 25 paź 2015, o 18:47

- Ze "stworzywa" była? Phi! Krokodyl w żelaznej powinien siedzieć!

Kurde, też to pamiętam.
Wydaje mi się też, że oryginalne zadanie było chyba o jakichś owocach (pomarańczach :?:), a oni to przerobili na krokodyla.
Ta czytanka przetrwała do początku lat 90., ale nie pamiętam nazwiska autora niestety :(.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

izamancer
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2015, o 15:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: izamancer » 26 paź 2015, o 07:32

Taaaaaaaaaaaaaak !!!!!!!!!!!!!!!! To dokładnie ta czytanka, teraz mi się przypomniało "stworzywo" i pomarańcze.
Miło mi , że ktoś to jeszcze pamięta. :D
Może jakimś cudem przypomnisz sobie więcej szczegółów, albo i sam tytuł?
Dzięki za post.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 26 paź 2015, o 09:30

Cóż. Wpisywałem w google stare podręczniki i próbowałem sobie pokojarzyć po okładkach, z których korzystałem.
Wyszło na to, że to będzie ''Rośniemy razem. Wypisy dla klasy 2" (tak sądziłem, że to nie mogło być wyżej niż 2. klasa, bo od trzeciej korzystaliśmy już z nowych, wydrukowanych po przemianach ustrojowych, podręczników).

Rzeczona czytanka to Zadanie z krokodylem Wiery Badalskiej (autorki owego podręcznika). Te historyjki pochodzą prawdopodobnie z książki Jędrek i inni.

A oto i czytanka z krokodylem:
Krokodyl 1thumb.jpg
Zadanie z krokodylem - Wiera Badalska cz. 1
Krokodyl 2 thumb.jpg
Zadanie z krokodylem - Wiera Badalska cz. 2
Krokodyl 3 thumb.jpg
Zadanie z krokodylem - Wiera Badalska cz.3

Cały podręcznik jest do znalezienia zeskanowany na chomiku.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

izamancer
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2015, o 15:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: izamancer » 26 paź 2015, o 10:49

Bardzo dziękuję. Ja też próbowałam szukać informacji o starych podręcznikach szkolnych, ale tej czytanki nie znalazłam.
Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI !!!

izamancer
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2015, o 15:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: izamancer » 26 paź 2015, o 12:11

Próbowałam znaleźć, gdzie można kupić tę czytankę. Sprawa beznadziejna :(

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 26 paź 2015, o 12:50

Na allegro są stare książki pani Badalskiej, ale akurat ''Jędrka i innych'' nie ma. Pozostaje sprawdzać co jakiś czas.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

izamancer
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2015, o 15:08

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: izamancer » 26 paź 2015, o 16:48

Będę polować :)

Serendipity
Posty: 9
Rejestracja: 3 wrz 2015, o 14:07

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Serendipity » 27 paź 2015, o 15:28

Doctor_Who pisze:
Serendipity pisze:Drodzy forumowicze, bardzo proszę o pomoc w identyfikacji serialu (fabularnego) nadawanego w telewizji w latach 90-tych. Ten serial czy miniserial był raczej dla młodzieży. Akcja toczyła się na tropikalnej wyspie.
Hm... było coś takiego. Prawdopodobnie w latach 90-tych na tvp1 lub tvp2. Być może to była produkcja australijska lub nowozelandzka. Grupka dzieci dzięki jakiemuś przyrządowi (może wynalazkowi ojca) przenosiła się na jakąś wyspę i tam mieli różne przygody. Na tej wyspie kojarzą mi się jacyś piraci czy kanibale... Ale tytułu nie kojarzę za Chiny Ludowe. Może rozmawiamy zresztą o dwóch zupełnie różnych serialach.

Z seriali o wyspach to jeszcze kojarzy mi się ''Wyspa przygód'' i "Przygody na Kithirze" no ale to raczej działo się we współczesnych czasach, z seriali kostiumowych były zaś jeszcze "Przemytnik" albo "Awanturnik", ale chyba leciały ździebko wcześniej. Były jeszcze "Przygody na bezludnej wyspie".
Bardzo serdecznie dziekuję za chęć pomocy! Ten serial o którym myślisz to być może był "Wyspy Piratów" (Pirate Islands), Australijski, z 2003 roku. Ale to nie ten którego szukam. Nie jest to też "Przemytnik" i "Awanturnik". No i niestety nie ''Wyspa przygód'' i "Przygody na Kithirze" Natomiast "Przygody na bezludnej wyspie" nic mi nie mówią - jakiej to było produkcji? Lub tytuł oryginału?

Tak wogóle się teraz zastanawiam czy to czego szukam to nie był przypadkiem film TV podzielony na kilka częsci? Może z serii Kino Bez Rodziców...?

ODPOWIEDZ