POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
basia33ster
Posty: 46
Rejestracja: 9 sty 2011, o 19:57
Lokalizacja: Kraków/UK

Post autor: basia33ster » 12 sty 2011, o 14:02

Niestety, tu jest ten ból - pamiętam kiedyś, że zamówiłam sobie coś, teraz nie pamiętam czy to była księgarnia wysyłkowa czy inna, w każdym razie zamówiona rzecz została mi wysłana (dostałam dokumenty wysłania) i do tej pory nie dotarła. To było ponad rok temu. W tym roku wysłałam kartki na Święta do rodziny i 2 osoby nie dostały.
Nadal będę szukać możliwości ściągnięcia po prostu tych książek, a jak wrócę do Krakowa to
pozwiedzam też Allegro.
I tak dobrze, że przynajmniej Mam 6 lat udało mi się ściągnąć :grin: .

MarciNG90
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2011, o 13:34

Post autor: MarciNG90 » 16 sty 2011, o 13:38

Witam. Założyłem tu konto bo od dawna poszukuje takiego serialu który oglądałem w dzieciństwie i za nic nie mogę sobie przypomniec jego nazwy :) Pamiętam tylko że leciał albo na TV4, albo TVN czy TVN7 (nie jest to pewnik ale takie mam wrażenie że na satelicie wtedy oglądałem na astrze) motyw przewodni był taki że jakaś rodzinka jechała sobie na wczasy do dżungli czy gdzieś i wpadła w taką przepasc z której nie dało się wydostac. I tam żyła między dinozaurami itp :) Z tego co mi się wydaje to na 99% nie był to polski serial. Wiem że bardzo mało wyjaśniłem ale pamietam ten serial jak za mgłą, miałem może 6-7 lat jak go oglądałem a pozniej juz nie powatarzali i swita mi tylko takie cos w glowie a chętnie bym sobie go przypomniał. Może ktoś wie o ktory mi chodzi?

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 16 sty 2011, o 17:38

MarciNG90 pisze:Witam. Założyłem tu konto bo od dawna poszukuje takiego serialu który oglądałem w dzieciństwie i za nic nie mogę sobie przypomniec jego nazwy :) Pamiętam tylko że leciał albo na TV4, albo TVN czy TVN7 (nie jest to pewnik ale takie mam wrażenie że na satelicie wtedy oglądałem na astrze) motyw przewodni był taki że jakaś rodzinka jechała sobie na wczasy do dżungli czy gdzieś i wpadła w taką przepasc z której nie dało się wydostac. I tam żyła między dinozaurami itp :) Z tego co mi się wydaje to na 99% nie był to polski serial. Wiem że bardzo mało wyjaśniłem ale pamietam ten serial jak za mgłą, miałem może 6-7 lat jak go oglądałem a pozniej juz nie powatarzali i swita mi tylko takie cos w glowie a chętnie bym sobie go przypomniał. Może ktoś wie o ktory mi chodzi?
To jest serial "W krainie dinozaurów" ("Land of the Lost")
http://www.youtube.com/watch?v=Lqhof8OvyAI

MarciNG90
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2011, o 13:34

Post autor: MarciNG90 » 16 sty 2011, o 17:59

kurde dzieki wielkie koleś :)

diamencik
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2011, o 19:06

bajka TVP2

Post autor: diamencik » 17 sty 2011, o 19:21

Witam, nareszcie znalazłam jakieś fajne forum, bo nigdzie nie potrafię znaleźć pomocy na temat bajki-filmu. Zbytnio za dużo nie pamiętam, ale może ktoś....
Była to bajka-film (nie wiem jak to fachowo nazwać), nadawany w latach koniec 80-tych lub początek 90-tych w programie drugim telewizji polskiej najczęściej między godziną 12.00 a 14.00 w niedzielę.
Pamiętam że było tylko około 10-12 odcinków (może 15), zaczynało się zawsze tak samo, siedział na fotelu starszy Pan, miły dziadek i bardzo ciekawie zaczynał opowieść. Każdy odcinek to była osobna fabuła. Oczywiście bajkowa opowieść.
Niestety tylko tyle pamiętam.
Za każdą pomoc będę wdzięczna.

Krzychu
Posty: 225
Rejestracja: 11 maja 2006, o 06:47
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Krzychu » 17 sty 2011, o 19:54

Niestety, tu jest ten ból - pamiętam kiedyś, że zamówiłam sobie coś, teraz nie pamiętam czy to była księgarnia wysyłkowa czy inna, w każdym razie zamówiona rzecz została mi wysłana (dostałam dokumenty wysłania) i do tej pory nie dotarła. To było ponad rok temu. W tym roku wysłałam kartki na Święta do rodziny i 2 osoby nie dostały.
Nadal będę szukać możliwości ściągnięcia po prostu tych książek, a jak wrócę do Krakowa to
pozwiedzam też Allegro.
I tak dobrze, że przynajmniej Mam 6 lat udało mi się ściągnąć
No są metody na prawie 100% pewność (przesyłaka kurierska) tyle tylko iż w tym przypadku koszt wysyłki może nawet przy "zachodnich" zarobkach przyprawić o zawał. I oscyluje naprawde o niopłacalnosc.

beno_1410
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2011, o 15:30

Post autor: beno_1410 » 20 sty 2011, o 15:53

cześć
dopiero co założyłem tu konto bo trafiłem na tą stronę przypadkowo przeglądając internet w ramach przerwy w nauce ;)
od razu nasunęło mi się kilka spraw które mnie męczą jakiś czas i nie mogę ich nigdzie znaleźć.
Bajki:
1.Leciała jako dobranocka, zdaje się że czwartki albo wtorki gdzieś w połowie lat 90... Pozytywnymi bohaterami były postacie Zodiaku, takie puchate zwierzaki, złym był jakiś taki dziwny różowy gadopodobny grubas któremu podlegały zielone ludziki. Tyle pamiętam...
2.Bajka, też chyba dobranockowa, musiałem być bardzo mały jak leciała (początek lat 90) bo niewiele pamiętam, tylko tyle że czołówka zaczynała się od widoku takiego drzewa, były tam jakieś postacie zwierząt, chyba też jakiś siwobrody dziadek (skrzat? magik? ) ogólnie przyjemne bajkowe kolory to wszystko miało. Wiem że niewiele można stwierdzić nas tej podstawie ale cóż, może ktoś zrozumie o co mi chodzi:D to moje bardzo magiczne wspomnienie z dzieciństwa ale nie mam pojęcia co to było
3.Bajka o dwóch siostrach, które były bez rodziców i ich szukały, jedna prawie dorosła, druga mała, wplątały się przy tym w jakąś intrygę , zdaje się że miało to lekko wschodnią kreskę ale mogę się mylić. Na pewno leciało we wtorki popołudniu w okolicach 1996/1997 na którejś z publicznych tv (pamiętam jak wracałem ze szkoły i oglądałem to z tatą ;)). nazywało się chyba nawet "sierotki"

i jeszcze inne sprawy, co prawda nie chodzi o bajki ale widzę że były tu też pytania o teledysku więc to może nie jest jakiś wielki offtop ;)
1.1999 rok, nazywało się "on and on"; we zwrotce jacyś goście coś rapowali o ile się nie myle to w teledysku byli grubawi i mieli brody, w refrenie ciemna dziewczyna w białym kapeluszu śpiewała "on and on" a goście dogadywali coś w rodzaju "we're gotta go now". W jakimś momencie w klipie pojawiał się chyba tyranozaur (a może mi się znowu coś pomyliło?)
2. dancopodobny kawałek, leciał na atomic tv w ramach bodajże listy "20 klubowych" na przełomie 1999/2000, jedynym tekstem było coś w stylu "get it up" (get it off? on? out?), na końcu było "get it up (on?:D) now"; w teledysku jakaś grupa gości i dziewczyn przyjeżdżała do miasta, opalali się na plaży, na końcu była impreza:D
3. jakiś latynoski klimat muzyki, plaża, palmy, dziewczyny w bikini i wokalistka, na końcu ludzie szli na brzeg morza,strzelali korkami z szampanów i pojawiał się napis "happy new year"
z tymi piosenkami najgorsze to że mam bardzo szczątkowe informacje i nie mogę nic znaleźć, a melodie chodzą mi po głowie od dawna...
Ostatnio zmieniony 20 sty 2011, o 18:02 przez beno_1410, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzegorz Cieśla
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2011, o 16:41

Post autor: Grzegorz Cieśla » 20 sty 2011, o 16:50

Witam gorąco! Mam pytanie dotyczące raczej czechosłowackiego filmu animowano-fabularnego, którego bohaterami były owady(?), żuczki mieszkające u ludzi. Oczywiście wszystko dookoła było olbrzymie - zegar z kukułką, łyżki, zapałki itp. Film pełen przygód. Czy ktoś jest w stanie przypomnieć mi tytuł w/w filmu. Pozdrawiam serdecznie wszystkich! Niech żyje NOSTALGIA!

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 20 sty 2011, o 17:45

beno_1410 pisze: Bajki:
1.Leciała jako dobranocka, zdaje się że czwartki albo wtorki gdzieś w połowie lat 90... Pozytywnymi bohaterami były postacie Zodiaku, takie puchate zwierzaki, złym był jakiś taki dziwny różowy gadopodobny grubas któremu podlegały zielone ludziki. Tyle pamiętam...
Było już podobne pytanie na forum. Może o to chodzi: http://www.starzaki.eu.org/~disney/foru ... ght=#72668

beno_1410
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2011, o 15:30

Post autor: beno_1410 » 20 sty 2011, o 17:59

tak tak to ta bajka! :)
jedna kwestia rozwiązana, dziękuje bardzo :)

tadek
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2011, o 03:15

Wieczorynka

Post autor: tadek » 23 sty 2011, o 03:24

Kochani! Od dwóch godzin czytam forum, niestety sen się zbliża, a jestem dopiero w połowie, więc nie wiem czy później ktoś o tę bajkę się pytał. Sprawa wygląda tak:

Rysowana wieczorynka emitowana na tvp polonia w latach 90, drugiej połowie raczej.
Nie pamiętam zbyt wiele, poza tym, że dział się jakiś straszny hardkor. Był zamek,w którym mieszkali jacyś straszni czarni rycerze, a dobrzy bohaterowie mieszkali gdzieś pod lasem czy coś takiego, w każdym bądź razie tam był staw, i w tym stawie mieszkał taki niebieski stwór coś a la wodniak albo coś takiego, pamiętam jeszcze jakiś bliźniaków też niebieskich lub zielonych, i chyba jakiegoś dziadka...
TO tak z grubsza, wydaje mi się, że to była polska bajka, może zrobiona nawet wcześniej, bo kreska animacji była taka.. staroświecka :)

A i w tym zamku może była uwięziona jakaś dziewczyna! To w ogóle niesamowita rzecz, taka właśnie smutna strasznie, bo widziałem może dwa razy to i pamiętam takie duże rysunkowe błękitne łzy spływające po niebieskiej piegowatej twarzy...
I ktoś w kajdanach bodajże. Generalnie postacie ludzi mieszały się tam z takimi postaciami jakby z jakiejś słowiańskiej mitologi, ale nie w sensie światowidów, tylko bardziej takich rustykalnych właśnie

Czy ktoś cokolwiek kojarzy? Moja radość nie znałaby granic :)

beno_1410
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2011, o 15:30

Post autor: beno_1410 » 23 sty 2011, o 11:14

może "film pod strasznym tytułem"?

Grzegorz Cieśla
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2011, o 16:41

Post autor: Grzegorz Cieśla » 23 sty 2011, o 16:01

To był film pełnometrażowy, a nie dobranocka. Emitowany chyba w latach 80' w TV.

tadek
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2011, o 03:15

Post autor: tadek » 24 sty 2011, o 00:27

TAK TAK TAK! Dziękuję wam! Jesteście wielcy!

P.S Sprawdziłem - na początku był serial, a w 1999 powstał film pełnometrażowy

johanabaker
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2010, o 16:17
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: bajka TVP2

Post autor: johanabaker » 25 sty 2011, o 21:44

diamencik pisze:Witam, nareszcie znalazłam jakieś fajne forum, bo nigdzie nie potrafię znaleźć pomocy na temat bajki-filmu. Zbytnio za dużo nie pamiętam, ale może ktoś....
Była to bajka-film (nie wiem jak to fachowo nazwać), nadawany w latach koniec 80-tych lub początek 90-tych w programie drugim telewizji polskiej najczęściej między godziną 12.00 a 14.00 w niedzielę.
Pamiętam że było tylko około 10-12 odcinków (może 15), zaczynało się zawsze tak samo, siedział na fotelu starszy Pan, miły dziadek i bardzo ciekawie zaczynał opowieść. Każdy odcinek to była osobna fabuła. Oczywiście bajkowa opowieść.
Niestety tylko tyle pamiętam.
Za każdą pomoc będę wdzięczna.
diamencik, może chodzi o Bajarza http://www.youtube.com/watch?v=Bs81RjW4kvs

ODPOWIEDZ