POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Ramajana_1989
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 08:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Ramajana_1989 » 7 lis 2021, o 08:19

Na innym forum ktoś napisał: "A mnie z kolei akcja tego filmu i ów głos kobiecy kojarzy się z filmem "Opowieść o dzielnym witeziu" z 1977 roku, ale to był chyba radziecki film". Przyznam, że nigdzie nie namierzyłem informacji o takim filmie.

Olek78
Posty: 21
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 20:44

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Olek78 » 7 lis 2021, o 22:04

Ramajana_1989 pisze:
7 lis 2021, o 08:19
Na innym forum ktoś napisał: "A mnie z kolei akcja tego filmu i ów głos kobiecy kojarzy się z filmem "Opowieść o dzielnym witeziu" z 1977 roku, ale to był chyba radziecki film". Przyznam, że nigdzie nie namierzyłem informacji o takim filmie.
Najprawdopodobniej to ten film/miniserial:
https://www.youtube.com/watch?v=-9CLwdmWS90
https://www.youtube.com/watch?v=RPJX_YJY60A
Ale z tego, co na szybko przejrzałem, to nie będzie ten poszukiwany...

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 21 lis 2021, o 13:03

Szukam filmu. Akcja osadzona w XIX lub na początku XX wieku. Możliwe, że to sfilmowana znana powieść polskiego pisarza. Rzecz dzieje się wokół pewnego dworku, czy pałacu do którego na wakacje przyjeżdża młody chłopak, syn kogoś ze służby. Dotrzymuje on towarzystwa jakiejś młodej arystokratce z tego pałacu. Pamiętam scenę w której pszczoła wchodzi pod ubranie tej dziewczyny, a bohater bez namysłu tą pszczołę wyciąga. Wybucha skandal. Jeszcze pamiętam, że był tam mały chłopiec z okolicznej wsi, który nosi na głowie wielki liść łopianu i nic nie mówi. Pomocy :)

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Allonsanfan » 21 lis 2021, o 13:43

MBlaut pisze:
21 lis 2021, o 13:03
Szukam filmu. Akcja osadzona w XIX lub na początku XX wieku. Możliwe, że to sfilmowana znana powieść polskiego pisarza. Rzecz dzieje się wokół pewnego dworku, czy pałacu do którego na wakacje przyjeżdża młody chłopak, syn kogoś ze służby. Dotrzymuje on towarzystwa jakiejś młodej arystokratce z tego pałacu. Pamiętam scenę w której pszczoła wchodzi pod ubranie tej dziewczyny, a bohater bez namysłu tą pszczołę wyciąga. Wybucha skandal. Jeszcze pamiętam, że był tam mały chłopiec z okolicznej wsi, który nosi na głowie wielki liść łopianu i nic nie mówi. Pomocy :)
Chodzi o polski film "Grzechy dzieciństwa" na podstawie opowiadania Bolesława Prusa o tym samym tytule.

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 21 lis 2021, o 14:39

Poszukuję tytułu książki: to była powieść o dwójce dzieci które podróżowały zaczarowanym latającym starym wiatrakiem i miały przygarniętą chyba gadającą krowę? Była na podstawie tej powieści sztuka teatralna i słuchowisko radiowe podobno ale nie jestem pewna.

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Allonsanfan » 21 lis 2021, o 18:29

kero pisze:
21 lis 2021, o 14:39
Poszukuję tytułu książki: to była powieść o dwójce dzieci które podróżowały zaczarowanym latającym starym wiatrakiem i miały przygarniętą chyba gadającą krowę? Była na podstawie tej powieści sztuka teatralna i słuchowisko radiowe podobno ale nie jestem pewna.
Chyba chodzi o "Czarodziejski młyn"(Alina I Jerzy Afanasjew).

MBlaut
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2017, o 20:38

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: MBlaut » 21 lis 2021, o 23:15

Allonsanfan pisze:
21 lis 2021, o 13:43
MBlaut pisze:
21 lis 2021, o 13:03
Szukam filmu. Akcja osadzona w XIX lub na początku XX wieku. Możliwe, że to sfilmowana znana powieść polskiego pisarza. Rzecz dzieje się wokół pewnego dworku, czy pałacu do którego na wakacje przyjeżdża młody chłopak, syn kogoś ze służby. Dotrzymuje on towarzystwa jakiejś młodej arystokratce z tego pałacu. Pamiętam scenę w której pszczoła wchodzi pod ubranie tej dziewczyny, a bohater bez namysłu tą pszczołę wyciąga. Wybucha skandal. Jeszcze pamiętam, że był tam mały chłopiec z okolicznej wsi, który nosi na głowie wielki liść łopianu i nic nie mówi. Pomocy :)
Chodzi o polski film "Grzechy dzieciństwa" na podstawie opowiadania Bolesława Prusa o tym samym tytule.
No jasne. Wielkie dzięki.

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 22 lis 2021, o 16:12

Allonsanfan pisze:
21 lis 2021, o 18:29
kero pisze:
21 lis 2021, o 14:39
Poszukuję tytułu książki: to była powieść o dwójce dzieci które podróżowały zaczarowanym latającym starym wiatrakiem i miały przygarniętą chyba gadającą krowę? Była na podstawie tej powieści sztuka teatralna i słuchowisko radiowe podobno ale nie jestem pewna.
Chyba chodzi o "Czarodziejski młyn"(Alina I Jerzy Afanasjew).
Bardzo dziękuję to dokładnie o tą książkę mi chodziło :mrgreen:

agata1
Posty: 28
Rejestracja: 30 paź 2013, o 15:37

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: agata1 » 10 gru 2021, o 09:37

Poszukuję filmu z lat 80 lub początku 90. Thriller lub sensacyjny.
-kobieta miała prawie dorosłego syna i córkę i trzecie kilkuletnie dziecko
-mąż jej zmarł i wzięła ślub z kolegą z pracy mężą
-on okazał się psychopatą i więził ich w domu
-dawał im narkotyki w jedzeniu
-dzieci nic nie jadły bo dowiedziały się o narkotykach a najmłodszemu dawali do picia własną krew ,kaleczyli się i dziecko to piło żeby nie umrzeć
-w końcowej scenie ten mężczyzna budzi sie w grobie pod ziemią i woła o pomoc
-potem jest pokazana scena, że kilka lat po tym rośnie w miejscu grobu jakiś krzak a rodzina na to patrzy z ulgą

Drugi film:
-leciał w cyklu "kocham kino" na początku lat 90
-bohaterką była uposledzona dziewczynka która jako starsza kobieta opowiada historię swojego życia
-dziewczyna była niemową, miała niebieską sukienkę i czarne włosy
-miała brata który grał na pianinie i nauczył ją mówić porozumiewając się przez pianino
-to nie jest film "Fortepian"

kero
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2018, o 16:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: kero » 13 gru 2021, o 18:37

Poszukuję tytułu filmu radzieckiej bajki z lat 80 chyba, do świata bajek trafił młody chłopak ze współczesności i nastąpiło wielkie pomieszanie był władca chcący przejąć władzę, siłacz nabywający siłę ale ciągle musiał spać by to osiągnąć i ciągle mu przeszkadzał gwizdający facet który kończył z wybitymi zębami. Trzygłowy smok i woda zmieniająca w kozy do tego była jeszcze dobra czarownica tyle pamiętam.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 2 sty 2022, o 15:35

Jaki był tytuł filmu, była to komedia o kobiecie, która poszła do wojska, gdzie były same kobiety, pojechały chyba na jakąś misję wojskową, komendantka była strasznie wredna i pod koniec główna bohaterka zrobiła jej kawał umieszczając niebieską farbę w słuchawce prysznica. Potem na jakimś apelu komendantka stała w ciemnych okularach i wypudrowana na biało, aby nie było widać. Pod koniec główna bohaterka wróciła, miała brać ślub, ale w ostatecznie uciekła, by z powrotem wrócić do jednostki. Ostatnia scena była jak biegnie po torach w sukni ślubnej. Film leciał w TV w 1992 lub 1993.

Olek78
Posty: 21
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 20:44

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Olek78 » 2 sty 2022, o 18:58

qba83 pisze:
2 sty 2022, o 15:35
Jaki był tytuł filmu, była to komedia o kobiecie, która poszła do wojska, gdzie były same kobiety, pojechały chyba na jakąś misję wojskową, komendantka była strasznie wredna i pod koniec główna bohaterka zrobiła jej kawał umieszczając niebieską farbę w słuchawce prysznica. Potem na jakimś apelu komendantka stała w ciemnych okularach i wypudrowana na biało, aby nie było widać. Pod koniec główna bohaterka wróciła, miała brać ślub, ale w ostatecznie uciekła, by z powrotem wrócić do jednostki. Ostatnia scena była jak biegnie po torach w sukni ślubnej. Film leciał w TV w 1992 lub 1993.
Nie chodzi czasem o "Private Benjamin" z Goldie Hawn (https://www.imdb.com/title/tt0081375/)?

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 4 sty 2022, o 15:36

Tak, to ten film.

dzoanna
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2018, o 10:24

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: dzoanna » 28 lut 2022, o 16:33

Nie mogę się zdecydować na jeden projekt domu, a kilku budować nie zamierzam. Czas ucieka i nie chcę też się na całe życie zadłużać. Dlatego powiedzcie, czy postawilibyście taką https://www.mgprojekt.com.pl/willa-parkowa-2 willę? Jak oceniacie w ogóle ten projekt i tę pracownię architektoniczną?

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 6 mar 2022, o 03:55

qba83 pisze:
7 gru 2010, o 13:32
Ja poszukuje informacji na temat pewnego filmu fabularnego dla dzieci. Leciał w wakacje 1989r i był polski, ewentualnie czechosłowacki, ale zdubbingowany. Głowna bohaterka miała na imie Tereska, miała ok. 7 lat bodajże i pojechała na wakacje do swojego wujka czy dziadka, który miał ogród, a w nim pełno jakichś dziwnych magicznych rzeczy, rożne cuda się tam działy. Jednak jakiś zły człowiek postanowił zniszczyć ten ogród, a Teresce wylał na długie blond włosy czarną farbę i ciocia ostrzygła ją na bardzo krótko. Był tam jakiś skrzat, który za pomocą swych magicznych zdolności przywrócił dziewczynce dawna fryzurę, gdy ta wracała już do domu. Nie pamiętam tytułu, ale chyba "Zaczarowany ogród" czy coś takiego. Nie mogę znaleźć żadnej informacji.
To był czechosłowacki film "Strasidla z vikyre" z 1987 r, wyświetlany u nas jako "Straszydła" właśnie latem 1989. Można znaleźć go w internecie, ale nie ma w polskiej wersji. http://4.bp.blogspot.com/-JXFsNDI6klM/V ... vi.jpg.jpg

ODPOWIEDZ