POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 7 lip 2010, o 22:48

A możesz bardziej uściślić, kiedy to oglądałeś? "Bardzo dawno temu" to znaczy 30 lat temu? 40? :wink:

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 8 lip 2010, o 10:02

Jeśli chodzi o dokument o dzieciach, to kojarzę taki serial dokumentalny, leciał parę (może 10) lat temu, o dzieciach z domów dziecka, z których niektóre szły do adopcji. Pamiętam odcinek o 5-osobowym rodzeństwie adoptowanym przez Amerykanów, z których z jednym chłopakiem nie mogli sobie poradzić i wysłali go do jakiejś zamkniętej szkoły dla trudnych dzieci. Pozostałe dzieci się zamerykaniowały, tylko najstarsza dziewczynka wciąż mówiła po polsku i tęskniła za krajem. Może w innym odcinku też było o dzieciach adoptowanych przez zaganiczną rodzinę. Nie pamiętam tytulu serialu, leciał na 90% na "Dwójce".
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 8 lip 2010, o 18:26

Może myślisz o serialu dokumentalnym "Kochaj mnie", on leciał na Dwójce, lektorem była Krystyna Czubówna.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 8 lip 2010, o 21:45

Zgadza się. Krotki pytał o jakiś dokument o adoptowanych dzieciach i pomyślałam, że mogło mu chodzić właśnie o to, tylko nie pamiętałam tytulu.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Logon
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2010, o 23:11
Kontakt:

Post autor: Logon » 10 lip 2010, o 23:17

No więc, szukałem wszędzie (chyba) ale nie znalazłem.

Dawno, dawno temu w czasach mojego baaardzo wczesnego dzieciństwa na nie pamiętam jakim kanale nadawana była kreskówka dość nietypowa.

Występowały w niej trzy postacie :

1 Kobieta (blondi) z mechaniczną ręką.
2 Zielony Tyranozaur z czerwoną czapką.
3 Nie potrafię już go dokładnie zdefiniować ale chyba był ubrany na żółto-czerwono.

Jedyną kwestią jaką z niej zapamiętałem było : Strzeżcie się oczu.

Gdyby komukolwiek coś świtało proszę, błagam o odpowiedź.

Krzysztof
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2010, o 11:46

Post autor: Krzysztof » 11 lip 2010, o 11:52

witam.
poszukuje kilku filmów lub seriali
1.chyba serial - jakaś dziewczyna która na końcu odcinka zamieniała sie w lalke i jakiś pan dawał ją na wystawe w sklepie
2.chyba serial - dziewczynka której brat był drzewem i ona do niego przychdziła i z nim opowiadała akcja działa sie w zimie i chyba w lecie też, serial prawdopodobnie polski
3.raczej film - wahadłowiec kosmiczny wyladował w średniowieczu na zamku, jakaś księżniczka tam była i astronauta sie w niej zakochał ale musieli odlecieć i na pamiątke dali im chyba kaczke i jak odlecieli to zobaczyli że kaczka sie nie starzeje i zawrócili na ziemie po tą księżniczke tyle pamiętam
4.chyba to był film o dzieciach i czarownicy która mieszkała w chatce na kurzej stopce, pamietam że bardzo sie jej bałem jak byłem mały więcej nie pamietam szczegółów.

jak ktoś coś pamieta z tych filmów które opisałem to prosze o odpowiedź na forum lub na emaila

witam.
poszukuje kilku filmów lub seriali
1.chyba serial - jakaś dziewczyna która na końcu odcinka zamieniała sie w lalke i jakiś pan dawał ją na wystawe w sklepie
2.chyba serial - dziewczynka której brat był drzewem i ona do niego przychdziła i z nim opowiadała akcja działa sie w zimie i chyba w lecie też, serial prawdopodobnie polski
3.raczej film - wahadłowiec kosmiczny wyladował w średniowieczu na zamku, jakaś księżniczka tam była i astronauta sie w niej zakochał ale musieli odlecieć i na pamiątke dali im chyba kaczke i jak odlecieli to zobaczyli że kaczka sie nie starzeje i zawrócili na ziemie po tą księżniczke tyle pamiętam
4.chyba to był film o dzieciach i czarownicy która mieszkała w chatce na kurzej stopce, pamietam że bardzo sie jej bałem jak byłem mały więcej nie pamietam szczegółów.

jak ktoś coś pamieta z tych filmów które opisałem to prosze o odpowiedź na forum lub na emaila

Krzysztof
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2010, o 11:46

Post autor: Krzysztof » 11 lip 2010, o 11:55

witam.
poszukuje kilku filmów lub seriali
1.chyba serial - jakaś dziewczyna która na końcu odcinka zamieniała sie w lalke i jakiś pan dawał ją na wystawe w sklepie
2.chyba serial - dziewczynka której brat był drzewem i ona do niego przychdziła i z nim opowiadała akcja działa sie w zimie i chyba w lecie też, serial prawdopodobnie polski
3.raczej film - wahadłowiec kosmiczny wyladował w średniowieczu na zamku, jakaś księżniczka tam była i astronauta sie w niej zakochał ale musieli odlecieć i na pamiątke dali im chyba kaczke i jak odlecieli to zobaczyli że kaczka sie nie starzeje i zawrócili na ziemie po tą księżniczke tyle pamiętam
4.chyba to był film o dzieciach i czarownicy która mieszkała w chatce na kurzej stopce, pamietam że bardzo sie jej bałem jak byłem mały więcej nie pamietam szczegółów.

jak ktoś coś pamieta z tych filmów które opisałem to prosze o odpowiedź na forum lub na emaila

Krzysztof
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2010, o 11:46

Post autor: Krzysztof » 11 lip 2010, o 13:18

już znalazłem ten pierwszy to Mechaniczna Magdalena a drugi to Ballada o Kasi i drzewie, niestety nieznalazłem skąd można by to ściągnąć :sad:

BezcelowyAlbatros
Posty: 18
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:13

Post autor: BezcelowyAlbatros » 11 lip 2010, o 18:01

Krzysztof pisze:3.raczej film - wahadłowiec kosmiczny wyladował w średniowieczu na zamku, jakaś księżniczka tam była i astronauta sie w niej zakochał ale musieli odlecieć i na pamiątke dali im chyba kaczke i jak odlecieli to zobaczyli że kaczka sie nie starzeje i zawrócili na ziemie po tą księżniczke tyle pamiętam
Scena taka była w jednej - już nie pamiętam której - adaptacji "Jankesa Na Dworze Króla Artura". Powstało tego kilka wersji, lub filmów nawiązujących do oryginału, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć, w której konkretnie.

Krzysztof
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2010, o 11:46

Post autor: Krzysztof » 12 lip 2010, o 17:43

dzięki znalazłem dzięki tobie ten film o który mi chodziło to http://www.filmweb.pl/film/Przypadkowa+ ... 979-191331

wandapanda
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2010, o 14:53

Post autor: wandapanda » 13 lip 2010, o 14:54

Szukam bajki o śmierci. Pamiętam był tak jakiś chłopiec? co z ta śmiercią walczył albo miał jakiś układ, i było tam pomieszczenie pełne świeczek, jedne śmierć gasiła, drugie dostawiała przez co przedłużała życie.. coś takiego ;/ Czy ktoś coś może pamięta?

Logon
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2010, o 23:11
Kontakt:

Post autor: Logon » 14 lip 2010, o 17:47

No więc, szukałem wszędzie (chyba) ale nie znalazłem.

Dawno, dawno temu w czasach mojego baaardzo wczesnego dzieciństwa na nie pamiętam jakim kanale nadawana była kreskówka dość nietypowa.

Występowały w niej trzy postacie :

1 Kobieta (blondi) z mechaniczną ręką.
2 Zielony Tyranozaur z czerwoną czapką.
3 Nie potrafię już go dokładnie zdefiniować ale chyba był ubrany na żółto-czerwono.

Jedyną kwestią jaką z niej zapamiętałem było : Strzeżcie się oczu.

Gdyby komukolwiek coś świtało proszę, błagam o odpowiedź.

Dziurowicz
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2010, o 21:59
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Dziurowicz » 16 lip 2010, o 20:50

Szukam pewnej włoskiej piosenki której słuchałem w latach szczenięcych.Bo mieliśmy szpulowy magnetofon.Piosenke śpiewa gość z dziećmi.W tekście jest albo di volie tutto albo ti volie tutto.
Michał Dziurowicz

Wirsetta
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2009, o 11:50

Post autor: Wirsetta » 16 lip 2010, o 23:13

Zwracam się ponownie do Was drodzy Forumowicze! Wpadłam na pewien trop mojego podejrzanego Czerwonego Kapturka nie dla dzieci.
Czy kojarzycie film węgierski z roku 1989 "Piroska és a farkas", w polskiej TV pt "Czerwony kapturek i wilk"? Grał tam podobno nawet Jan Nowicki, czego ja oczywiście pamiętać nie mogę.
Może to ten film mi się kołacze po czaszce?
Reżyser Marta Meszaros.
Błagam! Jakiś fragment, trailer, cokolwiek!

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 17 lip 2010, o 21:19


ODPOWIEDZ