POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
naruto2011
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2011, o 12:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: naruto2011 » 14 maja 2011, o 12:22

Witam wszystkich.A więc tak poszukuję tytułu bajki którą oglądałem w latach '90 nie jestem pewien ale może na niemieckim Cartoon Network lub super rtl.Prawdopodobnie była w języku angielskim W bajce jako główni bohaterowie występowały dzieci 2 dziewczynki i chłopiec (chyba rodzeństwo) oraz ptak (prawdopodobnie papuga). Dzieci z tego co pamiętam nazywały się (ale nie wiem jak to się pisze) - 2 dziewczynki: "Lija" i "Bi" a chłopiec Jack a ptak chyba "Cziki". Z tego co pamiętam podróżowali po świecie a te dziewczynki na koszulkach miały napisane pierwsze litery ze swoich imion tj. "L" i "B". W tytule piosenki były wymieniane ich imiona. Ale może mi się mylić z inną bajką. Jeżeli ktoś kojarzy tą bajkę proszę o pomoc.
Poszukuję jeszcze tytułu drugiej bajki, prawdopodobnie leciała ona na niemieckim cartoon network o dużym psie który nosił budę na głowie i zdejmował ją tylko jak chciał kogoś przestraszyć lecz nigdy nie pokazali jego twarzy.
Pozdrawiam serdecznie!

djmindcrasher
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2011, o 20:38

Re: Bajki o których zapomniano

Post autor: djmindcrasher » 16 maja 2011, o 20:42

Witajcie, jesteście moją ostatnią deską ratunku. Poszukuję tytułów kilku bajek, wszystkie oglądałem zdaje się na Polonii 1, jednak informacji nie znalazłem ani na stronach o tym kanale ani na filmwebie.

1. Na ponurych wrzosowiskach gdzieś w Anglii żyją dobre duszki, które opiekują się tamtejszymi posiadłościami. W jednym z ostatnich odcinków wszystkie walczyły przeciwko złej czarownicy.

2. W pewnej krainie żyją sobie różne strachy i upiory, coś między Simpsonami a rodziną Addamsów. Pamiętam odcinek, gdy do kraju trafiają słodkie zwierzątka i wszyscy panicznie się ich boją. Pomożecie?

3. O kierowcach wyścigowych.

4. O motocyklistach (możliwe, że 3. i 4. to ta sama bajka, nie pamiętam już)


Xiomo23
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2007, o 13:20

Ponowna prośba o pomoc Wustaleniu tytulu dobranocki oKogucie

Post autor: Xiomo23 » 20 maja 2011, o 11:06

Zwracam sie z ponowna prosba o pomoc w znalezieniu w waszej pamieci tytulu oraz produkcji bajki o kogucie. Wczoraj sie wkurzylem i przegladnalem chyba wszystkie bajki produkcji czechoslowackiej i bez rezultatu. Byc moze jest to dobranocka produkcji polskiej (w spisie seriali animowanych polskich wytworni filmowych niestety tytulu tez nie odnalazlem). Byc moze dobranocka ta jest innej niz w/w produkcji. Powiem szczerze ze nie od wczoraj poszukuje tytulu tej bajki i nie moge nigdzie sie na nia natknac. Moja upartosc jest tak wielka że nie odpuszcze. Kiedys dodalem podobny watek na tym portalu lecz nieudalo mi sie zdobyc informacji ktorych poszukuje. A wiec do rzeczy:
Napisze wszystko dokladnie co pamietam, nie wierze ze nikt tej bajki nie widzial.
Bajka ta musiala byc emitowana gdzies w latach 1986-1991. W każdym razie w koncu lat 90 tych. Najbardziej prawdopodobne lata to 1988-1990. Zaczynała się tak, że z oddali widac bylo miasto i kamera robila zbliżenie dokladnie na ratuszowa wieże na ktorej siedzial kogut (wiatrowskaz) i pod wpływem wiatru zaczynal kręcic się dookoła coraz szybciej i szybciej, az w koncu urywal sie miedzy czasie stajac sie zywym kogutem i lądował w centrum miasta.
Po zakonczeniu swojej przygody na koniec bajki wracal z powrotem na ratuszowa wieze stajac sie znow kogutem wiatrowskazem.
To co jeszcze pamietam to dobranocke ta czytala pani o pieknym milym glosie (tutaj moge sie mylic, po prostu tak mi sie kojarzy). Bajka ta trwala moze 5-8 minut bo byla uzupelnieniem dla innej bajki . Poprostu zeby wypelnic czas na dobranocke ktora konczyla sie 19.15 dolaczona byla druga bajka wlasnie o tym kogucie
Nie ma zadnej informacji na temat tej bajki w calym internecie a to nie jest mozliwe. Wierze ze ktos z Was ja pamieta. Napiszcie czy wogole PAMIETACIE TAKA BAJKE? oczywiscie rad bylbym za tytul tej bajki lub moze ktos cos innego pamieta np. scene z tej bajki lub jakiej byla produkcji
PROSZE O POMOC!!!
Załączniki
korouhev_velka_prosta.jpg
korouhev_velka_prosta.jpg (6.87 KiB) Przejrzano 13254 razy

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Szukam serialu

Post autor: Marecki384 » 20 maja 2011, o 21:56

Szukam serialu który był pokazywany na polsacie w latach 90
Opowiadał on o pracy i życiu prywatnym dziennikarzy jednej stacj tv
Pamietam nazwiska fikcyjnych postaci Anne Hildebrandt Bobby Katz
Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: juka » 21 maja 2011, o 08:38

http://www.imdb.com/title/tt0098784/
Jaki był polski tytuł, nie wiem.

Maggy
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2011, o 12:03

POSZUKUJĘ - nazwa debaty o Polsce z lat 90-tych

Post autor: Maggy » 22 maja 2011, o 12:12

Dzień dobry wszystkim!
Byłabym bardzo, bardzo wdzięczna jeśli ktokolwiek z forumowiczów mógłby mi pomóc w odnalezieniu tytułu cyklicznego programu emitowanego w latach 90-tych, o którym usłyszałam od mojego promotora (który również nie może sobie przypomnieć tytułu ;)
W programie tym obcokrajowcy, jeśli się nie mylę dziennikarze (być może korespondenci) rozmawiali o Polsce i zmianach jakie w niej zachodzą po przełomie 89. Podczas emisji wypowiadali się jak widzą Polskę ze swojej perspektywy, nie będąc Polakiem.
Jeśli ktoś z Państwa miałby pomysł, gdzie mogłabym odnaleźć tytuł (szukam go już miesiąc) lub choćby imię i nazwisko prowadzącego, uratowałoby to moją pracę :)
Pozdrawiam ciepło!
Maggy

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: POSZUKUJĘ - nazwa debaty o Polsce z lat 90-tych

Post autor: vanilia100 » 22 maja 2011, o 18:15

Maggy pisze:W programie tym obcokrajowcy, jeśli się nie mylę dziennikarze (być może korespondenci) rozmawiali o Polsce i zmianach jakie w niej zachodzą po przełomie 89. Podczas emisji wypowiadali się jak widzą Polskę ze swojej perspektywy, nie będąc Polakiem.
Jeśli ktoś z Państwa miałby pomysł, gdzie mogłabym odnaleźć tytuł (szukam go już miesiąc) lub choćby imię i nazwisko prowadzącego, uratowałoby to moją pracę :)Maggy
Wydaje mi się, że może chodzić o program "Bliżej świata". Program emitowali pod koniec lat 80-tych w niedziele, na TVP2. To w jego ramówce po raz pierwszy pojawił się w Polsce Benny Hill. Wydawało mi się, że prowadził go Andrzej Turski (ten z Panoramy), ale wikipedia podaje, że był to Jerzy Klechta i Grażyna Bukowska :roll: A byłam pewna, że potem przerobili ten program na 7 dni świat. :oops:

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Re: Ponowna prośba o pomoc Wustaleniu tytulu dobranocki oKog

Post autor: vanilia100 » 22 maja 2011, o 18:41

Xiomo23 pisze:Zwracam sie z ponowna prosba o pomoc w znalezieniu w waszej pamieci tytulu oraz produkcji bajki o kogucie.
Najbardziej prawdopodobne lata to 1988-1990. Zaczynała się tak, że z oddali widac bylo miasto i kamera robila zbliżenie dokladnie na ratuszowa wieże na ktorej siedzial kogut (wiatrowskaz) i pod wpływem wiatru zaczynal kręcic się dookoła coraz szybciej i szybciej, az w koncu urywal sie miedzy czasie stajac sie zywym kogutem i lądował w centrum miasta.
Po zakonczeniu swojej przygody na koniec bajki wracal z powrotem na ratuszowa wieze stajac sie znow kogutem wiatrowskazem.
Tak mi się jakoś to skojarzyło z czołówką "Teleranka", ale za nic nie mogę sobie przypomnieć jak wyglądała, a w internecie filmiku nie ma :( Pamiętam, że chyba zeskakiwał z dachu, pędził, wskakiwał na płot i głośno piał. Znalazłam tylko malutkie fotki
Obrazek Obrazek Obrazek

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: POSZUKUJĘ - nazwa debaty o Polsce z lat 90-tych

Post autor: Robi » 22 maja 2011, o 19:11

vanilia100 pisze: Wydawało mi się, że prowadził go Andrzej Turski (ten z Panoramy), ale wikipedia podaje, że był to Jerzy Klechta i Grażyna Bukowska :
Na pewno Jerzy Klecha

Maggy
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2011, o 12:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Maggy » 22 maja 2011, o 19:34

Dziękuję bardzo za błyskawiczną odpowiedź! Pozdrawiam serdecznie :)))

sloth
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2011, o 18:54

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: sloth » 27 maja 2011, o 18:59

szukam pewnej bajki/kreskówki/animacji którą oglądałem jak byłem bardzo mały i jedyne co pamiętam to że było to o wojnie międzyplanetarnej (?) pomiędzy ludźmi a jakimiś niebieskami klonami (?) które kiedyś im służyły i się zbuntowały a środkami walki były roboty do których wchodzili. Pomożecie ? :)

a i jeszcze co prawda nie jestem pewien ale te niebieskie ludziki pierwotnie pracowały chyba na marsie i tam sie zbuntowały

Mmm.
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2011, o 16:02

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Mmm. » 28 maja 2011, o 07:23

Witam,
poszukuję dobranocki, której tytułu nie pamiętam. Była to bajka, w której po łąkach chodziła lalka (nie kreskówka, ale prawdziwy plener i prawdziwa lalka). Miała druciane okulary, lornetkę i chyba szkło powiększające, a bajka ogólnie mówiąc opowiadała o przyrodzie.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Pzet » 28 maja 2011, o 12:47

Mmm. pisze:Witam,
poszukuję dobranocki, której tytułu nie pamiętam. Była to bajka, w której po łąkach chodziła lalka (nie kreskówka, ale prawdziwy plener i prawdziwa lalka). Miała druciane okulary, lornetkę i chyba szkło powiększające, a bajka ogólnie mówiąc opowiadała o przyrodzie.
Ten serial miał chyba tytuł "Rebecca". Bardziej kojarzy mi się on z Tele-feriami, a mógł też lecieć w Wieczorynce w poniedziałkowym bloku "Zwierzaki-cudaki".

QuinceyMorris
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2011, o 20:01

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: QuinceyMorris » 28 maja 2011, o 20:14

sloth pisze:szukam pewnej bajki/kreskówki/animacji którą oglądałem jak byłem bardzo mały i jedyne co pamiętam to że było to o wojnie międzyplanetarnej (?) pomiędzy ludźmi a jakimiś niebieskami klonami (?) które kiedyś im służyły i się zbuntowały a środkami walki były roboty do których wchodzili. Pomożecie ? :)
Witam!
Serial ten to Exosquad:

http://www.youtube.com/watch?v=wHKyY2DTEco

Ja także szukam informacji o pewnym serialu:
W Polsce nadawany w pierwszej połowie lat 90. Prawdopodobnie w telewizji regionalnej. Wydaje mi się, że produkcji brytyjskiej. Fabuła o opowiadała o pewnym królestwie na które co pewien czas spadał deszcz przedmiotów. W królestwie rządził król, którego żonę zabił jeden z tych spadających przedmiotów. Księżniczka - córka króla, marzy o podróżach i interesuje się techniką. Do innych postaci należały m.in: błazen, smok, jakiś przyjaciel księżniczki, doradca króla. W pewnym momencie bohaterowie konstruują rakietę i ruszają w kosmos aby rozwiązać tajemnicę deszczu przedmiotów. Serial niskobudżetowy, planety odwiedzane przez bohaterów są do siebie bardzo podobne i niewiele się różnią od królestwa. Kojarzy może ktoś ten serial?

ODPOWIEDZ