POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

harvald
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2008, o 21:41

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: harvald » 4 lip 2013, o 10:20

Mam niezłą zagwozdkę. Od jakiegoś czasu uparcie wraca do mnie bardzo mgliste wspomnienie serialu/filmu. Nie pamiętam tytułu, nie pamiętam w sumie nic z fabuły, głównie pamiętam fascynację nim. Nic, co pamiętam nie jest pewne, gdyż wspomnienia mam bardzo niewyraźne, musiałem wtedy być naprawdę mały. Było to w latach 80', prawdopodobnie w drugiej połowie. Chyba był to serial sci-fi. Bohaterami było rodzeństwo dziewczyna i chłopak. Wyglądali jak ludzie, ale byli z innej planety. Z jakiegoś powodu kojarzy mi się ten serial z "Niebezpieczną zatoką", choć patrząc na aktorów to raczej nie może być to. Ma ktoś jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gumisio » 4 lip 2013, o 16:10

Może to była "Tajemnica wygasłych wulkanów" ?
http://tajemnicawygaslychwulkanow.nostalgia.pl/
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

harvald
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2008, o 21:41

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: harvald » 4 lip 2013, o 16:13

Nie wiem. To co pamiętam pasuje bardziej do zachodniego stylu.

acidus404
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2012, o 23:56

Poszukuję tytułu, Bajka Sci-Fi z przelomu lat 80-90tych.

Post autor: acidus404 » 9 lip 2013, o 22:11

Witam. W roku 1992 w podstawówce nauczycielka puściła nam bajkę z VHS i szukam od dawna jej tytułu. Była to bajka cyberpunkowa pełnometrażowa gdzieś z lat 1987-1991. Bajka futurystyczna, opowiadała ona o chłopaku który przed kimś chyba uciekał, były tam też chyba kopalnie z górnikami i strażnikami i chyba z tego miejsca uciekał bohater. Pamiętam też że później przebywał na statku który był kierowany przez autopilota (takie jakby "oko" zwisało z sufitu) i chłopak z nim rozmawiał. Później razem natrafili na kobietę androida, cała ze stali która początkowo była nieznośna, ale później ją przeprogramowali i pamiętam, jak autopilot uświadomił chłopaka, że żeby ją przeprogramować musi "otworzyć klapę z jej siedzenia" czy jakoś tak. Ogólnie bajka miała mroczny klimat coś jak "Łowca androidów". Jeżeli ktoś by znał tytuł to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Poszukuję tytułu, Bajka Sci-Fi z przelomu lat 80-90tych.

Post autor: Doctor_Who » 10 lip 2013, o 09:33

To była bajka aktorska czy rysunkowa?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

acidus404
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2012, o 23:56

Re: Poszukuję tytułu, Bajka Sci-Fi z przelomu lat 80-90tych.

Post autor: acidus404 » 10 lip 2013, o 17:11

Rysunkowa, nie sprecyzowałem, ze ten statek, to był pojazdem kosmicznym, latającym z automatycznym pilotem z którym właśnie rozmawiał główny bohater. Animacja nie była w stylu "manga", produkcja raczej usa. Wtedy obejrzałem tylko polowe bajki, niestety taśma była uszkodzona.

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Re: Witam poprosze o pomoc

Post autor: giraldus » 14 lip 2013, o 10:17

dygi pisze:Witam mam pewien problem od kilku dobrych lat poszukuję wykonawcy teledysku który pamiętam z lat młodości może ktoś mi pomoże bo strasznie mnie to męczy mały opis - teledysk kręcony w jakimś mini miasteczku występowały kukiełki , główny aktor a zarazem ten co śpiewał był głową w autku , pojeżdzie którymi poruszali się wszyscy jechał on do pracy i tam sterował jakąś machinerją a w telewizorach była twarz wykonawcy padał śnieg niestety więcej nie pamiętam POPROSZĘ o pomoc !!!!!!!! :?
Służę uprzejmie 8)
Donald Fagen - Snowbound
http://vimeo.com/16590323
willow_ufgood pisze:Nie, nie, to nie było Tenacious D Jacka Blacka i na pewno było w WC.
A może to?
http://www.youtube.com/watch?v=z7bvrTWjFYw
harvald pisze:Mam niezłą zagwozdkę. Od jakiegoś czasu uparcie wraca do mnie bardzo mgliste wspomnienie serialu/filmu. Nie pamiętam tytułu, nie pamiętam w sumie nic z fabuły, głównie pamiętam fascynację nim. Nic, co pamiętam nie jest pewne, gdyż wspomnienia mam bardzo niewyraźne, musiałem wtedy być naprawdę mały. Było to w latach 80', prawdopodobnie w drugiej połowie. Chyba był to serial sci-fi. Bohaterami było rodzeństwo dziewczyna i chłopak. Wyglądali jak ludzie, ale byli z innej planety. Z jakiegoś powodu kojarzy mi się ten serial z "Niebezpieczną zatoką", choć patrząc na aktorów to raczej nie może być to. Ma ktoś jakiś pomysł?
Zpewne chodzi ci o
http://www.filmweb.pl/film/Ucieczka+na+ ... 1975-36773#
http://www.filmweb.pl/film/Powrót+z+Gór ... 1978-36774

...ale mogę się mylić :oops:
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

harvald
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2008, o 21:41

Re: Witam poprosze o pomoc

Post autor: harvald » 14 lip 2013, o 11:47

Jesteś genialny! Dziękuje! :D Tytuł mi się nie kojarzy, ale po plakatach sądząc to to.

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: giraldus » 14 lip 2013, o 21:25

No... Dzięki za miłe słowa. ObrazekCieszę się że pomogłem.Obrazek
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam poprosze o pomoc

Post autor: willow_ufgood » 16 lip 2013, o 00:14

giraldus pisze:
willow_ufgood pisze:Nie, nie, to nie było Tenacious D Jacka Blacka i na pewno było w WC.
A może to?
http://www.youtube.com/watch?v=z7bvrTWjFYw
Taak! Dzięki! :D
Kolejna rzecz, której myślałem, że już nigdy się nie dowiem, rozwikłana.

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: giraldus » 19 lip 2013, o 06:03

Proszę bardzo. Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lip 2013, o 20:31 przez giraldus, łącznie zmieniany 1 raz.
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Pomocy szukam kilku pozycji

Post autor: Marecki384 » 20 lip 2013, o 21:47

1.Ja oglądałem jakąś baśń w kinie w końcówce lat 80 ale nie pamiętam tytułu
Pamiętam że był koleś który podszył się pod jakiegoś księcia
Matka miała go poznać po tym że trzymał nóż w prawym ręku ale ojciec miał wątpliwości
Pamiętam też żę rzucał guziki z koszuli i ludzie się na to rzucali
Pamiętam tż jakąś przysięgę Nie powiem to ani żonie ani drzewu ani koniu
2.Ja pamiętam jakiś serial z fajną muzyką
Jak się kończył leciały napisy i pokazywany był chyba stary budynek
Pamiętam że na koniec serialu jakiś facet zmarł
Pamiętam taki dialog -Jak zamknę oczy to go widzę
-ja też
3 Jeszcze był jakiś węgierski serial z żółtym tramwajem w tle
Kto pamięta

Kris
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 11:22

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Kris » 24 lip 2013, o 17:20

I kolejny film którego poszukuje: Oglądany w latach 80-tych, leciał raczej przedpołudniem w sobotę lub niedzielę, produkcji radzieckiej, sama akcja działa się chyba w Moskwie. Film miał pewne elementy nadnaturalne/sf a akcja filmu toczyła się wokół tajemniczych, małych figurek pochodzących z Japonii. Jeden z bohaterów filmu miał dosyć dużą kolekcję tych figurek. Miały one jakiś dziwny wpływ na ludzi... Nic więcej nie pamiętam.. :)

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Allonsanfan » 25 lip 2013, o 07:04

Kris pisze:I kolejny film którego poszukuje: Oglądany w latach 80-tych, leciał raczej przedpołudniem w sobotę lub niedzielę, produkcji radzieckiej, sama akcja działa się chyba w Moskwie. Film miał pewne elementy nadnaturalne/sf a akcja filmu toczyła się wokół tajemniczych, małych figurek pochodzących z Japonii. Jeden z bohaterów filmu miał dosyć dużą kolekcję tych figurek. Miały one jakiś dziwny wpływ na ludzi... Nic więcej nie pamiętam.. :)
Był taki serial w "Teleranku" w latach 80-tych - "Wakacje Krosza" lub "Przygody Krosza". Pamiętam piąte przez dziesiąte. Na pewno było tam o jakichś japońskich figurkach. Nazwa takiej figurki to była netsuke lub netsuka.

Może to więc to o co pytasz.

Kris
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 11:22

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Kris » 25 lip 2013, o 10:50

Wielkie dzięki Allonsanfan! Tak to były figurki netsuke:) zaraz zabieram się za poszukiwania:)

ODPOWIEDZ