POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

iwek
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2013, o 22:36

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: iwek » 3 lis 2013, o 10:55

Witam !! :)

Poszukuję bardzo starej bajki - najprawdopodobniej dobranocki.
Myślę , że to były lata 70/80.
Przeleciałam cały internet i nic kompletnie na jej temat nie znalazłam.
Napiszę to co tylko udało mi się skojarzyć i zapamietać..

Bajka była o kaczuszce , która była albo z plasteliny albo z papieru ...
Śpiewała "kła kłarakła kłaaaa la lala laaaaaa" i kłóciła się z wszystkimi.
Pamiętam, że w jednym odcinku kłócila się z ciuchcią i na sam koniec kaczka mówiła "ciuch" a ciuchcia "kłakłakła"...
To wszystko co mi w głowie świta a spokoju nie daje...

Jesli ktoś coś wie na ten temat to bardzo prosiłabym o tytuł tej bajki..
Dziękujęęęęęęęę :wink:

agata1
Posty: 28
Rejestracja: 30 paź 2013, o 15:37

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: agata1 » 3 lis 2013, o 16:36

Wishbone
Ostatnio zmieniony 24 lip 2019, o 16:22 przez agata1, łącznie zmieniany 1 raz.

sloth1
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2013, o 11:57

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: sloth1 » 4 lis 2013, o 19:14

szukam kreskówki sprzed jakoś tak 15-20 lat, była czymś na wzór archiwum x, o kosmitach przeważnie i jakimś biurze śledczym. Dużo nie pamiętam, najbardziej wrył mi się odcinek a raczej 2 czy 3 w których kosmici ożywili trupy na cmentarzach i prawie zajęli Ziemie. Ktoś kojarzy coś takiego?

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Kamila » 9 lis 2013, o 17:28

Kamila pisze: (...) Serial dla dzieci, leciał chyba po Teleranku, ok. 1985-86. Dziewczynka i jej starszy brat zostali sami w domu. Przyszła burza, sztorm i morze porwało ich dom i zaniosło na jakąś wyspę. Cały serial, to było ich życie na tej wyspie i kombinowanie, jak wrócić do domu. W jednym z pokoi zamieszkała pantera, czy jakiś inny dziki kot. I oni (a zwłaszcza chłopiec) się z nim zaprzyjaźnili. Pamiętam też, że byli jacyś przemytnicy, czy inni przestępcy i dzieci się przed nimi ukrywały, a chłopiec za nimi gdzieś popłynął (???) .

Już od dawna szukam, kombinuję, pytam, ale nie udało mi się nigdy ustali tytułu. Nawet nie pamiętam w jakim języku mówili :( (...)
Chyba coś znalazłam ! To mogła być ''Przygoda na bezludnej wyspie''. Serial australijski, który premierę miał 10.09.1989 w TVP1. Znalazłam dzięki tematowi z programami telewizyjnymi z dawnych lat: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=8858&p=658530 (wpis z 23 sie 2012, o 17:46, na chwilę obecną - przedostatni na tej stronie). Czy ktoś pamięta ten serial i może potwierdzić ? Czy pamiętacie angielski tytuł - bo to chyba nie jest dosłowne tłumaczenie ? Albo jakieś nazwiska ?

Awatar użytkownika
Christof
Posty: 44
Rejestracja: 4 mar 2013, o 15:10
Lokalizacja: Kraków

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Christof » 10 lis 2013, o 00:29

sloth1 pisze:szukam kreskówki sprzed jakoś tak 15-20 lat, była czymś na wzór archiwum x, o kosmitach przeważnie i jakimś biurze śledczym. Dużo nie pamiętam, najbardziej wrył mi się odcinek a raczej 2 czy 3 w których kosmici ożywili trupy na cmentarzach i prawie zajęli Ziemie. Ktoś kojarzy coś takiego?
Może chodzi o animowaną serię :Men In Black" ??

sloth1
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2013, o 11:57

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: sloth1 » 10 lis 2013, o 19:08

nie, to nie byli men in black. To nie była animacja o komediowym charakterze

robertskulski
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2013, o 21:46

FILM ROSYJSKI - JAKI TYTUŁ -ŁOPUCH AKIJ SZEF

Post autor: robertskulski » 11 lis 2013, o 12:33

Kłaniam się Wam serdecznie.
Mam ogromny problem od wielu lat męczy mnie myśl o filmie z lat 80 tych .chciałbym wiedziec jaki jest tytuł tego dzieła.
Strzępy mojej wiedzy i pamieci:
- pamiętam postać imieniu Łopuch ,chyba przestępca ,
- pamietam ,ze któryś z bohaterów mówił "Łopuch ,tu Łopuch -Akij Szef ,Akij Szef "
- pamiętam jak szympans w koszulce spiecnazu kierował samochodem ,
- pamietam ,ze chyba chodziło o porwanie słonia ,moze to była "Operacja słoń" ale nie wiem ,
Każdego któego pytam o ten film -bierze mnie za wariata ,a ja wiem ,że był taki film i był to genialny film.
Prosze kochani o pomoc ,pozdrawiam serdecznie Rebiate ,
Robert Skulski.

Awatar użytkownika
Christof
Posty: 44
Rejestracja: 4 mar 2013, o 15:10
Lokalizacja: Kraków

Re: FILM ROSYJSKI - JAKI TYTUŁ -ŁOPUCH AKIJ SZEF

Post autor: Christof » 11 lis 2013, o 20:55

robertskulski pisze:Kłaniam się Wam serdecznie.
Mam ogromny problem od wielu lat męczy mnie myśl o filmie z lat 80 tych .chciałbym wiedziec jaki jest tytuł tego dzieła.
Strzępy mojej wiedzy i pamieci:
- pamiętam postać imieniu Łopuch ,chyba przestępca ,
- pamietam ,ze któryś z bohaterów mówił "Łopuch ,tu Łopuch -Akij Szef ,Akij Szef "
- pamiętam jak szympans w koszulce spiecnazu kierował samochodem ,
- pamietam ,ze chyba chodziło o porwanie słonia ,moze to była "Operacja słoń" ale nie wiem ,
Każdego któego pytam o ten film -bierze mnie za wariata ,a ja wiem ,że był taki film i był to genialny film.
Prosze kochani o pomoc ,pozdrawiam serdecznie Rebiate ,
Robert Skulski.
Wygląda mi to na "Mistrz kierownicy ucieka 2" (motyw ze słoniem); chociaż ten szympans to Ci się chyba przyplątał z innego filmu (był taki motyw chyba w którejś części "Cannonball"). Bo "Operacja słoń" jest z 1995.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 11 lis 2013, o 23:40

1.Serial, który leciał chyba w pierwszym kwartale 1989r. Bohaterkami były dwie siostry, chyba bliźniaczki, albo jedna była trochę starsza, nie mogę sobie przypomnieć, które zaginęły podczas huraganu i cała fabuła odcinków polegała na poszukiwaniu tych dziewczynek pośród zniszczonego kataklizmem miasta. W ostatnim odcinku odnalazły się całe i zdrowe. Obie dziewczynki miały o ile mnie pamięć nie myli blond włosy.
2. Serial najpewniej czechosłowacki, który leciał w wakacje 1990, w jakimś paśmie dla dzieci. Opowiadał o rodzinie, która wprowadziła się do domu, ale okazało się wkrótce, że ten dom jest nawiedzony i dzieją się w nim dziwne rzeczy. W ostatnim odcinku dom się zaczął kurczyć, aż zniknął całkowicie, a rodzina pozostała na dworze ze swoimi meblami.

małpkaeee
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2013, o 21:10

Film

Post autor: małpkaeee » 14 lis 2013, o 08:03

Witam! Poszukuje tytułu filmu bądź miniserialu który leciał jakieś 10-12 lat temu na TVP 1 lub TVP 2 w południe .Zapamiętałam z tego filmu 2 sceny 1:on ją przedstawia swoim rodzicom na jakimś tarasie a na zewnątrz widać dzikie zwierzęta.2:ona wyjeżdża wsiada do samolotu w ostatniej chwili pojawia się on prosi by została całują się . Akcja tego filmu chyba działa się gdzieś w Australii lub w Afryce coś tym klimacie. To chyba był jakiś romantyczny film .Bardzo proszę o pomoc. :)

Awatar użytkownika
Erin
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2013, o 20:03
Lokalizacja: Śledzikowo ;-)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Erin » 24 lis 2013, o 12:15

Ja tak w tematyce technicznej - mam swoje forum, do którego chciałabym dodać logo w głównym lewym rogu, ale ni huh mi nie wychodzi.
Pomoże ktoś?
YOU'LL NEVER BEAT THE IRISH :)
Koty to cudne istoty :) Obrazek

agulekk
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2013, o 14:24

szukam książki dla dzieci/młodzieży

Post autor: agulekk » 26 lis 2013, o 22:26

Witam,
szukam książki, którą czytałam w latach 80-tych. Była to książka o rodzinie wielodzietnej, w której tata był marynarzem i często go nie było w domu. Mama zajmowała się dziećmi, ale dorabiała sobie pisaniem felietonów do czasopisma. Pisała zabawne historyjki z życia swoich dzieci. Pewnego dnia dzieci to odkryły i postanowiły się zemścić również pisząc o rodzicach, ale same kompromitujące historie. Cała książka była poprzeplatana krótkimi opowiadankami dzieci. Potem próbują to wydać. Nie pamiętam tytułu, ani autora. Co gorsza, nie pamiętam też imion bohaterów. Wiem tylko, że jedna z córek miała na imię Nika (od Berenika). Kiedyś dzieci odwiedził chłopiec, bardzo niegrzeczny, który miał na imię Dorian.
Czy ktoś sobie przypomina tytuł, albo autora?

Awatar użytkownika
Erin
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2013, o 20:03
Lokalizacja: Śledzikowo ;-)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Erin » 27 lis 2013, o 07:25

Ponowię pytanie!
YOU'LL NEVER BEAT THE IRISH :)
Koty to cudne istoty :) Obrazek

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 27 lis 2013, o 10:06

A jaki silnik forum?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Erin
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2013, o 20:03
Lokalizacja: Śledzikowo ;-)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Erin » 27 lis 2013, o 11:04

Doctor_Who pisze:A jaki silnik forum?
A z polskiego na nasze możesz przetłumaczyć? :mrgreen:
YOU'LL NEVER BEAT THE IRISH :)
Koty to cudne istoty :) Obrazek

ODPOWIEDZ