POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 10 wrz 2014, o 17:52

''Harry...'' o ile dobrze kojarzę to serial z taką Wielką Stopą, więc chyba nie to chodziło koledze/żance.

EDIT: Pomyślałem sobie, że skoro stuknęliśmy nową stronę, to dobrze byłoby odświeżyć kilka moich wcześniejszych pytań, a nuż się znajdzie ktoś nowy kto będzie kojarzył chociaż jedno:
Ktoś pamięta jak się nazywała taka seria bajek na projektor o (chyba) zabawkowym pociągu, którym zabawki gdzieś tam jechały? Były tam takie postacie jak Maszynista, Zawiadowca, czy Konduktor... Była to opowieść w kilku częściach, niestety nie miałem wszystkich i do dziś nie wiem jak to się skończyło, a chciałbym wiedzieć. :(
Kojarzy ktoś taki komiks, PODEJRZEWAM, że polski ale równie dobrze mógł być przetłumaczony z robotem, który o ile dobrze pamiętam miał ręce przypominające wtyczki do kontaktów? Te ręce mu chyba się wydłużały, taki charakterystyczny szczegół zapamiętałem, był u mnie w szkolnej świetlicy w stanie pożałowania godnym, bez okładki więc nigdy nie dowiedziałem się jak się nazywało to dzieło...

EDIT: W sumie równie dobrze te ręce mogły przypominać magnesy, ale jednak wydaje mi się, że bardziej wtyczki...
czy ktoś kojarzy tytuł teatru tv, możliwe, że z serii scena młodego widza (wydaje mi się, że był to teatr tv, choć równie dobrze mógł to być film, nawet nie polski), gdzie bohater wykluwał się na początku z ogromnego jajka? To nie był ''Czupurek'', bo ''Czupurka'' kojarzę dość dobrze.

Pamiętam*, że w tym spektaklu mogło chodzić o pępek świata i to okazał się być jakiś wielki korek w ziemi, który wyciągnięto... Kojarzy ktoś :shock: ? W forumowej wyszukiwarce nic nie znalazłem na ten temat. :?:

*''Pamiętam'' jest tu słowem kluczowym, bo pamięć lubi płatać figle po latach :wink:... Może mieszają mi się dwa różne programy.
Świątecznie:
Widziałem je gdzieś w pierwszej połowie lat 90, mogą być starsze:

Firma prowadzi jakieś odwierty, bodajże na Alasce czy Grenlandii, w każdym razie na północy. Wstrząsy niosą się aż za koło podbiegunowe i do domu św. Mikołaja. Elfy zabierają żonę i dzieci faceta z tej firmy. Pokazują dom Mikołaja, fabrykę zabawek, urządzenie, którym Mikołaj spowalnia czas, by zdążyć oblecieć całą Ziemię w jedną noc i jeszcze inne wynalazki. Mówią, że trzeba powstrzymać odwierty, bo inaczej koniec ze świętami. Po powrocie nikt im nie wierzy, facet mówi, że konkurencja ich porwała i nafaszerowała prochami i stąd te wszystkie wizje. Ten film, zdaje się, był podzielony na dwie części.

Drugi film też dotyczył Mikołaja i pamiętam, że występował w nim przerośnięty elf. To nie był polski spektakl o największym z krasnali ze Zborowskim (ani tym bardziej komedia ''Elf'' z 2003 roku), tamten przypominał posturą i fryzurą raczej Hagrida lub Małego Johna :D. Pamiętam scenę gdzie szli przez jakieś śniegi i skaturlali się z górki. Ktoś coś kojarzy?
Dziwna książka:
Przypomniałem sobie jeszcze taką zagwozdkę:

Lat temu dobre ~naście (w porywach do 20.) ówczesny znajomy mojej starszej siostry opowiadał mi, smarkowi, o rzekomo świetnej, fantastycznej, tajemniczej rzadkiej książce, która jakoby miała krążyć po całej Polsce tylko w wersji maszynopisowej, powielanej metodą samizdatową na ksero. Dzieło owo miało nosić tytuł coś w rodzaju ''Bowinna'' (cytuję z pamięci i ze słuchu, proszę się nie sugerować za bardzo) i o ile mnie pamięć nie zawodzi traktowało o wątkach z królem Arturem.

Czy komuś coś się kiedyś o uszy obiło podobnego (a jeszcze lepiej czy widział coś takiego na oczy), czy może ziom mnie wkręcał?!
Ktoś wie może gdzie można znaleźć piosenką (chyba pana Kociniaka) "Ja jestem chory na telewizory'' z filmu ''Smacznego, telewizorku"?
Było jeszcze coś takiego... Bohaterami były postacie namalowane... no właśnie nie pamiętam na czym. Ale na pewno były to jakieś akcesoria kuchenne. Może słoiki, butelki, może jakieś solniczki (nie jestem pewny, ale chyba te naczynia były szklane). Wic polegał na tym, że te naczynia, zdaje mi się były prawdziwe, a postacie rysunkowe! I jak postać chciała gdzieś przejść, to chyba tak ''pchała'' od środka ten swój ''słoik''... Nie uroiłem sobie aby czegoś takiego?
(...)
oniec 80., albo pierwsza połowa 90. (może gdzieś w czasach Wiewiórczych opowieści, Smerfów, pierwszej serii Kubusia Puchatka, Pani Łyżeczki itp., ale absolutnie proszę się tym nie sugerować, gdyż to może moja głowa płata mi figle), acz nie wykluczam wcale, że to były powtórki jakiejś starszej produkcji (więc wtedy równie dobrze mogłoby to rzeczywiście lecieć lata wcześniej). Sądzę, że widziałem to na polskiej stacji, ale nie podstawiłbym za to pod topór żadnego członka.
A kto pamięta tytuł serialu z gatunku zdaje mi się właśnie oper mydlanych, bodajże w klimatach latynosko-pueblo-kowbojskich (tak sądzę po karnacji aktorów i dekoracjach, ale nie jestem pewny, mogła to być też Hiszpania czy coś...), gdzie występował motyw wycięcia inicjału na twarzy, zdaje się była to litera ''R'', której nóżka nie została dokończona i wyszło ''P'' i facet przed śmiercią (?) prosił kogoś żeby dokończył mu tę literę?

(...)

A i jeszcze zdaje mi się, że mogła tam występować postać księdza lub zakonnika, albo kogoś, kto się za księdza podawał, ale nie jestem pewny, może myli mi się z innym filmem lub tasiemcem.
Książka:
chodzi o bajkę, w której występował magik, ptak (kos bodajże, albo szpak) oraz dwa duchy - warchoł (?) i animus. Komuś coś się kojarzy? Kołacze mi się jeszcze, że akcja mogła się kręcić wokół jakiegoś pociągu, ale za to już głowy nie dam.
(...)
Dodam tylko, że to nie był na pewno Karampuk (magik co prawda jest, ale nic więcej się nie zgadza).
Uff, trochę tego się zebrało przez te lata ;).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

vrest
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2014, o 07:20
Kontakt:

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: vrest » 16 paź 2014, o 10:58

chrumke chrumke.... Ostatnio chłopak mi opowiadał o tej bajce, ale niestety nie pamiętam tytułu. Spytam go i dam Ci znać.
A ja szukam opinii o hotelu gdańsk słowackiego Vrest. Wybieram się do Gdańska na występ kabaretu Limo i szukam noclegu. Ten znalazłam w internecie ale potrzebuję opinii bo nie chce iść w ciemno. Jest ktoś z Gda...?

pspot
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2014, o 09:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: pspot » 16 paź 2014, o 17:02

Witam wszystkich,

ja od dłuższego czasu poszukuję tytułu filmu, który bardzo mnie intryguje, niestety byłem mały i mam tylko strzępy tego filmu w pamięci:

akcja działa się gdzieś na statku kosmicznym, był tam jakiś robot, którego jeden z bohaterów uczył/programował. Pamiętam taką scenę, jak podszedł inny bohater i ten drugi kazał mu dać jakieś polecenie temu robotowi, na przykład podać sobie ręce. Ten drugi się bał i kazał podać sobie popielniczkę - robot chwycił popielniczkę i ją podał, ale taką zgniecioną. Na to ów bohater: "dobrze że mu nie podałem dłoni". Nie wiem jak to się stało, ale w końcu ten robot się zbuntował, i obaj bohaterowie chcieli się go pozbyć, bo zagrażał ich życiu (tak to sobie tłumaczę). Pamiętam jak go psikali jakąś gaśnicą, potem chcieli go zwabić żeby przeszedł koło jakiejś dziury (jakieś inne urządzenie miało go wepchnąć do tej dziury), ale ten robot poszedł inną drogą bo szybko się uczył. Nie wiem jak się skończyło, ale bardzo się potem bałem, choć pewnie był to horror kategorii B - ktoś wie co to za film??? No i najważniejsze, ten robot nazywał się bodajże Hektor...

pspot
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2014, o 09:03

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: pspot » 20 paź 2014, o 15:38

pspot pisze:Witam wszystkich,

ja od dłuższego czasu poszukuję tytułu filmu, który bardzo mnie intryguje, niestety byłem mały i mam tylko strzępy tego filmu w pamięci:

akcja działa się gdzieś na statku kosmicznym, był tam jakiś robot, którego jeden z bohaterów uczył/programował. Pamiętam taką scenę, jak podszedł inny bohater i ten drugi kazał mu dać jakieś polecenie temu robotowi, na przykład podać sobie ręce. Ten drugi się bał i kazał podać sobie popielniczkę - robot chwycił popielniczkę i ją podał, ale taką zgniecioną. Na to ów bohater: "dobrze że mu nie podałem dłoni". Nie wiem jak to się stało, ale w końcu ten robot się zbuntował, i obaj bohaterowie chcieli się go pozbyć, bo zagrażał ich życiu (tak to sobie tłumaczę). Pamiętam jak go psikali jakąś gaśnicą, potem chcieli go zwabić żeby przeszedł koło jakiejś dziury (jakieś inne urządzenie miało go wepchnąć do tej dziury), ale ten robot poszedł inną drogą bo szybko się uczył. Nie wiem jak się skończyło, ale bardzo się potem bałem, choć pewnie był to horror kategorii B - ktoś wie co to za film??? No i najważniejsze, ten robot nazywał się bodajże Hektor...

Ta strona zmotywowała mnie do szukania i znalazłem: to film z 1980 r pt. "Saturn 3".

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 8 lis 2014, o 08:16

Szukam radzieckiego filmu.Chłopak nieopatrznie ujawnił że trenuje pływanie
Cała klasa się wydarła mamy mistrza
Miał słabe oceny więc nie mógł wystartować w zawodach
Ktoś mu poradził by podrobił oceny
Przed zawodami sam się przyznał do szachrajstwa
Coś w ten deseń

ksena999
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2014, o 09:59

Szukam programu dla dzieci z lat 70

Post autor: ksena999 » 10 lis 2014, o 19:20

Szukam programu dla dzieci z lat 70, byłam wtedy w podstawówce, raz w tygodniu leciał taki program czarno-biały, chyba w niedziele po południu szło to jakoś "Co to jest? po wodzie pływa i kaczka się nazywa" Mówiła to zawsze mała dziewczynka w krótkich czarnych włosach. Występował z nią starszy pan, potem były bajki lub film dla młodzieży. :wink:

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 11 lis 2014, o 00:46

Film o płonącym wieżowcu, ale nie był to "Towering inferno" z 1974r, choć fabuła bardzo podobna, chyba nawet na jej podstawie z pewnymi róznicami, jak to, że projektantem wieżowca byłą kobieta, ale chyba nie byłą jakąś kluczową postacią, zaś para bohaterów, facet i babka, uwięziona na którymś z pięter zostali uratowani. Kojarzę też motyw cudzoziemca, który nie rozumiał nadawanych przez głośniki komunikatów o pożarze. Film oglądałem w TVP w połowie lat 90.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 12 lis 2014, o 15:00

Jeśli para bohaterów w płonącym wieżowcu, to może chodzi o ''Uwięzionych na 37 piętrze'' z 1991r?
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 12 lis 2014, o 17:53

Mam pytanko w którym filmie1. Flip i Flap grali na instrumentach koło instytutu dla głuchych
2.W którym filmie zostali oszukani i musieli zmywać naczynia jakis facet rzucił im talerze a oni upuścili te co mieli w ręku
Facet potem zrobił dwie kreski na tablicy

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 12 lis 2014, o 18:45

Ten motyw z tablicą i talerzami to będzie Swiss Miss, czyli Alpejskie osły:

https://www.youtube.com/watch?v=9Eg6RBRWp1k (scena z kreskami zaczyna się ok. 19 minuty)
http://www.filmweb.pl/film/Alpejskie+os ... 938-120248

Ten z instrumentami to Below Zero (nie pamiętam polskiego tytułu):

https://www.youtube.com/watch?v=kw76yoIfsjA
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 12 lis 2014, o 20:00

Dzięki wielkie

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 12 lis 2014, o 21:43

Doctor_Who pisze:Jeśli para bohaterów w płonącym wieżowcu, to może chodzi o ''Uwięzionych na 37 piętrze'' z 1991r?
Tak, to chyba będzie to. Rzeczywiście przypomina mi się, że film, który widziałem, oparty był na faktach.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 12 lis 2014, o 22:09

Film z cyklu Walt Disney Przedstawia
Ten film był w latach 90
Pamiętam że film był o Afryce i był jakis brązowy pies chyba chart
Pamiętam że przyczepili mu buteleczkę (taka jak od leków ) z informacją
Jakiś Afrykański wojownik zobaczył psa spodobała mu się buteleczka i wymienił ja na swoją
(wiadomośc tez przełożył )

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 13 lis 2014, o 16:47

Ludziska przypomniałem sobie ten tytuł serialu o tym kolesiu co był matematycznym geniuszem i co interesowały się nim wywiady innych krajów
Co sfingował swój wypadek ni by spadł z muru
To Operacja Mozart
W archiwum GW znalazłem kawałek
Operacja ,Mozart'

[1] - francusko-niemiecki serial przygodowy

12 - odcinkowy serial o niewiarygodnych przygodach 13 - letniego geniusza matematycznego, którym interesują się wywiadyw wielkich mocarstw pragnące ..

ksena999
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2014, o 09:59

Szkam starej telenoweli może z 1980-1990

Post autor: ksena999 » 13 lis 2014, o 17:02

Nie jest produkcji Polskiej jest gdzieś z lat 1980-1990, pamiętam tyle że występowały w niej 2 jakieś guwernantki i miały dziwne imiona, jedna o imieniu Azja druga Europa były chyba siostrami. Ta Europa grała postać pozytywną, Azja była zła i nie lubiana przez nikogo. Wiem że mściła się na jakieś dziewczynie.

ODPOWIEDZ