POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

justina
Posty: 4
Rejestracja: 7 lut 2017, o 20:47

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: justina » 14 lut 2017, o 14:06

mateqsz pisze:poszukuje bajek:
1 z nich to byla bajka mumiach znalaezionych w grobowcu współczescna akcja
2 to bajka była kiedys bardzo dawno na dwójce rycerzach okragłego stolu

2. Sprawdź, czy o "rycerzach okrągłego stołu", to nie jest "Magiczny miecz - historia Camelotu" ;). O zakazanym lesie, o smokach (zwłaszcza dwugłowym), i Kejli oraz niewidomym Garecie.

justina
Posty: 4
Rejestracja: 7 lut 2017, o 20:47

Re: Wielka PROŚBA!

Post autor: justina » 14 lut 2017, o 14:19

Kleser pisze:Siema, potrzebuję tytułu lub nawet jakichkolwiek wskazówek do bajki następującej:
Oglądałem ją już dawno temu (jakieś ok. może 6 lat, nie wiem dokładnie), ale może ktoś kojarzy. Pamiętam że głównimi bohaterami bajki były zwierzęta które uprawiały różne sporty, i tak np. w piłkę nożną grały świnie z kimś (dokładnie nie pamiętam z kim), a w kolejnym były skoki narciarskie gdzie brały udziałe kolejne zwierzęta, a w kolejnym odcinku jeszcze inny sport... Bajka była naprawdę czadowa, może właśnie dzięki niej dzisiaj kocham oglądać i ubrawaić sport Proszę więc was o pomoc-nazwę tej bajki lub jakieś wskazówki, albo choćby jaką podobną bajkę o tej tematyce...

Z Góry WIELKIE DZIĘKI!!!

Pozdro
Założę się, że była to bajka "Puchar zoo" ;)

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 14 lut 2017, o 19:32

qba83 pisze:Może mi ktoś przypomnieć jaki miała tytuł bajka, wydana w formie niewielkiej cienkiej ilustrowanej ksiązeczki. Akcja działa się w nocy, bohaterami byli Lis i Pies, którzy dziwnym zbiegiem okoliczności wpadli do dołu i nie mogli się wydostać, zdaje się, że pies gonił lisa, chcącego dobrać się do kur. Był chyba także zając, który widząc swych prześladowcow w dole, zaśmiewał się z nich. Lis i pies musieli sie pogodzić aby się wydostać.
Zdaje się, że zając ostatecznie pomógł się lisowi i psu wydostać, wrzucając do dołu kapuściane główki. Nie wiem, czy czegoś z liściem kapusty nie było w tytule.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 15 lut 2017, o 09:22

qba83 pisze:
qba83 pisze:Może mi ktoś przypomnieć jaki miała tytuł bajka, wydana w formie niewielkiej cienkiej ilustrowanej ksiązeczki. Akcja działa się w nocy, bohaterami byli Lis i Pies, którzy dziwnym zbiegiem okoliczności wpadli do dołu i nie mogli się wydostać, zdaje się, że pies gonił lisa, chcącego dobrać się do kur. Był chyba także zając, który widząc swych prześladowcow w dole, zaśmiewał się z nich. Lis i pies musieli sie pogodzić aby się wydostać.
Zdaje się, że zając ostatecznie pomógł się lisowi i psu wydostać, wrzucając do dołu kapuściane główki. Nie wiem, czy czegoś z liściem kapusty nie było w tytule.
"List kapusty na pociechę"

https://jarmila09.wordpress.com/2012/10 ... -pocieche/

A jednak Janczarski :wink:.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017, o 18:11 przez Doctor_Who, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 15 lut 2017, o 20:17

Przypomniał mi się jakiś film.
Pamiętam że jakiś facet (chyba gliniarz lub z tego otoczenia) mordował kobiety (robił to w płaszczu przeciwdeszczowym).
Scena jaką pamiętam to gdzieś już wszyscy wychodzili a jedna kobieta miała właśnie wyjśc z tym mordercą
Nagle ktoś zauważa że ona rozkłada parasolkę i tekst przecież nie pada
-A tamten mówił że pada
I nagle wszyscy lecą dziada szukać

Legiusz
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2013, o 19:49

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Legiusz » 15 lut 2017, o 23:30

Udało się fartem. Znalazłem poszukiwaną kreskówek to Harry Pitfal ze swym lwem Ostrym Pazurem

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 16 lut 2017, o 17:30

Szukam serialu animowanego.
Pamiętam że wszystko działo się we wnętrzu komputera
Jakaś gra komputerowa - wszystko żyło swoim życiem.
Pamiętam tekst : Uwaga człowiek włącza grę

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 16 lut 2017, o 17:42

Doctor_Who pisze:
qba83 pisze:
qba83 pisze:Może mi ktoś przypomnieć jaki miała tytuł bajka, wydana w formie niewielkiej cienkiej ilustrowanej ksiązeczki. Akcja działa się w nocy, bohaterami byli Lis i Pies, którzy dziwnym zbiegiem okoliczności wpadli do dołu i nie mogli się wydostać, zdaje się, że pies gonił lisa, chcącego dobrać się do kur. Był chyba także zając, który widząc swych prześladowcow w dole, zaśmiewał się z nich. Lis i pies musieli sie pogodzić aby się wydostać.
Zdaje się, że zając ostatecznie pomógł się lisowi i psu wydostać, wrzucając do dołu kapuściane główki. Nie wiem, czy czegoś z liściem kapusty nie było w tytule.
"List kapusty na pociechę"

https://jarmila09.wordpress.com/2012/10 ... -pocieche/

A jednak Janczarski :wink:.
Dodam tylko, że polecam tego bloga - można znaleźć tam sporo (kilkaset!) książeczek z dzieciństwa, a Autorka jest miła i chętnie odpisuje na maile.
Marecki384 pisze:Szukam serialu animowanego.
Pamiętam że wszystko działo się we wnętrzu komputera
Jakaś gra komputerowa - wszystko żyło swoim życiem.
Pamiętam tekst : Uwaga człowiek włącza grę
To był "ReBoot".

Obrazek
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 16 lut 2017, o 18:15

Dzięki już znalazłem

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 16 lut 2017, o 18:16

Swego czasu kochałem ten serial. Ale bałbym się tę komputerową grafikę zobaczyć po latach, żeby dobre wspomnienia nie prysły ;).
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
wositelec
Posty: 100
Rejestracja: 26 mar 2011, o 13:36

Re: Wielka PROŚBA!

Post autor: wositelec » 16 lut 2017, o 19:09

justina pisze:
Kleser pisze:Siema, potrzebuję tytułu lub nawet jakichkolwiek wskazówek do bajki następującej:
Oglądałem ją już dawno temu (jakieś ok. może 6 lat, nie wiem dokładnie), ale może ktoś kojarzy. Pamiętam że głównimi bohaterami bajki były zwierzęta które uprawiały różne sporty, i tak np. w piłkę nożną grały świnie z kimś (dokładnie nie pamiętam z kim), a w kolejnym były skoki narciarskie gdzie brały udziałe kolejne zwierzęta, a w kolejnym odcinku jeszcze inny sport... Bajka była naprawdę czadowa, może właśnie dzięki niej dzisiaj kocham oglądać i ubrawaić sport Proszę więc was o pomoc-nazwę tej bajki lub jakieś wskazówki, albo choćby jaką podobną bajkę o tej tematyce...

Z Góry WIELKIE DZIĘKI!!!

Pozdro
Założę się, że była to bajka "Puchar zoo" ;)
Kojarzę też podobną o nazwie "Zoo olimpiada", nawet występowały te same postacie.
Vintovka pisze:Cześć,
szukam gry z dzieciństwa, którą bardzo dobrze wspominam. Niestety te wspomnienia są dosyć chaotyczne, postaram się opisać o co chodzi.

Wyglądała tak: Była sobie dziewczynka, na pewno w sukience, bodaj białej. Była główną bohaterką, chodziło się nią w różne części domu oraz ogrodu. Dom był w stylu takich hm... bogatych ludzi. Rozmawiało się z różnymi ludźmi, domownikami.
Ponadto chyba do ogrodu przypałętał się robot, albo bodaj spadł z kosmosu, coś takiego :) I z nim też były różne przygody. Gra była typu point'n'click

Wygląd gry był dość specyficzny gdyż nie wyglądała jak kreskówka, były to animacje robione najprawdopodobniej metodą klatkową z wielu zdjęć.
Znalazł już ktoś tę grę? Nadal nic nie namierzyłem, a też jestem zainteresowany.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: qba83 » 17 lut 2017, o 08:49

Doctor_Who pisze:
qba83 pisze:
qba83 pisze:Może mi ktoś przypomnieć jaki miała tytuł bajka, wydana w formie niewielkiej cienkiej ilustrowanej ksiązeczki. Akcja działa się w nocy, bohaterami byli Lis i Pies, którzy dziwnym zbiegiem okoliczności wpadli do dołu i nie mogli się wydostać, zdaje się, że pies gonił lisa, chcącego dobrać się do kur. Był chyba także zając, który widząc swych prześladowcow w dole, zaśmiewał się z nich. Lis i pies musieli sie pogodzić aby się wydostać.
Zdaje się, że zając ostatecznie pomógł się lisowi i psu wydostać, wrzucając do dołu kapuściane główki. Nie wiem, czy czegoś z liściem kapusty nie było w tytule.
"List kapusty na pociechę"

https://jarmila09.wordpress.com/2012/10 ... -pocieche/

A jednak Janczarski :wink:.
Tak, to jest to, dziwnym trafem wydawało mi się, ze to pies był głównym bohaterem, a rzeczywiście zając był najważniejszy. I nie były to kapuściane główki a kamienie. Podobały mi się rysunki w tej książce. Zwierzaki w kolorowych piżamach, chmura w kształcie gęsi, intensywne kolory. Podobnie to na mnie w dzieciństwie działało, jak ilustracje w książce "Niebezpieczna podróż"

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 21 lut 2017, o 22:12

Szukam tytułu animacji o wycinaniu drzewa.
Pamiętam że z jednego drzewa zrobiony TYLKO jedną wykałaczkę.
Temat bardzo aktualny

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Doctor_Who » 22 lut 2017, o 09:08

Ten gag pojawił się w paru kreskówkach...

To może być "Lumber Jerks" z serii Looney Tunes:

http://www.220.ro/desene-animate/Goofy- ... vE59Avw6i/ (scena ok. 4:10)

albo np. "Crazy Town" z Harvey's Toons:

https://www.youtube.com/watch?v=7iwIUU32T2o (ok. 3 minuty)

Jeżeli animacja była czarno-biała, jak w starych Myszkach Miki, to może również być stare "The Birth of a Toothpick":

https://www.youtube.com/watch?v=gDG83BXSz-M

Podobny żart był też w "All's Fair at the Fair", ale tam drzewo przerobiono na drewniany spinacz do bielizny:

https://www.youtube.com/watch?v=LAFqAbrPKxQ

Pewno było tego jeszcze trochę...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Marecki384 » 22 lut 2017, o 17:20

Dziękuję to Crazy Town

ODPOWIEDZ