POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
w196

Re: POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: w196 » 22 kwie 2018, o 13:30

Dzień dobry
Czy ktoś pamięta takie filmy:
1. w klimacie Robin Hooda, wersja komediowa z którego pamiętam trzy sceny:
- rozmawia kilka osób i jedna mówi „trzeba uważać. w tym zamku ściany mają uszy” ujęcie kamery na ścianę a niej przyklejone jest duże ucho a wokół niego kilka mniejszych
- zadyma w gospodzie, podczas bójki jeden z walczących opiera się lub przesuwa szafę grająca z której wychodzi karzeł z małą gitarą kopie lub uderza gitarą jednego z bijących i wchodzi z powrotem do szafy
- lecąca strzała która podąża za celem, leci tam i z powrotem. Podobna scena była w „Robin Hood – faceci w rajtuzach”
Widziałem to w okolicach roku 1980 w programie „Przeboje tygodnia” nadawanym w niedzielę przed południem na dwójce
2.film radziecki, wojenny, nadawany prawdopodobnie w I-połowie lat 80-tych. Scena która mi utkwiła w pamięci:
- odział radziecki dostał się w okrążenie. Niedobitki próbują się przebić do swoich. Dowódca dostał odłamkiem w brzuch. Opatrujący go żołnierz mówi „wciągniecie flaki towarzyszu dowódco”. Następnie przez kilka dni ciągnie tego dowódcę przez bagna. W końcu wychodzi z tego okrążenia a tam jakiś generał mówi do tego żołnierza „Czy wy wiecie kogo uratowaliście? Uratowaliście członka rady wojennej, bohatera Związku Radzieckiego”. Robi misia, odpina ze swojej piersi jakiś medal i przypina temu żołnierzowi.

Awatar użytkownika
Doctor_Who

Post autor: Doctor_Who » 23 kwie 2018, o 09:08

Co do tego Robin Hooda to może chodzić o wcześniejszy serial Mela Brooksa, czyli reżysera Facetów w rajtuzach. Oryginalny tytuł tego to When Things Were Rotten.

https://www.youtube.com/watch?v=YO2Viv8dQJ4
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

w196

Post autor: w196 » 23 kwie 2018, o 19:08

Dziękuję za informację. Nie znalazłem jeszcze tych scen, które zapamiętałem ale klimat wydaje się ten sam.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ