POSZUKUJĘ - WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
sikorka11
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2010, o 11:06

Post autor: sikorka11 » 11 sie 2010, o 11:13

Witam mam pytanie.Otóż poszukuję takiej bajki/kreskówki.Oglądałam ją jak byłam mała.W tej bajce występował duży tygrys,chodził na dwóch łapach przebrany był za pirata.Podobny był do Willego Foga (lwa) Przeżywał różne przygody.Jego narzeczoną była taka jasna kotka lub lwica.Już nie pamiętam może ktoś kojarzy?
A była nadawana gdzieś tak do 2005 roku.
Z góry wielkie dzięki :)
Pozdrawiam

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 11 sie 2010, o 18:26

sikorka11 pisze:Witam mam pytanie.Otóż poszukuję takiej bajki/kreskówki.Oglądałam ją jak byłam mała.W tej bajce występował duży tygrys,chodził na dwóch łapach przebrany był za pirata.Podobny był do Willego Foga (lwa) Przeżywał różne przygody.Jego narzeczoną była taka jasna kotka lub lwica.Już nie pamiętam może ktoś kojarzy?
A była nadawana gdzieś tak do 2005 roku.
Z góry wielkie dzięki :)
Pozdrawiam
To może być tylko "Sandokan"
http://www.youtube.com/watch?v=8TEDPgVZy7Q

sikorka11
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2010, o 11:06

Post autor: sikorka11 » 11 sie 2010, o 20:28

Bardzo ci dziękuję za pomoc.Właśnie przy tej kreskówce się wychowałam.

gosia_wwy
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2010, o 11:19

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: gosia_wwy » 15 sie 2010, o 11:36

biały_delfin pisze:Tutaj proszę wpisywać pytania, jeśli czegoś szukasz, a nie pamiętasz co to było.
możesz podać rok, przedział czasowy i inne szczegółowe informacje,
(w przypadku filmów czy to jest fabularny czy animowany)
to ułatwia odpowiedź i nie ma nieporozumień :)

tutaj można również komuś pomóc, jeśli ktoś zna odpowiedzi na pytania :D
Witam, dawno temu (chyba początek lat 90) oglądałam w tvp film, a może mini serial, coś mi się kojarzy, że w 4 - 5 odcinkach. Ojciec z córką i synem przeprowadza się do małego miasteczka, chyba po śmierci żony. W nowej szkole rządzi gang młodzieżowy. Pamiętam te skórzane kurtki :) Chłopak i dziewczyna nie są dobrze przyjęci przez ten gang, są bójki. Jednak szef gangu zakochuje się w tej dziewczynie i chyba odchodzi z tego gangu. Więcej nie pamiętam, a wiem, że bardzo podobał mi się ten film. Chętnie obejrzałabym go znów. Jeśli ktoś coś pamięta bardzo proszę o informację.[/b]

Groszek
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2010, o 13:39
Kontakt:

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Groszek » 15 sie 2010, o 13:51

Witam
Szukam Bajki/Kreskowki nie pamietam na jakim Kanale Polskim leciala,ale napewno leciala na RTL 2.Byla to bajka/kreskowka o Kobiecie o dlugch blond wlosach,Ubrana byla Niebieski Mundur z czasow XVI-XVII tak mi sie wydaje,Miala rowniez szable z ktora walczyla.Przygoda jej trwala na Wegrzech z tego co pamietam.jak jeszcze cos sobie przypomne to dopisze

Mszak
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2010, o 18:00

POMOCY!!!!

Post autor: Mszak » 16 sie 2010, o 18:09

Ostatnio przypomniała mi się fajna bajka. Była pokroju "Było sobie życie" i opowiadała o chłopcu i dziewczynce (być może rodzeństwo), którzy bawili się gdzieś na jakiś piaskach, po czym zostali wciągnięci i przenosili się do czasów Biblijnych Starego i Nowego Testamentu (pewnie były też inne odcinki, ale te najbardziej zapamiętałam). Chyba wszystkie odcinki zaczynały się tym wciągnięciem w piaski. Czy ktoś coś kojarzy takiego? Byłabym bardzo wdzięczna!!!

Rockers
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2010, o 21:57

Post autor: Rockers » 17 sie 2010, o 22:00

Witam
Szukam nazwy bajki bądź nazwy piosenki ( muzyczki tytułowej )
Bajka była carno biała o dwóch psach chodzących na tylnych łapach, jeden chodził w czapce Scherlocka Holmsa i miał lupę , czy ktoś to pamięta ???

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 17 sie 2010, o 22:46

Rockers pisze:Witam
Szukam nazwy bajki bądź nazwy piosenki ( muzyczki tytułowej )
Bajka była carno biała o dwóch psach chodzących na tylnych łapach, jeden chodził w czapce Scherlocka Holmsa i miał lupę , czy ktoś to pamięta ???
Czy to nie "Psi żywot"( Štaflík a Špagetka)?
http://www.youtube.com/watch?v=Oe9YAwwqCRs

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 23 sie 2010, o 10:47

Pamięta ktoś film o dziewczynie która przeżyła wybuch bomby atomowej i została sama na zupełnym pustkowiu . Film pamietam jak przez mgłę ale bardzo mi sie podobał i dawał wiele do zastanowienia . Wydaje mi sie że tytuł tego filmu brzmiał "Z jak Zachariasz " ale nie mogę go nigdzie znaleźć . Moze ktoś pamięta ?
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

marronelle
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2010, o 21:21

Post autor: marronelle » 23 sie 2010, o 21:25

Witam,

poszukuję bajki, a raczej muzyki z bajki... Gwiżdżąca melodia, przypomina mi się jakieś zwierzę, które ją gwiżdże... Pies albo niedźwiedź. Wydaje mi się, że to stara bajka, z lat 90, ale nie jestem pewna. Mam nadzieję, że ktoś skojarzy, bo strasznie mi po głowie krąży :roll:

Jeśli ktoś znajdzie - stawiam piwo. Ba, dobre, francuskie wino.

Pzet
Posty: 117
Rejestracja: 19 sty 2009, o 15:56

Post autor: Pzet » 24 sie 2010, o 11:24

marronelle pisze:Witam,

poszukuję bajki, a raczej muzyki z bajki... Gwiżdżąca melodia, przypomina mi się jakieś zwierzę, które ją gwiżdże... Pies albo niedźwiedź. Wydaje mi się, że to stara bajka, z lat 90, ale nie jestem pewna. Mam nadzieję, że ktoś skojarzy, bo strasznie mi po głowie krąży :roll:

Jeśli ktoś znajdzie - stawiam piwo. Ba, dobre, francuskie wino.
Moje trzy pierwsze skojarzenia, jeśli chodzi o gwizdaną melodię w bajkach:
http://www.youtube.com/watch?v=p6RS5TnWbh0 - Krecik, odc. Krecik chemikiem
http://www.youtube.com/watch?v=ZybfNoebDu4 - Bolek i Lolek na wakacjach, odc. Grzybobranie (motyw od 2:10 oraz na zakończenie)
http://www.youtube.com/watch?v=bodH04NWEu4 - Wilk i Zając, odc. Pierwszy (motyw od 1:26 - zaczerpnięty z "Piosenki o przyjacielu" Wysockiego)

Przydało by się więcej informacji, np. gdzie ta bajka mogła być nadawana.

vutik
Posty: 50
Rejestracja: 24 mar 2007, o 00:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vutik » 27 sie 2010, o 22:23

Podbijam moje pytanie z pierwszej strony tego wątku, bo minęły już dwa lata z okładem, a tu dalej nic... :(
Na forum pojawiło się od tego czasu trochę "świeżej krwi", więc może wreszcie trafi się ktoś, kto pomoże w odnalezieniu "zguby".

Chodzi mi o rysunkową dobranockę pod polskim tytułem "Wiercik". Głównym bohaterem był stworek z wiertełkiem na nosie, który ciągle kopał nim dziury w ziemi. Bajka prawdopodobnie z lat 70-tych (ZTCP w TVP w okolicach 1978-79); coś mi się kojarzy, że mogła być czechosłowacka, ale na stronach naszych południowych sąsiadów nie znalazłem totalnie nic. Przypominają mi się tylko tytuły odcinków: Wiercik w tunelu, Wiercik w elektrowni, czy coś w tym stylu.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 28 sie 2010, o 09:59

Pamietam ze bylo cos takiego ale nic poza tym

Habibti
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2008, o 21:18
Lokalizacja: Afryka

Re: WPISZ PYTANIE, jeśli CZEGOŚ SZUKASZ

Post autor: Habibti » 29 sie 2010, o 17:28

gosia_wwy pisze:Witam, dawno temu (chyba początek lat 90) oglądałam w tvp film, a może mini serial, coś mi się kojarzy, że w 4 - 5 odcinkach. Ojciec z córką i synem przeprowadza się do małego miasteczka, chyba po śmierci żony. W nowej szkole rządzi gang młodzieżowy. Pamiętam te skórzane kurtki :) Chłopak i dziewczyna nie są dobrze przyjęci przez ten gang, są bójki. Jednak szef gangu zakochuje się w tej dziewczynie i chyba odchodzi z tego gangu. Więcej nie pamiętam, a wiem, że bardzo podobał mi się ten film. Chętnie obejrzałabym go znów. Jeśli ktoś coś pamięta bardzo proszę o informację.[/b]
Ten serial był australijski? Może „Hendersonowie"?
Ci, którzy doznali w życiu wielkich namiętności są nieszczęśliwi przez całe życie, że się z nich wyleczyli.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 29 sie 2010, o 17:44

vutik pisze: Chodzi mi o rysunkową dobranockę pod polskim tytułem "Wiercik". Głównym bohaterem był stworek z wiertełkiem na nosie, który ciągle kopał nim dziury w ziemi. Bajka prawdopodobnie z lat 70-tych (ZTCP w TVP w okolicach 1978-79); coś mi się kojarzy, że mogła być czechosłowacka, ale na stronach naszych południowych sąsiadów nie znalazłem totalnie nic. Przypominają mi się tylko tytuły odcinków: Wiercik w tunelu, Wiercik w elektrowni, czy coś w tym stylu.
Wiercik był na 100% bajką radziecką. Chyba w Murziłkach była drukowana wersja w formie komiksu. Jak coś znajdę to wrzucę.

ODPOWIEDZ