stare polskie komiksy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 11 wrz 2009, o 22:06


Awatar użytkownika
Zbrozło
Posty: 37
Rejestracja: 6 lut 2008, o 11:44

Post autor: Zbrozło » 16 paź 2009, o 09:50

Ba, wraca też "Metacom" Jacka Widora.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 17 paź 2009, o 15:28

Najwyraźniej nastał czas powrotów. Niedawno ukazało się pierwsze książkowe wydanie komiksów Tadeusza Raczkiewicza, które ukazywały się w "Świecie Młodych" przez piętnaście lat. Album zawiera niemal wszystkie komiksy autora publikowane w "Świecie Młodych" oprócz przygód Tajfuna oraz Kuśmidra i Filo.
http://zulawski.polter.pl/Tajemnica-cze ... pee-n21889

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 27 kwie 2010, o 20:16

Pozwalam sobie wrzucic kilka okladek z moich zbiorow. Mam nadzieje, ze ich tu jeszcze nie bylo.
Załączniki
skad.jpg
skad.jpg (30.84 KiB) Przejrzano 19446 razy
pioro.jpg
pioro.jpg (27.88 KiB) Przejrzano 19446 razy
zloto.jpg
zloto.jpg (36.4 KiB) Przejrzano 19446 razy

MuzeumDobranoce
Posty: 13
Rejestracja: 16 sty 2009, o 08:17
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: MuzeumDobranoce » 2 maja 2010, o 09:26

To może ja dodam coś bardzo... starego
Stary zegar

Niezwykłe przygody niedźwiadka Kosmatka

Fistaszki... mini

i rozwinięcie komiksu, czyli drobiazgi okołokomiksowe:

Janusz Christa - Kalendarz 1988

Janusz Christa - Kalendarz 1987

Tytus, Romek i A'tomek

więcej tutaj:

Muzeum Osobliwości

olokolo
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2010, o 21:39
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Post autor: olokolo » 12 sie 2010, o 21:44

Witam. Od teraz na forum. Szukam komiksu Kasprzaka - "Człowiek bez twarzy". Był on drukowany w odcinkach w "Fantastyce" w latach 80 (chyba końcówka). Następny po nim był Funky Koval część 2. "Człowiek bez twarzy" to komiks o dziennikarzy, który jest bezrobotny, przez pewne uczestnictwo w napadzie na bank (przeszczepów ??) udaje się mu powrócić do redakcji... Miałem wszystkie odcinki z "Fantastyki", ale komuś w szkole pożyczyłem większość komiksów i nie dostałem ich z powrotem.... Może ktoś ma namiary na ten komiks ??

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 12 sie 2010, o 22:31

Poleciłbym ci poszukać na Allegro , jest tam dużo różnych numerów fantastyki.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 14 sie 2010, o 21:54

olokolo pisze:Witam. Od teraz na forum. Szukam komiksu Kasprzaka - "Człowiek bez twarzy". Był on drukowany w odcinkach w "Fantastyce" w latach 80 (chyba końcówka). Następny po nim był Funky Koval część 2. "Człowiek bez twarzy" to komiks o dziennikarzy, który jest bezrobotny, przez pewne uczestnictwo w napadzie na bank (przeszczepów ??) udaje się mu powrócić do redakcji... Miałem wszystkie odcinki z "Fantastyki", ale komuś w szkole pożyczyłem większość komiksów i nie dostałem ich z powrotem.... Może ktoś ma namiary na ten komiks ??
Mam prawie kompletne roczniki "Fantastyki" od 1985r, ale tego komiksu nie kojarzę. Ale jak chcesz i jesteś zainteresowany skanami, to przejrzę je i zeskanuję. Napisz, czy to Cię interesuje.
W przypadku chęci posiadania papierowej wersji , przyłączam się do zdania Syriusza - poszukaj na Allegro.
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 17 sie 2010, o 16:25

olokolo pisze:Szukam komiksu Kasprzaka - "Człowiek bez twarzy". Był on drukowany w odcinkach w "Fantastyce" w latach 80 (chyba końcówka). Następny po nim był Funky Koval część 2
Pamiętam :) .Tak mi coś świta, ze to było w Fantastyce wcześniej niż w 1985. 84, albo nawet końcówka 1983r, ale mogę się mylić bo pamięć lubi płatać figle :mrgreen:

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 17 sie 2010, o 20:42

Fantomas przeciw wielonarodowym wampirom- tytuł komiksu, który dostałem w 1979 roku od Św. Mikołaja :lol:
Obrazek
Więcej ilustracji:
http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/jerz ... i/fantomas

I mój ulubiony komiks- Trzynaste piórko Eufemii Macieja Wojtyszki wydanie z 1977 roku, niestety nie przetrwało do dnia dzisiejszego...
Obrazek

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 20 sie 2010, o 10:23

kerakerolf pisze:
crystalangel pisze:NOWA WYSPA SKARBÓW - to były czasy :) może ktoś kojarzy..?
Komiks ,,Nowa wyspa skarbów" z 1988r. wchodzi w skład serii ,,Na wyspie Umpli-tumpli". Autorem rysunków był Jerzy Wróblewski, a scenariusze pisał M. Stecewicz.
Inne komiksy z z tej serii to: ,,Miasto z chmur" (1989), ,,Kupcy z kosmosu" (1990) i komiks malowanka ,,Umple - tumple color comics" (autor scenariusza - nieznany).
W skład serii wchodzi także książka ,,Pojedynek czarodziejów". :wink:
Seria Na wyspie Umpli Tumpli składała się z wieeeelu tomów, nie wszystkie były komiksami i nie wszystkie ilustrował Wróblewski. Gody wiekszej uwagi był komiks Olbrzymy na Wyspie z rysunkami Jezierskiego.
A tu pełna wykaz serii Na wyspie Umpli Tumpli:

Latający ludzie [komiks], Warszawa 1990 (Ilustr. A. Sabkowski)
Na wyspie Umpli-Tumpli. [Cz.] 1, Gdańsk 1985
Na wyspie Umpli-Tumpli. [Cz.] 2, Gdańsk 1987
Łakomy pancernik i inne bajki z wyspy Umpli-Tumpli, Kraków 1986
Awantura z jaszczurami. Cz. 1-2 [komiks w planach, nigdy się nie ukazał], (Ilustr. Sławomir Jezierski)
Nowa wyspa skarbów [komiks], Szczecin 1988 (Ilustr. Jerzy Wróblewski)
Wulkany cioci Titli, Bydgoszcz 1988 (Współautor: Leon Korn)
Bal maskowy [Komiks], Gdynia 1989 (Ilustr. J. Kiwerski)
Formiki z kosmosu. Powrót na wyspę [Komiks], Gdynia 1989 (Ilustr. G. Figas)
Miasto z chmur [komiks], Gdańsk 1989 (Ilustr. Jerzy Wróblewski)
Kosmiczne ZOO [komiks w planach, nigdy się nie ukazał] (Ilustr. J. K. Kiwerscy)
Kupcy z kosmosu [komiks], Gdynia 1990 (Ilustr. Jerzy Wróblewski)
Niebieskie dzieci. Cz. 1-2 [komiks], Gdynia 1990 (Ilustr. A. Szadkowski)
Olbrzymy na wyspie [komiks], Warszawa 1990 (Ilustr. Sławomir Jezierski)
Pojedynek czarodziejów, Warszawa 1990 (Współautor: Leon Korn, Ilustr. Jerzy Wróblewski)
Tortowy hipopotam: Bajki malarskie, Warszawa 1990 (Współautor: Leon Korn)
Umpli Tumpli Comics Colour (J. Wróblewski, ok. 1990)

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 22 paź 2010, o 14:39

Miałem kilka części tego komiksu, m. in ten o niebieskich dzieciach z 1990r, który matka kupiła po jednym egzemplarzu dla mnie i dla siostry w tym samym roku. Gdzieś chyba jeszcze go mam. Miałem tez ze dwie wcześniejsze części.

Mefisto76
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2011, o 12:31
Kontakt:

Post autor: Mefisto76 » 1 lut 2011, o 12:37

Witam,

jeśli chodzi o "Człowieka bez Twarzy" to jest to ulubiony komiks samego Zbyszka Kasprzaka i bardzo chciałbym on, żeby w końcu po tylu latach ukazał się on w albumie. Na giełdach, tudzież allegro nie ma większego problemu ze znalezieniem numerów FANTASTYKI z nim. Nota bene jest to drugi komiks Kasprzaka opublikowany w Fantastyce - pierwszym był EKSPONAT AX z numeru PIERWSZEGO tego pisma w ogóle (dopiero w drugim był Funky Koval:), który potem ukazał się jeszcze w antologii "OGIEŃ NAD TAJGĄ", razem z kilkoma innymi komiksami Zbyszka (m.in. REGENERIT, do którego napisał także po raz pierwszy i ostatni scenariusz). To także tam ukazali się - oprócz "Relaxu" - "PRZYBYSZE" Grzegorza Rosińskiego. Nie wiem czy wszyscy zauważyli, że oprócz autoportretu Rosińskiego w tej historii jeden z dziennikarzy posiada twarz ... Tadeusza Baranowskiego :)

A wracając jeszcze do Klossa - w Szwecji ukazała się nie tylko jego szwedzka edycja, ale także jeden z zeszytów o Kapitanie Stofilu ma okładką stworzoną w hołdzie naszemu Klossowi :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 1 lut 2011, o 14:30

Ktoś z Was kojarzy "Alfę"?
To magazyn komiksowy (no... prawie komiksowy), który bodajże zaczynał razem z "Relaksem". Różnił się od "Relaxu" tym, że nastawiony był w 100% na fantastykę naukową a także komiksy w nim były nieco ambitniejsze (jeśli można tak to nazwać).
Poza tym były tam tez róże eseje, artykuły, opowiadania, mnóstwo rysunków - no i komiksy - m.in. świetna adaptacja "Wojny Światów" H.G.Wellsa narysowana bodajże przez Szyszkę (? - e chyba nie, muszę sięgnąć do źródła i sprawdzić).

Mefisto76
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2011, o 12:31
Kontakt:

Post autor: Mefisto76 » 6 lut 2011, o 21:16

Helmutt pisze:Ktoś z Was kojarzy "Alfę"?
Poza tym były tam tez róże eseje, artykuły, opowiadania, mnóstwo rysunków - no i komiksy - m.in. świetna adaptacja "Wojny Światów" H.G.Wellsa narysowana bodajże przez Szyszkę (? - e chyba nie, muszę sięgnąć do źródła i sprawdzić).
"Wojnę Światów" rysował w "Alfie" Andrzejewski.

Ja bardzo lubię "W Służbie Galaktycznej" Rosińskiego.

ODPOWIEDZ