stare polskie komiksy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
tomek74
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2008, o 22:11

Re: stare polskie komiksy

Post autor: tomek74 » 8 lut 2013, o 17:24

mam klossa wszystkie czesci-kupione na allegro:)

marekdp
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:08

Re: stare polskie komiksy

Post autor: marekdp » 2 mar 2013, o 11:22

witam czy ktos posiada jakies niepublikowane okladki Klossa lub żbika??

kokosz
Posty: 4
Rejestracja: 1 mar 2005, o 12:34

Re: stare polskie komiksy

Post autor: kokosz » 19 mar 2013, o 08:49

Zylka99 pisze:Witam. Poszukuję tytułu komiksu odcinkach, chyba z lat 80, drukowanego w gazecie (niestety nie pamietam jakiej) o tematyce SF. Pamietam że była to historia o lądowaniu jakiegos statku kosmicznego na obcej planecie, na ktorej były ślady innej cywilizacji czy też wraki innych statków. Wiem że to tyle co nic ale może ktoś pamięta. Pozdrawiam
Kilka komiksów zachodnich, w tym SF, wydrukował (co ciekawe - bez uzyskania jakiegokolwiek pozwolenia czy licencji) "Świat Młodych" w latach 1982-1986 (w czasie wakacji). Komiksy te są opisane przez Roberta Góralczyka w serii artykułów pt. "Prehistoria, czyli co drzewiej się ukazało - Dziwne przedruki zachodnich albumów". Oto link do ostatniego artykułu, na końcu są linki do wcześniejszych. Może to jest to czego szukasz. http://www.kazet.bial.pl/2007_05/m_dawno.htm

A jeśli nie to podaj więcej informacji: w jakim roku mogło się to ukazywać, czy seria była kolorowa, czarno-biała, czy jakaś inna (np. czarno-zółta) - to znacznie ułatwi identyfikację.

Awatar użytkownika
Conrad
Posty: 105
Rejestracja: 11 lip 2013, o 12:57
Lokalizacja: Nowa Huta

Re: stare polskie komiksy

Post autor: Conrad » 18 sie 2013, o 20:03

W Relaksach nr 28-31 była seria "Niezwykłe wakacje". Polowałem na ten komiks i w końcu się udało :D . Dzisiaj znalazłem go w internecie.
Na jego podstawie powstało nawet opowiadanie dla dzieci "Siedmiu samurajów i tyluż wspaniałych".

Oto pierwsza strona komiksu:

Obrazek

oraz strona nr 5:
Obrazek
Pozdrawiam - J. Konrad G.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: stare polskie komiksy

Post autor: Doctor_Who » 19 sie 2013, o 11:24

Kojarzy ktoś taki komiks, PODEJRZEWAM, że polski ale równie dobrze mógł być przetłumaczony z robotem, który o ile dobrze pamiętam miał ręce przypominające wtyczki do kontaktów? Te ręce mu chyba się wydłużały, taki charakterystyczny szczegół zapamiętałem, był u mnie w szkolnej świetlicy w stanie pożałowania godnym, bez okładki więc nigdy nie dowiedziałem się jak się nazywało to dzieło...

EDIT: W sumie równie dobrze te ręce mogły przypominać magnesy, ale jednak wydaje mi się, że bardziej wtyczki...
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

staruszek
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 00:14

Re:

Post autor: staruszek » 2 wrz 2014, o 20:23

kerakerolf pisze:Jeżeli chodzi o najdroższe polskie stare komiksy, to znalazłem ,,Giełde Komiksów - Notowania" z 2007r. gdzie wymieniono komiksy od najdroższego. Oto pierwsza 10. Chodzi oczywiście o egzemplarze w stanie idealnym lub bardzo dobrym.
1. 2400zł. - Tytus, Romek i A'tomek wyd. I z 1966r. W tym sam roku było również wydanie II.
2. 2200zł - Stary zegar z 1957r. Komiks narysowany przez Szymona Kobylińskiego.
3-6 - po 1200 zł za sztukę - I,II, III i IV Księga Przygód Koziołka Matołka z 1944r. Wydane w Jerozolimie i nie różniące sie od wyd. I z 1933r.
7. 1100 zł. Kapitan Żbik: Diadem Tamary z 1968r.. Pierwszy komiks Grzegorza Rosinskiego.
8. 1000zł. Wicek i Wacek z 1948r.
9. 900zł. Przygody Pancernych 1-3. z lat 1970-1971.
10. 800zł. Przygody Wazonika. z 1950r.
Jeżeli ktoś ma któryś w dobrym stanie, to można trochę zarobić. :wink:
Witajcie, odkopuję stary wpis i należy mi się złota łopata ...
Straszna cisza na tym forum, dla mnie to coś nowego :)
Dlaczego odkopałem akurat tą wypowiedż ?
Zdjęcia odpowiedzą same za siebie, zapewne jak na każdym forum tak i tutaj od nowych dostajecie pytania o wartość - w tym wypadku nic takiego nie będzie :D
Natomiast o ile ktoś ma wiedzę w temacie interesuje mnie nakład jaki był? Okoliczności wydania o ile są znane sposób rozprowadzania egzemplarzy czy były sprzedawane żołnierzom II Korpusu, gdzie i w jaki sposób były dostępne oraz wszelkie możliwe informacje na ich temat .
Z góry baaardzo dziękuję za wszelkie sugestie linki, słowa i cokolwiek ktokolwiek może powiedzieć w temacie.
pozdrawiam serdecznie

Piotr.
Załączniki
nowe 034.jpg
nowe 033.jpg
nowe 032.jpg

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: stare polskie komiksy

Post autor: Syriusz Falcon » 16 kwie 2015, o 20:14

Skompletowałem 25 ksiąg komiksu "Tytus, Romek i Atomek". Oczywiście najnowsza seria, no i niestety najnowsza wersja. Pozmieniano i poprawiono "na gorsze" niektóre tomiki. Wycięto końcówki i zrobiono beznadziejne zakończenia. Dziwne że Papcio Chmiel zgodził się na tą profanację. Wydanie oszczędnościowe co 3 i 4 strona czarno białe. Ale tylko 6 PLN za numer.

Księga I – Tytus zostaje harcerzem, wyd. I 1966, Wydawnictwo Harcerskie, wyd. V, zmienione 1988, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
Księga II – Tytus otrzymuje prawko jazdy, wyd. I 1967, Wydawnictwo Harcerskie, wyd. IV (zmienione) 1990, Prószyński i S‐ka
Księga III – Tytus kosmonautą, wyd. I 1968, Wydawnictwo Harcerskie, wyd. IV (zmienione) 1992, Prószyński i S‐ka
Księga IV – Tytus żołnierzem., wyd. I 1969, Wydawnictwo Harcerskie, wyd. IV (zmienione) 2001, Prószyński i S‐ka
Księga V – Podróż do ćwierć koła świata, wyd. I 1970, Wydawnictwo Harcerskie „Horyzonty”
Księga VI – Tytus olimpijczykiem, wyd. I 1971, Wydawnictwo Harcerskie „Horyzonty”
Księga VII – Tytus poprawia dwójkę z geografii Polski., wyd. I 1972, Wydawnictwo Harcerskie „Horyzonty”, wyd. IV (zmienione i rozszerzone) 1990, Prószyński i S‐ka
Księga VIII – Tytus zdobywa sprawność astronoma, wyd. I 1973, Wydawnictwo Harcerskie „Horyzonty”
Księga IX – Tytus na dzikim zachodzie, wyd. I 1974, Wydawnictwo Harcerskie „Horyzonty”
Księga X – Ochrona przyrody, wyd. I 1975, Wydawnictwo Harcerskie „Horyzonty”, wyd. II (zmienione i rozszerzone) 1991, Prószyński i S‐ka
Księga XI – Ochrona zabytków, 1975, „Świat Młodych”, wyd. I 1977, Wydawnictwo Harcerskie „Horyzonty”
Księga XII – Operacja „Bieszczady”, 1976, „Świat Młodych”, wyd. I 1977, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
Księga XIII – Wyprawa na Wyspy Nonsensu, 1977, „Świat Młodych”, wyd. I 1979, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
Księga XIV – Nowe metody nauczania, 1978, „Świat Młodych”, wyd. I 1980, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
Księga XV – Tytus geologiem, 1979, „Świat Młodych”, wyd. I 1982, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
Księga XVI – Tytus dziennikarzem, 1980, „Świat Młodych”, wyd. I 1982, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
Księga XVII – Uczłowieczanie Tytusa przez umuzykalnienie, 1983, „Świat Młodych”, wyd. I 1985, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
Księga XVIII – Tytus plastykiem., 1985, „Świat Młodych”, wyd. I 1987, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
Księga XIX – Tytus aktorem, wyd. I 1991, Prószyński i S‐ka
Księga XX – Druga wyprawa na Wyspy Nonsensu, wyd. I 1992, Prószyński i S‐ka
Księga XXI – Tytus entomologiem, wyd. I 1994, Prószyński i S‐ka
Księga XXII – Walka z przestępczością, wyd. I 1996, Prószyński i S‐ka
Księga XXIII – Tytus tajnym agentem, wyd. I 1997, Prószyński i S‐ka
Księga XXIV – Wstąpienie do NATO, wyd. I 1998, Prószyński i S‐ka
Księga XXV – Tytus się żeni, wyd. I 2000, Prószyński i S‐ka

To co wcześniej zostało zmienione i rozszerzone wrociło zapewne do pierwotnej wersji.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: stare polskie komiksy

Post autor: Doctor_Who » 6 wrz 2016, o 07:46

Kajko i Kokosz wracają!

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glown ... esniu.html

Wydawnictwo Egmont wyda album pt. "Obłęd Hegemona". Znajdą się w nim cztery historyjki o Łamignacie, Zbójcerzach, Milusiu oraz o dzieciństwie Kajka i Kokosza. Nowi rysownicy nie będą jednak imitować kreski nieodżałowanego J. Christy tylko podejdą do tematu twórczo.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Re: stare polskie komiksy

Post autor: Marecki384 » 6 wrz 2016, o 07:57

Kurcze czytałem kiedyś komiksy
W domu ostało się jedynie Smocze Jajo
Podróż smokiem Diplodokiem , Kajko i Kokosz.Szkoła latania , Thorgala.Kraina Qua i chyba Oczy Tanaloca
Co do Tytusa to czytałem komiks w którym lecą jakimś żelazkiem na Planetę na której wszyscy słuchają głośnej muzyki
Była jakaś ulica Popękanych Bembenków
Mogłem coś popieprzyć
Aha czytałem jakiś przygodowy komiks
TYtułu nie pamiętam :(

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Re: stare polskie komiksy

Post autor: Syriusz Falcon » 6 wrz 2016, o 09:34

To był prasolot, ale nim akurat odrestaurowywali zabytki. a na planetę dźwiękową Neuma polecieli okarynolotem.
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: stare polskie komiksy

Post autor: Doctor_Who » 27 kwie 2017, o 18:57

Ukaże się książka o kapitanie Żbiku:

http://wyborcza.pl/7,75517,21695041,kap ... zki-o.html
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

amator05
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2017, o 20:40

Re: stare polskie komiksy

Post autor: amator05 » 29 paź 2017, o 21:36

mam takie pytanie o 2 komiksy. straciłem je jako dziecko i nie mogę sobie przypomnieć tytułów. może ktoś będzie kojarzyć. piszę tu ale nie jestem pewien czy to były Polskie komiksy.

1. fantastyka (klimaty magia i miecz) gdzie główną bohaterką jest kobieta o blond włosach (w jednym tomie akcja rozgrywała się w szklanym lesie)
2. przygody młodego chłopca i jego psa, mieszkał z rodzicami w domku (chyba w australii, chyba)

komuś coś świta?

arkady74
Posty: 39
Rejestracja: 26 wrz 2012, o 18:34

Re: stare polskie komiksy

Post autor: arkady74 » 30 paź 2017, o 12:52

Komiks fantasy o blond bohaterce to Aria.
We Francji wyszło ponad 30 tomów, w Polsce w 1990 wydano tomy 3-5, a po latach także 1-4.
Szklany las pojawia się w tomie 3, tytuł "Siódme wrota", (w drugim wydaniu "Siódma brama").

amator05
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2017, o 20:40

Re: stare polskie komiksy

Post autor: amator05 » 30 paź 2017, o 16:45

krata piwa dla Ciebie :) dzięki wielkie :)

Harnaś77
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2018, o 09:49

Re: stare polskie komiksy

Post autor: Harnaś77 » 24 maja 2018, o 01:42

A Kwapiszon i tajemnicza szkatułka? 😀
-Muszę nakopać robaków
-Jak twarda ziemia
- O! Jakaś metalowa szkatułka!! 😂😂😂😂😂

ODPOWIEDZ