stare polskie komiksy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 19 lut 2009, o 15:34

crystalangel pisze:NOWA WYSPA SKARBÓW - to były czasy :) może ktoś kojarzy..?
Komiks ,,Nowa wyspa skarbów" z 1988r. wchodzi w skład serii ,,Na wyspie Umpli-tumpli". Autorem rysunków był Jerzy Wróblewski, a scenariusze pisał M. Stecewicz.
Inne komiksy z z tej serii to: ,,Miasto z chmur" (1989), ,,Kupcy z kosmosu" (1990) i komiks malowanka ,,Umple - tumple color comics" (autor scenariusza - nieznany).
W skład serii wchodzi także książka ,,Pojedynek czarodziejów". :wink:
Załączniki
Miasto z chmur.jpeg

crystalangel
Posty: 4
Rejestracja: 18 lut 2009, o 17:49

Post autor: crystalangel » 19 lut 2009, o 17:30

Eryk75 No to fajnie.Każdy z nas czytał i wie że komiksy najbardziej działały nawet na bujna wyobraźnie. Po prostu moim zdaniem są i były leprze niż książki. (to moje zdanie). A ,,Nowa wyspa skarbów'' to też cudeńko z PRL czasów. Pamiętam z tego komiksu statki,mgłe,piratów,bochaterów i bodajże jak ktoś znalazł jakiś kufer z złotem to mu palec u dłoni zmalał czy jakoś tak :) Nie pamiętam dokładnie ale coś w tym rodzaju było.Coś tam jeszcze było, że jak ktoś kufer otworzył z skarbem/złotem to mgła na morze poszła i wtedy sie pokazywały duchy tych piratów i coś tam musieli bohaterowie zrobic żeby ich pokonać. Dosłownie latający holender :)Normalnie cudo bajeczka. Kurcze przydało by się stare takie komiksy we flashu zrobic w ilustracji z stronka specjalną -- co wy na to ..? (nawet czytanie za eska i td. żeby autorzy tez zarabiali a na pewno by dali zgodę.Ogólnie to tak teraz jest w necie za pozwoleniem twórców takich komiksów czy pisemek.

---NOWA WYSPA SKARBÓW ---

pozdrawiam

--------------------------------------
do użytkownika ---> kerakerolf

Witam kerakerolf. No no widzę tu całkiem niezłe cudeńka.No to PRL przeszedł mi koło nosa :) :roll: Te komiksy co podałeś powyżej to wogule nie znam ich i nie widziałem na oczy, oprócz komiksu ,,Na wyspie Umpli-tumpli'' Posiadałem ten komiks. Ale co do ,,Miasto z chmur" to też się zachwyciłem - od razu przypomniały mi się postacie z ,,Nowej wyspy Skarbów'' :wink: No to cieć malina jestem,że ominełem ten komiks.89 rok niech to szlag :roll: Na ebayu widziałem dzis ten komiks za 9zł - niestety ! sprzedany. :roll: Ale cóż może kiedyś się trafi. :smile:




A poniżej dodaje pełny komiks do poczytania sobie ,,Binio Bill - 100 karabinów'' Jerzego Wróblewskiego. Pełna ilustracja POLECAM ! :wink: Kogoś interesuje to zapraszam.

http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/jerz ... _karabinow


Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 20 lut 2009, o 17:23

Dudzio pisze:
kerakerolf pisze:... podobnie zresztą jak ,,Brunner ty świnio".
Mały OT. Była natomiast kwestia wypowiedziana przez Klossa: "Wyjątkowa kanalia z ciebie Brunner" w odcinku "Oblężenie" po tym, gdy Brunner oznajmił Klossowi, że to w jego rękach jest profesor Glass. I może stąd potem zostało to przekształcone w "świnię".
Wydaje mi się, że kwestia ,,Nie ze mną te numery Brunner" pada również w serialu ,,Alternatywy 4". Wypowiada ją chyba Kazimierz Kaczor. :wink:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 20 lut 2009, o 17:52

Wypowiada pod adresem doktora Kołka.

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 20 lut 2009, o 20:41

Wydaje mi się, że wypowiada to po zamknięciu drzwi od mieszkania, gdy stoi już sam na korytarzu. Tak to zapamiętałem. Pamiętasz w którym to było odcinku? Przypomniał bym sobie. :wink:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 20 lut 2009, o 21:30

Autoportret Rosińskiego w komiksie "Przybysze"
Obrazek

kerakerolf pisze:Wydaje mi się, że wypowiada to po zamknięciu drzwi od mieszkania, gdy stoi już sam na korytarzu. Tak to zapamiętałem. Pamiętasz w którym to było odcinku? Przypomniał bym sobie. :wink:
W drugim odcinku, a ta kwestia pada po wizycie fałszywego przedstawiciela komitetu blokowego, jak Kotek z Kołkiem siedzą oddzieleni meblościanką. :wink:

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 20 lut 2009, o 21:43

Eryk75 pisze:
W drugim odcinku, a ta kwestia pada po wizycie fałszywego przedstawiciela komitetu blokowego, jak Kotek z Kołkiem siedzą oddzieleni meblościanką. :wink:
Faktycznie. Musiałem pomylić to z inna sceną. Dzięki Eryk. :wink:

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 21 lut 2009, o 12:36

Swoje autoportrety umieszczali w komiksach również inni rysownicy. Henryk Jerzy Chmielewski w ,,Tytusie, Romku i A'Tomku", Tadeusz Baranowski w ,,Skąd się wzięła woda sodowa", Janusz Christa w ,,Kajtku i Koko w kosmosie", Jerzy Wróblewski w gazetowym ,,Nat Casey" z 1963r., Bogusław Polch w ,,Funkym Kovalu". :wink:
Załączniki
Polch.jpg
Polch.jpg (32.26 KiB) Przejrzano 17608 razy
Wróblewski.jpg
Wróblewski.jpg (19.58 KiB) Przejrzano 17608 razy
Christa.jpg
Christa.jpg (36.1 KiB) Przejrzano 17608 razy
Baranowski.jpg
Baranowski.jpg (31.78 KiB) Przejrzano 17608 razy
Chmielewski.jpg
Chmielewski.jpg (22.07 KiB) Przejrzano 17608 razy

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 21 lut 2009, o 21:38

"Dwaj z galaktyki Gryfa, czyli kłopoty z ziemskim ruchem drogowym" autorstwa Krystyny Boglar przybliżająca w ciekawej formie zagadnienia związane z przepisami ruchu drogowego, z ilustracjami Mirosława Teodorczyka.

Obrazek

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 22 lut 2009, o 16:04

Szarlota Pawel autorka ,,Jonki, Jonka i Kleksa" zamieściła swój autoportret na okładek magazynu ,,Krakers” nr 14. Szymon Kobyliński natomiast we wstępie książki ,,Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic". :wink:
Załączniki
Kobyliński.jpg
Kobyliński.jpg (15.21 KiB) Przejrzano 17594 razy
Sz. Pawel.jpg
Sz. Pawel.jpg (34.61 KiB) Przejrzano 17594 razy

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 22 lut 2009, o 17:58

Papcio Chmiel portretował nie tylko siebie, zdaje się że przez kilka ksiąg malował portret Prószyńskiego (jeśli coś nie pomyliłem), gdy ten wydawał jego komiksy
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 27 lut 2009, o 19:09

"Tytus, Romek i A'tomek" będzie do kupienia w kioskach, od pierwszej części. Za 3,99 zł !. Ciekawe czy będą to oryginalne księgi czy te narysowane od nowa wersje.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 27 lut 2009, o 19:18

Eryk75 pisze:"Tytus, Romek i A'tomek" będzie do kupienia w kioskach, od pierwszej części. Za 3,99 zł !. Ciekawe czy będą to oryginalne księgi czy te narysowane od nowa wersje.
Super! Jako dodatek,czy luzem?
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 27 lut 2009, o 19:21

Własnie widziałem reklamę, chyba osobno, nie jako dodatek.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 1 mar 2009, o 11:07

Eryk75 pisze:"Tytus, Romek i A'tomek" będzie do kupienia w kioskach, od pierwszej części. Za 3,99 zł !. Ciekawe czy będą to oryginalne księgi czy te narysowane od nowa wersje.
Henryk Jerzy Chmielewski narysował od nowa następujące księgi: I, II, III,VII i X. Do przerysowanej Księgi VII dorysował 8 stron, do Księgi X – 10, zmieniając zakończenie, natomiast z VI usunięto 4 plansze.
Rok temu do ,,Super Ekspresu" dołączano siedem komiksów o ,,Kapitanie Żbiku" również po 3.99 zł. Drukowano je na papierze, na którym drukuje się gazety codzienne. Straty koloru na takim papierze są niestety widoczne. :wink:

ODPOWIEDZ