Siedem Życzeń

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 30 wrz 2010, o 06:02

Sądzę, że to raczej nieprawda. Po pierwsze - w którymś z "Teleranków" było dużo o kręceniu tego serialu, wypowiadali się twórcy, pokazywano powycinane sceny - i m.in. wyjaśniono jak był animowany Rademenses. Jak dla mnie brzmiało to wiarygodnie.
Po drugie - onet niestety słynie z wypisywania różnych bzdur i niesprawdzonych informacji.

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 1 paź 2010, o 06:21

Odnośnie Waszej dyskusji na temat mieszkania - tu jest link, który wszystko wam wyjaśni. :)

http://s.v3.tvp.pl/repository/attachmen ... 043100.jpg

Mam nadzieję że czujecie się już usatysfakcjonowani :P Tylko już nie odbiegajcie od tematu ... temat to temat i trzymajcie się go proszę ... jak chcecie porozmawiać o czymś innym to załóżcie drugi temat.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 1 paź 2010, o 09:34

"Zgodę prosimy traktować jako analogię do rozpoczęcia budowy dekoracji" :roll:
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 12 lis 2010, o 11:12

Tym razem jeszcze muszę się wtrącić bo otrzymałem na skrzynkę pocztową takiego maila :

Witam,
przez przypadek natknąłem się na artykuł o serialu
http://www.nostalgia.pl/siedemzyczen/ , niestety ciekawostki Pana Rychtera
wyssane są z palca. Serial był kręcony w moim mieszkaniu i przede
wszystkim kot nie był persem jak widać w serialu, a po zakończeniu
zdjęć właścicielka nie odebrała kota, który został u mnie i zszedł
w 1993 roku

Pozdrawiam Maciek

Co wy o tym myślicie ? Czuję że legend jest tyle jak o sławnym zdaniu "A teraz, drogie dzieci pocałujcie misia w d.... " :)
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 16 lis 2010, o 08:09

Jak dla mnie to jeden z lepszych seriali dla młodzieży (młodszej młodzieży ) lat osiemdziesiątych. Wszystkie odcinki były świetne, a atrakcyjność podniósł niewątpliwie udział zespołu Banda i Wanda. :wink:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 16 lis 2010, o 10:18

Ja ten serial pamiętam jak przez mgłę. Znam go raczej z powtórek. Może to dlatego, że jak widzę w Wikipedii, miał premierę w styczniu 1986, a wtedy miałam JUŻ 15 lat i raczej zajmowałam się słuchaniem punka itp :) Z kolei mój brat miał 10, więc pewnie to oglądał, ale mnie jakoś ominęło. Gdyby to było rok wcześniej, to trafiłoby na czas, kiedy byłam wielką fanką Wandy i Bandy.
A wiecie, co teraz robi Wanda Kwietniewska? M.in. prowadzi w Poznaniu Festiwal Mody ślubnej ;)

Ale znalazłam też taki fragment wywiadu z nią z 2008 roku:
- Czy Wanda Kwietniewska jest prawdziwą kobietą? Interesujesz się piłką nożną, siatkówką, narciarstwem...

- Generalnie uważam, że jestem kobietą z krwi i kości. Rozmawiam dużo o sporcie, o kosmetykach i modzie rozmawiam zdecydowanie mniej. Dla mnie w tej chwili jest np. ważne czy jutro z Niemcami nasi zagrają lepiej czy gorzej (rozmowa była przeprowadzona przed meczem Polska - Niemcy), a jeszcze ważniejsze jest jak pójdzie siatkarzom. Najbardziej interesuję się siatkówką i gram w nią regularnie. Jestem kibicem piłki siatkowej.

- To kto wygra, Polska czy Niemcy?

- Nie wierzę żeby Polakom udało się wygrać. Marzę o tym, żeby był remis, wszystko jedno jaki. A jeśli już mamy przegrać ten mecz, to żeby zrobili to chociaż z klasą. Ostatnio oglądaliśmy mecze towarzyskie i odniosłam wrażenie, że nasi obojętnie z kim grają, zawsze biegają wolniej. No oczywiście oprócz Smolarka i może Krzynówka. A reszta jest po prostu za wolna. To jak oni mają wygrywać, skoro przeciwnicy szybciej dobiegną do piłki.
Wygląda na to, że coś nas łączy, jeśli chodzi o zainteresowania :)
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 16 lis 2010, o 11:41

mutant pisze: A wiecie, co teraz robi Wanda Kwietniewska? M.in. prowadzi w Poznaniu Festiwal Mody ślubnej ;)
Jeszcze nie tak dawno prowadziła muzyczny program Singa Dinga emitowany w TV Puls. Oprócz tego zespół dalej nagrywa nowe piosenki, koncertuje po kraju!
Aktorzy z tego serialu dalej grają w filmach, serialach na deskach teatrów w kraju, czy też zagranicą!
Niestety nie których już nie ma wśród nas :sad:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 18 lis 2010, o 06:54

mutant pisze:Ja ten serial pamiętam jak przez mgłę. Znam go raczej z powtórek. Może to dlatego, że jak widzę w Wikipedii, miał premierę w styczniu 1986, a wtedy miałam JUŻ 15 lat i raczej zajmowałam się słuchaniem punka itp :):)
To identycznie jak ja , no ale w koncu jestesmy z tego samego rocznika :wink:

gigi_26
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2010, o 00:45
Lokalizacja: Reykjavik
Kontakt:

hmmm....

Post autor: gigi_26 » 20 lis 2010, o 15:43

No chwila, w Bełchatowie są takie bloki na Przytorzu, na ostatnich piętrach przecież...

Rukia pisze:No tak - uprzywilejowany Slask :cool: tylko zartuje ....
Ale ile wysokosci mialy takie mieszkania?
A poza tym - nigdy przedtem sie z takim czyms nie zetknelam w budownictwie wielkoplytowym - musze poszukac informacji w sieci :roll:
Pozdrwiam Belchatów

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 7 gru 2010, o 13:48

Moja koleżanka mieszkała w bloku z wielkiej płyty i jej rodzina zajmowała połączone ze sobą dwa mieszkania, jedno nad drugim. To nic nadzwyczajnego.

ODPOWIEDZ