BAJKI na KASETACH magnetofonowych - kto pamieta?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
ewca
Posty: 8
Rejestracja: 1 mar 2006, o 12:54

Post autor: ewca » 7 cze 2006, o 12:36

Geo, miałeś bajkę o lisku urwisku????? sprobuj sobie przypomniec jak sie skonczyla, co sie stało w koncu z liskiem, bo moja wersja konczyla sie w polowoie i do dzisiaj nie wiem, czy lisek stał sie na powrot dzieckiem czy tez nie.........

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 7 cze 2006, o 21:10

ewca pisze:Geo, miałeś bajkę o lisku urwisku????? sprobuj sobie przypomniec jak sie skonczyla, co sie stało w koncu z liskiem, bo moja wersja konczyla sie w polowoie i do dzisiaj nie wiem, czy lisek stał sie na powrot dzieckiem czy tez nie.........
Hehe, niestety dokładnie nie pamiętam. Ale ZTCP to skończyło się dobrze, bo zawsze lubiłem słuchać tak od połowy do końca... :-)
O ile oczywiście mówimy o tej samej bajce. Nie przypominam sobie, żeby to chodziło o chłopca zamienionego w liska :-(
Na drugiej stronie było chyba "Jak Janek i Marianek szczęścia szukali". Dwa w jednym.

gumisio

Post autor: gumisio » 15 cze 2006, o 08:58

Lisek Urwisek a z drugiej strony byla bajka o mchu i paproci czy mchu z paproci jakos tak :)

Liska urwiska pamietam ..... i z checia poslucjalbym go sobie ... a ostatnio na torrentach ktos zamieszczal winyle w postaci mp3.
Trampka tez pamietam - .... "i w kieszeni wozi psiaka, bo to bardzo mądry pies :)"
Bodajze to bylo glownie zwiazane z przestrzeganiem znakow drogowych :D Tez bym z checia posluchal.

Ostatnio wpadly mi w rece "O dwoch taki co ukradli ksiezyc" i "Lata ptaszek po ulicy". Super piosenki i wykonanie. :)

Ale jesli chcecie powrotu tych bajek to skontaktujcie sie ze strona www.bajkigrajki.pl

Wlasnie wlazlem na strone i co ja widze ... w lipcu bedzie powrot gaski balbinki a w sierpniu powrot telesfora (mniam mniam) :D

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 15 cze 2006, o 12:48

gumisio pisze:Lisek Urwisek a z drugiej strony byla bajka o mchu i paproci czy mchu z paproci jakos tak :)

Liska urwiska pamietam ..... i z checia poslucjalbym go sobie ... a ostatnio na torrentach ktos zamieszczal winyle w postaci mp3.
Trampka tez pamietam - .... "i w kieszeni wozi psiaka, bo to bardzo mądry pies :)"
Bodajze to bylo glownie zwiazane z przestrzeganiem znakow drogowych :D Tez bym z checia posluchal.
Możliwe, że jednak o paproci, a nie o Janku i Marianku. A może to jedno i to samo?
Jednak lepiej pamiętam płyty niż kasety. Na kasetach muzyka, a na płytach bajki :-)
Z cytatów dołożyłbym "Tomcia Palucha" ("a nie mógłbym po prostu ukraść tej mapy?"), "Alicję z krainy czarów" (o uśmiechającym się kocie i jakiejś królowej co to wszystkich chciała ściąć).
Pamiętam, że na jednych płytach był napis "stereo", a na innych nie było. Pewno na tych bez napisu stereo był trójkątny znaczek "M-33" i "M-45" :-) Ale byłem za mały żeby zaskoczyć co to oznacza. Myślałem, że to jakieś ZAIKS i BIEM :-)

allia
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2006, o 10:36

Post autor: allia » 20 cze 2006, o 22:13

ja sluchałam i bajek na kasetach m.in. lis witalis, pchła szachrajka, ferdynand wspaniały, pimpuś sadełko (?)
no i na winylach :D moimi ulubionymi były:
- lata ptaszek po ulicy (pamiętacie piosenkę o radzie puchaczy :lol: to było genialne.. piosenkę można odsłuchać tutaj
- wyprawa na szklaną górę
- król bul
- ośla skórka (uwielbiałam tą bajkę)
- szewczyk dratewka
- stoliczku nakryj się
i wiele innych :mrgreen:

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 5 lip 2006, o 10:03

Dodaję jeszcze "Robinsona Cruzoe" (małe oszustwo w scenie z ogniami św. Elma - Robi na płycie jest "oświecony" bo poucza że ognie to zabobon i że to tylko wyładowania elektryczne, tymczasem oryginalny Robinson u Defoe tak samo jak marynarze wierzy w św. Elma) oraz "Czerwonego Kapturka" (Władysław Hańcza świetny nie tylko jako Kargul ale i jako Wilk).

poducha
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2006, o 22:02
Kontakt:

Post autor: poducha » 9 sie 2006, o 14:17

To ja też dołączam do fanów bajek muzycznych. Ja słuchałam głównie na kasetach - ale też kilka bajek przegrał mi tato z płyt analogowych u cioci. Najmilej wspominam takie dni, kiedy byłam chora (a nie często się to zdarzało) i zostawałam z mamą w domu - mama coś sobie szyła na maszynie a ja się bawiłam i słuchałam bajek. Jak tak przeglądam bajkigrajki.pl to jednak jest wiele bajek których nie znam. Pamiętam Calineczkę , Księżniczkę na ziarnku grochu, Lata ptaszek - to z tych przegrywanych. Najgorsze było jak bajka nie zmieściła się na jednej stronie na kasacie - i niestety do dziś nie znam jej zakończenia. Tak było np. z III i IV częścią Koziołka Matołka - wiem że uciekał chyba przed murzynami "tam gdzie pieprz rośnie" (zawsze zastanawiałam się gdzie to jest :) ) no i nie wiem co się dalej wydarzyło. Podobnie jest z bajką o której nikt jeszcze nie wspominał - tytułu niestety nie znam, ale to była bajka o Bolku i Lolku i Królowej Śniegu - Bolek próbował uratować Lolka z jej lodowego pałacu i nie wiem jak to się skończyło (Bolka grał chyba Maciej Damięcki). Potem była kaseta z różnymi piosenkami - też niestety nie znam tytułu całości - m. in. piosenka o leśnych skrzatach:
My jesteśmy leśne skrzaty, mali, grubi i brodaci ....
kto się boi w lesie ...
My! my! tylko my, ty i ja ja i ty bo czy chcecie czy nie chcecie - leśne skrzaty są na świecie!

albo piosenka o tacie
ten nasz tato to naprawdę fajny facet, nie chciał draki więc dzieciaki wziął na spacer!
dobrze z tatą iść, dobrze z tatą iść, teraz pewnie dla ochłody zaprowadzi nas na lody...

Boję się że ta kaseta jest już sfatygowana i nie do użytku - więc jakby ktoś kojarzył te piosenki to będę wdzięczna za jakieś wskazówki co do tytułu całej płyty.
Z orginalnych bajek na kasetach to pamiętam Robinsona Cruzoe, pożyczane od znajomych legenda o Bazyliszku, no i dwie moje ulubione - też chyba mało znane - czyli "Miki-Mol i zaczarowany kuferek czasu" i "Wyprawa Tapatików". Jeszcze o tej pierwszej coś można znaleźć w internecie - ale o tej drugiej ślad zaginął. A to naprawdę świetna, długa (3 kasety) bajka z wieloma cudownymi piosenkami (Szmaragdowa Gwiazda) świetnym opracowaniem muzycznym i doborową obsadą: Wiesław Michnikowski, Krystyna Sienkiewicz, Jerzy Bończak - tych pamiętam. Jakie to szczęście że te kasety mam i są jeszcze w dobrej formie :)

asique
Posty: 12
Rejestracja: 21 lip 2006, o 12:53
Lokalizacja: z Wrocławia
Kontakt:

Post autor: asique » 9 sie 2006, o 20:43

Ja miałam coś o kijach samobijach i nie wiem czy to w tej czy innej bajce była cudowna piosenka gdzie dziewczyna śpiewała "Już jutro, już jutro,już jutro będę twoją królewną" :)
Ulubioną kasetą z dzieciństwa były też piosenki Lady Pank z "Jacka i placka" :)

Dagmara
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2006, o 22:57

Post autor: Dagmara » 14 sie 2006, o 22:59

Czesc pamietam taka bajke "Karolcia" malam ja jak bylam mala i brat mi skasowal,jakby ktos mialbylabym bardzo wdzieczna.

madzix
Posty: 7
Rejestracja: 13 sie 2006, o 23:23

Post autor: madzix » 18 sie 2006, o 16:07

ja pamiętam,że bardzo lubiłam słuchać szewczyka dratewki :) ale miałąm jeszcze inne kasety... pamiętam guliwera w krainie liliputów i śpiącą królewnę. gdzieś jeszcze powinnam mieć te kasety :D

Awatar użytkownika
muskaryna
Posty: 64
Rejestracja: 26 gru 2005, o 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: muskaryna » 30 sie 2006, o 18:31

heh...a ja miałam "Jacka i Placka" z piosenkami Lady Pank... i Pana Kleksa...

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 13 lis 2006, o 18:45

a ktoś pamięta "Kumka i Gumka" (o dwóch żabkach) "Pan koń" ?
żabbing - żabi jogging ?
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Pajonk
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2006, o 11:27

Post autor: Pajonk » 8 sty 2007, o 23:06

Witam wszystkich:)

Janek i Marianek i bajka o paproci to to samo - chłopcy na skutek opowieści babci mieszkającej w Pikutkowie udali się nocą do lasu, szukać kwiatu paproci. Faktycznie, ja też to miałam na drugiej stronie Liska Urwiska.

A Lisek Urwisek wrócił do domu, udało mu się - opowiedział całą swoją historię tym dwóm, potem się pojawił jakiś czarodziej chyba i przywrócił go do ludzkiej postaci.

A ja namiętnie zasłuchiwałam się "Piotrusiem Panem" ("Nana szczeka i daje nam znaki!"), "Alicją w Krainie Czarów" (pamiętacie kołysankę? "Śpij syneczku już, pieprz do noska włóż, kichać mi się ani waż, bo od tego brzydnie twarz..." - moje siostrzenice to uwielbiają. O, albo to - "Bisiu! Bisiu! Gdzie jest Biś?! Bisiu przynieś tu drabinę..."), "Oślą Skórką" i "O dzielnym Isztwanku" (Chłopak miał trzy siostry, które zostały porwane przez smoki). Nie wpominając o "Sierotce Marysi", "Pinokiu", "Jasiu i Małgosi" ("..oto idzie jadło, co mi z pyska spadło...idzie jakiś smaczny kęs, idzie para świeżych mięs, trzeba szybko zjeść - i cześć" - śpiewał wilk) i "Ali Babie" ("Nie pomoże nic, bo brzuch - nijak przejść nie mogę-uch..."). I oczywiście "Tymoteusz Rym Cim Cim", no i "Noc u Wedla"! A, i była taka bajka o kotach mieszkających nad Motławą i o zaczarowanym pierścieniu, ale tego nie pamiętam za dobrze - gdzieś jeszcze mam te wszystkie kasety, moja starsza siostra przegrywa to na mp3...no i na szczęście Bajki Grajki wychodzą...[/scroll]

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 9 sty 2007, o 22:00

Pajonk pisze:"Alicją w Krainie Czarów" (pamiętacie kołysankę? "Śpij syneczku już, pieprz do noska włóż, kichać mi się ani waż, bo od tego brzydnie twarz..." -
ja ogladałem już w tv, wtedy była dziwna i szokująca, a teraz bardzo ja lubię,
ilustracje do tej bajki robił sam Salvadore Dali !!!!
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Pajonk
Posty: 19
Rejestracja: 21 lis 2006, o 11:27

Post autor: Pajonk » 11 sty 2007, o 11:28

O kurczę, to była wersja tv?! Ale z tym podkładem dźwiękowym? Wierzyć się nie chce... :) Ciekawa jestem, jak Dali narysował Żółwiciela...

ODPOWIEDZ