NOSTALGIA.PL

Nostalgiczne forum
Teraz jest 11 gru 2017, o 06:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2009, o 20:24 

Ja też już szukam tej bajki (O chłopcu z fujarką...) od półtora roku. Wspomnienia z dzieciństwa wracają. Teraz mój syn ma już cztery lata i chciałbym mu też zafundować bajkę, którą najlepiej pamiętam z dzieciństwa. Proszę jeśli ktoś ma o napisanie na GG: 5574405

Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2009, o 20:33 

Hej! Na dobry początek kup mu książkę. Nie wiem dlaczego jest tyle audio-bajek do ściągnięcia, a tej akurat nie.... :neutral:
Odezwij się jak uda Ci się ją zdobyć!!! Pozdr!!!

Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2009, o 21:20 

Stokrotka napisał(a):
Hej! Na dobry początek kup mu książkę. Nie wiem dlaczego jest tyle audio-bajek do ściągnięcia, a tej akurat nie.... :neutral:
Odezwij się jak uda Ci się ją zdobyć!!! Pozdr!!!

Na pewno dam znać, bo warto się podzielić :) A bajkę można kupić za 17 zł + przesyłka. Już sobie upatrzyłem, ale to nie to samo. Oczywiście czytam synowi różne najki, ale ta miała też świetną muzykę i odgłosy i piękny śpiew królewny, który pamiętam do dzisiaj... No i ta fujarka... Pozdrawiam!

Ostatnio edytowano 18 cze 2009, o 10:35 przez artsmaster, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2009, o 21:29 

Jasne, że książka to nie to samo (w tym przypadku) ale warto mieć :smile:
Ja szczerze mówiąc nie pamiętam tak dobrze głosu królewny, jak wiedźmy Bosi - czy to nie była Barbara Bursztynowicz??? Fujarkę pamiętam :smile: Chyba grał na niej na samym początku. Jakiś czas temu znalazłam na allegro aukcje - zakończoną już niestety :roll: na której ktoś sprzedawał zestaw kaset z bajkami - między innymi NASZĄ :smile: Do dziś pamiętam jak wybierałam ją w sklepie jako dziecko - spodobała mi się bardzo okładka - a później urzekła reszta. Tak się uparłam, że muszę ją znaleźć :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2009, o 10:34 

A masz może tę aukcję gdzieś w obserwowanych? Można napisać do tego, który tę aukcję wygrał... A co do odgłosów to pamiętam jeszcze jak rączy koń się pojawiał i skrzypienie drzwi i podłogi...

Tytuł:
PostNapisane: 30 cze 2009, o 20:46 

Niestety nie mam :roll: a jak Twoje poszukiwania ? ? ? ?

Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2009, o 17:29 

Znalazłem nagranie "O chłopcu z fujarką..." w Bibliotece Centralnej Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie (ul. Konwiktorska 7). Jeśli ktoś z Wawy czyta to forum, to wielka prośba o wrzucenie tego nagrania :) Byłbym szalenie wdzięczny!!

Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2009, o 13:17 

Dziekuje za bajki grajki! Czy ktos wie, czy mozna zamowienie zlozyc so Anglii?
Pamietam ze moje ulubione to byly
Piotrus Pan
Czerwony Kapturek
Osla Skorka
Dar rzeki Fly

Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2009, o 14:51 

artsmaster napisał(a):
Znalazłem nagranie "O chłopcu z fujarką..." w Bibliotece Centralnej Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie (ul. Konwiktorska 7). Jeśli ktoś z Wawy czyta to forum, to wielka prośba o wrzucenie tego nagrania :) Byłbym szalenie wdzięczny!!

o rety !!!! :mrgreen: to gratuluję, bo mnie nadal się nie udało.... :neutral: nie mieszkam w Warszawie...... hmmm a jest możliwość zgrania tego w jakikolwiek sposób do mp3 ???
Daj znać proszę!!!!!!
Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2009, o 01:03 

Ciekawe, tyle bajek tu zostalo wymienionych, a ja mialem calkiem inne (niektore z nich tez zostaly wymienione). Wiec tak, do dzis dnia mam komplet (3 kasety) "Wyprawy Tapatikow", naprawde fajnej bajki ze swietna obsada i fajnymi piosenkami. Na kasecie mialem jeszcze "Trampek na drodze", a reszta na plytach: wymienione juz "Dom w ktorym smieszy" i "Tymoteusz Rymcimci", ponadto "Lesny rajd", "Pchla Szachrajka" i chyba jeszcze cos... Ale w sumie malo tego mialem.

Tytuł:
PostNapisane: 15 wrz 2009, o 12:37 

majka napisał(a):
Ja miałam "bajkę o złotym ptaku" (przegrywana)

Piątek z pankracym (nieszczęśliwie usunięty ale dzięki nostalgii :mrgreen: coś nieco wróciło)

Jedna z kaset poznańskiego widowiska "dzieciarnia w.... " ja miałam w oriencie -był to cykl "dziecko potrafi"

Jakaś kaseta pt "między burzą a kałużą"

Jak się dokopię do reszty to dopiszę :lol:

Między burzą i w oriencie mam nadal gdzieś na regale z tyłu

A! Ostatnio dzięki netowi odzyskałam "przeboje fasolek" które "zajechałam na przegrywanych taśmach' chyba za dużo razy ich słuchałam hihi

PS.Na czarnych płytach mam przeboje pana tik-taka, pszczółkę maję, Natalię Kukulską (dodatkowo zgraną na kasetę magnet, bym oszczędziła adapter)....a no i płyta z piosenkami smerfów z tamtych lat

a masz jeszcze tą kasetę między burzą a kałużą? czy ktoś może mi pomóc i napisze mi gdzie moge znaleźć te piosenki? bardzo mi zależy!!

Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2009, o 15:34 

Ja pamiętam jak z bratem oglądałam Bob Budowniczy i Pat i Mat:)

Tytuł: Poszukuję Bajki, kto wie jaki tytuł?
PostNapisane: 19 paź 2009, o 22:57 

Witam!

Poszukuję bajki, kiedyś miałam ją na kasecie. Niestety nie pamiętam tytułu...Jedyne co kojarzę to, że coś do tej bajki napisał/ bądź napisała KOFTA, no i coś mi się majaczy, że rzecz działa się na jakimś blokowisku, były dzieci i coś chyba mówiono o kosmosie....wiem, że byłą czadowa ta bajeczka ale za nic więcej szczegółów sobie nie mogę przypomnieć. Jeśli ktoś z was wie co to może być za bajka czekam na odpowiedź z niecierpliwością. Dodam, że posiadam bajki audio:

Zaczarowana Skrzynka
Mateuszek na zaczarowanej wyspie
Kozucha Kłamczucha
Pies i wilk

Jeśli ktoś chce to piszcie!

Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2009, o 22:56 

Przegranie takiej kasety to koszt rzędu 30-40 PLN, przy założeniu, że komuś ją wypożyczą...

Tytuł:
PostNapisane: 17 lis 2009, o 21:53 

Trochę bajek ze starych płyt znajdziecie na chomikuj.pl . Tyle, że tam wyszukiwanie jest dostępne jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Ale, jak wpiszecie w Google tytuł i chomikuj.pl, to jest w stanie znaleźć. Sprawdzałam przed chwilą i tytułem bajek jest ciężko, ale wpiszcie np. Fasolki chomikuj.pl. Ludzie, którzy udostępniają starą muzykę dziecięcą, mają też często te bajki (zgrane za jednym zamachem). Szukajcie też audiobajki, bajki-grajki itp, bo pod takimi nazwami funkcjonują.

Jak ktoś ma stare płyty i chce je przegrać, to na Allegro można kupić adaptery z możliwością zgrywania na USB. Podaję przykładowy link : http://www.allegro.pl/item807761580_gra ... lenco.html Kupiłam niedawno taki sam u kogoś innego. Jest to w sumie bardzo delikatne urządzenie, nie tak solidne, jak te kiedyś, ale jak się ostrożnie obchodzić, to pogra kilka lat. Najważniejsze, że zgrywanie jest bardzo proste. Wkładacie np. pendriva w ten czarny pasek, pod kieszonką na CD, puszczacie płytę, wciskacie REC i się nagrywa. Jak w wyszukiwarce Allegro wpisać "gramofon usb", to wyrzuca sporo aukcji. Trzeba tylko poczytać, na jakiej zasadzie te sprzęty działają.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1