Dzieci Syriusza - ktos pamieta?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Beyo
Posty: 3
Rejestracja: 4 wrz 2005, o 21:42

Dzieci Syriusza - ktos pamieta?

Post autor: Beyo » 4 wrz 2005, o 21:53

Byla to taka fajna australijska bajka nadawana chyba okolo 1987 roku po Teleranku.
Dziewczyna przyjezdzajaca do swojej rodziny na wies na wakacje zauwaza na dachu domku dziwną stokrotkę wykonaną z metalu ktora pelni role wiatromierza. Ciocia zapewnia ze to czesc slinika ale takich czesci nie robi sie z metalu...razem z dzieciakami z okolicy znajduje w szopie czesc do dziwnej maszyny na ktorej widnieje identyczny rysunek co w jej ksiazce- symbolizujacy uklad planetarny Syriusz A i B. W dodatku w nocy cos dziwnie blyszyczy w glebinach pobliskiego stawu...czy wioska jest miejscem ladowania obcych? coz to za tajemnicze znalezisko kryje sie w stawie...tego dowiecie sie ogladajac calosc..bodajze okolo 13 odcinkow..
Pamieta to ktos?

Rhaven
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2005, o 18:46
Kontakt:

Post autor: Rhaven » 7 wrz 2005, o 12:14

TAK - KTOŚ TO PAMIĘTA !!!! ;0) No tak, bo już kilka topiców kręci się także wokół Dzieci Syriusza - i Tajemnicy Wygasłych Wulkanów. Wiele osób pamięta rożne szczegóły...ale najcześciej te same. Gdyby tylko ktoś znał oryginalny tytuł/tytuły - tłumaczenia tych polskich jakie zapamiętaliśmy nie przynoszą rezultatów w sieci :)
Respekkt...
pk4life

Alimama
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2005, o 12:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Alimama » 7 wrz 2005, o 16:07

ja proponuje zeby Pan Admin zrobil kiedys w wolnej chwili (np z nudow ?;) porzadek z tematem dot. Dzieci Syriusza i wrzucil te wszystkie nasze chaotyczne wspominki o stodolach i bagnach do jednego worka, bo temat wraca jak bumerang, a to oznacza ze wszystkich nas swojego czasu ten film rzeczywiscie fascynowal ;)

Rhaven
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2005, o 18:46
Kontakt:

Post autor: Rhaven » 8 wrz 2005, o 00:33

Dokładnie - powinny powstać mega (?) dotyczące Dzieci Syriusza, Tajemnicy Wygasłych Wulkanów - i...i na razie te dwa bo ostro trzepały w mózg jak to ktoś powiedział ładnie w "8mm" i jak się okazuje nadal trzepią - wiele osób nie może się od tego uwolnić...np ja..... :)
Peace.

kaiser
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2005, o 08:02

Post autor: kaiser » 6 paź 2005, o 08:10

Tytuł angielski : Children of the Dog Star
Emisja pierwszego odcinka TVP : 3 styczeń 1988
Strony w necie : http://us.imdb.com/title/tt0271902/combined
http://www.hotkey.net.au/~nval/scifi/childdog.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Children_of_the_Dog_Star

Jesli ktos by posiadal jakies zdjecia, nagranie czołówki lub calych odcinków bylbym wdzięczny.

Robert de Clair
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2008, o 15:51
Kontakt:

Post autor: Robert de Clair » 16 cze 2008, o 16:24

Wiem że "odkopuję trupa" ale całość czyli 6 odcinków jest na youtube (kazdy odcinek podzielony na 3 czesci) pod hasłem Children of the Dog Star
Oczywiście po angielsku do tego jakosc jest umiarkowana :/
Niemniej jednak warto sie chyba zapoznać/odświeżyć.

Jak dla mnie to był bardzo dobry i tajemniczy film. Można się było pobać.
http://www.krokmania.com
Portal Gier Muzycznych

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 16 cze 2008, o 20:18

Dobry, ale straszny, br.... :roll:

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 16 cze 2008, o 21:07

Robert de Clair pisze:Wiem że "odkopuję trupa" ale całość czyli 6 odcinków jest na youtube (kazdy odcinek podzielony na 3 czesci) pod hasłem Children of the Dog Star
Oczywiście po angielsku do tego jakosc jest umiarkowana :/
Niemniej jednak warto sie chyba zapoznać/odświeżyć.

Jak dla mnie to był bardzo dobry i tajemniczy film. Można się było pobać.
Witamy na Nostalgii.
Pierwszy post bardzo fajny.
Może by tak podpowiedzieć to Gumisiowi żeby to zmieścił na nostalgicznym Youtube., co myślicie ?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2008, o 21:09 przez biały_delfin, łącznie zmieniany 1 raz.
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robert de Clair
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2008, o 15:51
Kontakt:

Post autor: Robert de Clair » 17 cze 2008, o 07:14

Najchętniej to ja bym to widział sklejone w całość i z dodanymi subtitlami :)
Filmu dość krótko szukałem, ale dzięki nostalgii udało mi się ustalić nazwę najpierw polską, potem oryginalną a dalej to już youtube. Najwidoczniej podczas ostatniej rozmowy o tym filmie nie było go jeszcze w sieci. Co ciekawe w którymś wątku ktoś odezwał się, że ma ten film na DVD co było by osobliwością i poniekąd białym krukiem. Z tym że w tym samym wątku imo pomieszane były wspomnienia z under te mountain, guardian/gardian? (nie wiem co to za film) no i z childrens of the dog star.

Narazie wyciagnąłem wszystkie odcinki i zgrałem na dysk. Będę myślał o posklejaniu tego.
Niestety co do subtitle to anglista ze mnie średni a do tego mam wrażenie, że angielski użyty w tym filmie jest jakiś dziwny (pomijając fakt, że miejscami niewyraźny).

Robert de Clair
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2008, o 15:51
Kontakt:

Post autor: Robert de Clair » 17 cze 2008, o 07:32

w TYM wątku Pan Sparrow przyznaje się do posiadania tego filmu na DVD. kurcze nikt nie zareagował z petycją o udostępnienie. Na DVD to może subtitle były by (nawet tylko w angielskim) ti i tak dla wielu lepiej niż ze słuchu.

Robert de Clair
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2008, o 15:51
Kontakt:

Post autor: Robert de Clair » 17 cze 2008, o 07:56

BTW forum jest świetne (mam na myśli treść i zagadnienia poruszane) Dość długo zajmowałem się jego lekturą i nurzałem we wspomnieniac z dzieciństwa nim zdecydowałem się odezwać bo coś od siebie dodać ku dobru ogólnemu.
Nurtuje mnie jednak brak możliwości edycji postów, oraz brak sklejania 2 i wiecej postów pod sobą jeśli są tego samego autora. Co powoduje taki właśnie efekt jaki widoczny jest teraz - czyli 3 posty tej samej osoby jeden pod drugim. W normalnych warunkac po prsotu bym przeedytował zawartość pierwszego posta (no a ten trzeci całkowicie już offtopikowy byłby zbędny) pozdrawiam i wracam do czytania :)

@biały_delfin wystarczy w opcjach forum, konfiguracja, zakładka "pisania tematu" zaznaczyć TAK przy polu "Łącz zdublowane posty
Jeżeli użytkownik napisze dwa posty pod rząd, zostaną złączone w jeden, zostanie dodana data łączenia, użytkownikowi nie zwiększy się licznik postów."

możliwość edycji jest zdaje się do włączenia w tym samym dziale tylko zakładka widok tematu.

Nie chciałbym by to wyglądało jak wymądrzanie się, przepraszam jeśli tak zostanie to odebrane jednak w ten sposób forum IMO będzie czytelniejsze.
http://www.krokmania.com
Portal Gier Muzycznych

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 17 cze 2008, o 09:09

Robert de Clair pisze:
@biały_delfin wystarczy w opcjach forum, konfiguracja, zakładka "pisania tematu" zaznaczyć TAK przy polu "Łącz zdublowane posty
Juz tak kiedys bylo i jesli ktos napisal nastepny post pod swoim np po miesiacu to zostal doklejony do poprzedniego ale caly temat nie przesuwal sie do gory tylko nadal zostawal w starociach i nikt nawet nie zauwazyl ze ten post zostal dodany

Robert de Clair
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2008, o 15:51
Kontakt:

Post autor: Robert de Clair » 17 cze 2008, o 09:36

[OT]Wowczas robi sie tak:

Jesli chce dodac kolejnego posta pod czyms co sam pisalem pol roku temu i jednoczesnie chce by byl ten temat "podbity"

1 kopiuję zawartosc poprzedniego posta
2 usuwam poprzedniego posta
3 tworze posta wklejajac najpierw to co wczesniej usunalem.

Brzmi to bardziej skomplikowanie niz po prostu wrzucenie kolejnego posta, jednak całościowo wygląda lepiej. Unika się właśnie kilku postów tej samej osoby jeden pod drugim - bo np zapomnialem o jakims drobiazgu no a edycja własnych postów jest przydatna wtedy gdy trafi nam się np jakas literówka albo ortograficzne rażące zaniedbanie którego nie zauważyło się wcześniej. [/OT]

Znów się wciągnąłem w Dzieci Syriusza. Po obejrzeniu pierwszego odcinka jestem zaintrygowany. Serial nadal po tylu latach ma to coś.
http://www.krokmania.com
Portal Gier Muzycznych

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 17 cze 2008, o 10:02

Robi pisze:
Robert de Clair pisze:
@biały_delfin wystarczy w opcjach forum, konfiguracja, zakładka "pisania tematu" zaznaczyć TAK przy polu "Łącz zdublowane posty
Juz tak kiedys bylo i jesli ktos napisal nastepny post pod swoim np po miesiacu to zostal doklejony do poprzedniego ale caly temat nie przesuwal sie do gory tylko nadal zostawal w starociach i nikt nawet nie zauwazyl ze ten post zostal dodany
ludzie zaczęli na to bardzo narzekać
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 17 cze 2008, o 10:19

Robert de Clair pisze: 2 usuwam poprzedniego posta
.
Na tym forum nie ma opcji usun post podobnie jak edytuj, dobrze ze jest funkcja cytuj bo tej tez nie bylo przez kilkanascie miesiecy

ODPOWIEDZ