ktokolwiek widział - ktokolwiek wie...

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
murphy
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2005, o 21:44

ktokolwiek widział - ktokolwiek wie...

Post autor: murphy » 21 paź 2005, o 21:51

moja kochana siostrzyczka nabija się ze mnie bo nie może sobie przypomniec czegos co ja pamiętam

[shadow=red]PROSZĘ O POMOC[/shadow]

ktokolwiek wie coś o takim programie dla dzieci (leciał zawsze rano) i czesto oglądaliżmy go w szkole na lekcji muzyki.
prowadził go gosc ubrany we frak (a moze smoking), miał kręcone siwe włosy i wyglądał jak dyrygent.
pamiętam z tego programu tylko jedno hasło - kiedyś jak był odcinek o tym jakie są głosy (męskie i żeńskie), to ktos powiedział ze gruby i cienkia on na to że: "cienki to jest włos, a gruby to jestes TY"

wiecej nie pamietam, moze sie okazac, ze był to jakis program edukacyjny, ale mam nadzieje, że nie było on rozprowadzany tylko w szkołach, bo z tego co pamietam to nie byłóo w tej sali Video...

czekam na jakies info

murphy_o2@tlen.pl

pozdrawiam

fenix
Posty: 20
Rejestracja: 21 sie 2005, o 06:50
Lokalizacja: 50°46'N 16°17'E

Post autor: fenix » 23 paź 2005, o 10:09

czesc
Pamiętam, że skal po fortepianie

murphy
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2005, o 21:44

Post autor: murphy » 23 paź 2005, o 13:41

no właśnie!! :idea:

z tego co pamiętam, to były w tym programie takie "super efekty" (jak na tamte czasy), że ten gość był zmniejszony (jak krasnoludek) - takie prawie (pi i sigma) ale na tematy muzyczne a nie matematyczne

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 23 paź 2005, o 17:38

chyba bylem juz za duzy zeby to ogladac :-) , ale z tego co sobie przypominam to byla to chyba " Akademia Pana Kwinty " czy cos takiego...........

murphy
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2005, o 21:44

Post autor: murphy » 26 paź 2005, o 18:46

no tak, to był Pan Kwinto... niestety, żadne formy wyszukania czegoś więcej na ten temat kończa się niepowodzeniem... :?

Awatar użytkownika
dudita
Posty: 16
Rejestracja: 7 lip 2005, o 22:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: dudita » 7 lis 2005, o 19:17

Ten pan to Tadeusz Kwinta a prowadził On cykl programów dla dzieci pt.: "Po prostu muzyka"

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 7 mar 2009, o 02:51

Wygrzebuję ten stary wątek, ponieważ w swoim archiwum odnalazłem książkę "Telewizyjne programy dla szkół" ze szczegółową ramówką nadawania audycji na rok szkolny 1982/83. Ponadto na stronach 9-37 opisana jest szczegółowo każda audycja muzyczna z udziałem Tadeusza Kwinty. Oprócz opisów każdego odcinka są nuty i do piosenek śpiewanych w programie (zamieszczono również całe teksty). Podany jest także czas trwania każdej audycji. Książka zawiera także szczegółowe opisy innych programów edukacyjnych: Programy dla najmłodszych, Wokół nas, Muzyka, Praca-technika, Wychowanie plastyczne, Krajobrazy Polski dla kl. IV, Język polski, Wiedza obywatelska, Historia, Geografia, Zoologia, Sprawy piętnastolatków (dla kl. VIII), Fizyka, Chemia, Przysposobienie obronne. Na końcu publikacji, wspomniany we wstępie terminarz nadawania poszczególnych audycji.

Nawiasem mówiąc w następnym roku szkolnym (tj. 1983-84) Tadeusz Kwinta za ten właśnie cykl (nazwa tytułowa "Po prostu muzyka" uzyskał Złoty Ekran). Jakiś czas temu napisałem do TVP, czy nie mogliby zamieścić tego programu na stronie internetowej, podobnie jak to zrobili z kilkunastoma odcinkami serii "Pieprz i wanilia". O dziwo, odpowiedzieli, tylko, że:
- sami nie wiedzą, kiedy zamieszczą
- sami nie wiedzą, czy w ogóle zamieszczą
- sami nie wiedzą, czy może powtórzą na antenie.
Ot, tyle się dowiedziałem. Natomiast sama książka, o której piszę powyżej ma niesamowitą wartość dokumentalną. Podejrzewam, że na inne lata też wychodziła.

Awatar użytkownika
vanilia100
Posty: 212
Rejestracja: 5 sty 2009, o 15:03

Post autor: vanilia100 » 7 mar 2009, o 20:46

smok_teodor pisze:Jakiś czas temu napisałem do TVP, czy nie mogliby zamieścić tego programu na stronie internetowej, podobnie jak to zrobili z kilkunastoma odcinkami serii "Pieprz i wanilia". O dziwo, odpowiedzieli, tylko, że:
- sami nie wiedzą, kiedy zamieszczą
- sami nie wiedzą, czy w ogóle zamieszczą
- sami nie wiedzą, czy może powtórzą na antenie.
Znając życie i realia TVP
- sami nie wiedzą czy przypadkiem już tego nie skasowali i czy mają to jeszcze w archiwum :???:

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 7 mar 2009, o 22:08

vanilia100 pisze:Znając życie i realia TVP
- sami nie wiedzą czy przypadkiem już tego nie skasowali i czy mają to jeszcze w archiwum :???:
No cóż, całkiem niedawno dowiedziałem się od osoby niegdyś pracującej przez wiele lat w TVP, że gdy odchodziła na emeryturę, z magazynów telewizyjnych wyrzucano na makulaturę plansze tytułowe programów z minionych lat :???: . Plansze te, w przeciwieństwie do współcześnie tworzonych komputerowo czołówek, opracowywali najlepsi plastycy i graficy, których prace podziwiano także poza granicami Polski (dysponuję albumem "Polish Television Design" z 1969 r. - niektóre prace są naprawdę niesamowite).

ODPOWIEDZ