Szukam tytułu książki z dzieciństwa

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
jaehsa
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2008, o 20:36

Szukam tytułu książki z dzieciństwa

Post autor: jaehsa » 9 kwie 2008, o 10:52

Szukam tytułu książki SF przeczytanej w moim dzieciństwie... Zebrane parę (trzy?) opowiadań o dziewczynce z przyszłości, podróżującej w kosmosie. Jedno zapadło mi bardzo dobrze w pamięć - otóż znaleziono wymarłą planetę i jej znajomy obcej rasy (nie dam głowy, ale mógł się nazywać Gromoteka) prowadzi na niej wykopaliska archeologiczne. Najwyraźniej cała populacja planety padła kiedyś ofiarą plagi. Bohaterka cichaczem korzysta z urządzenia przenoszącego w czasie i postanawia uratować planetę. Ponieważ jej mieszkańcy byli bardzo mali, ona jako dziecko uchodzi wśród nich za dorosłą. Po wielu przygodach dociera na antyczny kosmodrom, na którym ląduje właśnie pierwsza misja planetarna w historii planety. Przedziera się przez tłum i dobiega do wychodzących astronautów, po czym spryskuje ich surowicą przeciwko przywleczonej przez nich zarazie.
Ktoś to czytał może i zna autora i tytuł?

Ina1973
Posty: 7
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 11:17

glina i archeologia

Post autor: Ina1973 » 1 kwie 2009, o 11:26

a ja poszukuję tytułu książki jaką czytałam (w latach 80-tych) był to opis dawnej wsi gdzie dzieciaki biegały boso,było o lepieniu garnków i wydobyciu monet.Były w niej fotki czarno-białe. Ktoś pamięta?

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 1 kwie 2009, o 12:42

Uprzejmie informuję, iż piętro wyżej jest wątek "Wpisz pytanie, jeśli czegoś szukasz" i to tam należy stosowne pytania umieszczać. Niestety żadnej z książek nie kojarzę, choć pierwsza kojarzy mi się z Bułyczowem.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Bartholomew
Posty: 8
Rejestracja: 15 cze 2004, o 09:01
Kontakt:

Re: Szukam tytułu książki z dzieciństwa

Post autor: Bartholomew » 1 kwie 2009, o 13:56

jaehsa pisze:Szukam tytułu książki
Kir (lub - czasem spotykane: Kirył) Bułyczew - Dziewczynka z przyszłości.

Był i owszem - Gromozeka, nieśmiały Świszczak, zardzewiały lejtnant i parę innych wspaniałych postaci :) Moja pierwsza przeczytana książka SF.
oko sowy słucha śniegu
życie umyka

ODPOWIEDZ