DROPS

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 30 lip 2010, o 09:15

kerakerolf pisze:Wydaje mi się, że ,,Sobótka" była emitowana od 1982r. gdy już były wolne wszystkie soboty. Oprócz seriali ,,Załoga G" i ,,Don Kichota" emitowano także animowaną wersję ,,W 80 dni dookoła świata" i ,,Czterech pancernych i psa". Pamiętam z niej także ,,kącik fantastyczny" prowadzony przez lektora filmowego Marka Gajewskiego. Z niego właśnie dowiedziałem się o powstaniu miesięcznika ,,Fantastyka". Widzowie mogli przesyłać swoje opowiadania fantastyczne do oceny. Przysyłali również swoje komiksy. Zaprezentowano tam także komiksy ,,Lądowanie w Andach" i ,,Legendy wyspy labiryntu", których tekst czytał Gajewski. Wydaje mi się, że przez pewien czas był on prowadzącym całej ,,Sobótki". Gajewski miał bardzo charakterystyczny głos. Zmarł w 1995r. po ciężkiej chorobie. :wink:

A pierwszym komiksem czytanym w Dropsie był Kleks: Pióro contra flamaster. Legend Wyspy Labiryntu nie pamietam, ale jesli to prawda, to Drops leciał jeszcze w 1989 r. - wtedy bowiem ukazalo się pierwsze i jedyne wydanie tego komiksu

ODPOWIEDZ