Ania z Zielonego Wzgórza

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anolta
Posty: 18
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 12:28
Lokalizacja: Niemcy

Ania z Zielonego Wzgórza

Post autor: anolta » 25 lis 2005, o 21:04

Mam pytanie do ludzi, którzy mieszkaja w Polsce!

Czy ktos z Was widzial juz moze filmy "Ania z Zielonego Wzgórza" na DVD! Wiem, ze kiedys mozna je bylo kupic na kasetach wideo, ale poniewaz bardzo zadko jestem w Polsce, nie mam pojecia czy juz moze wyszly lub wyjda na plytkach.

Jesli ktos cos wie na ten temat, lub zobaczy cos w sklepie, prosze KONIECZNIE dac mi znac!

Dzieki z góry! :)

Awatar użytkownika
dudita
Posty: 16
Rejestracja: 7 lip 2005, o 22:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: dudita » 26 lis 2005, o 11:48

"Ani z Zielonego Wzgórza" na DVD nie spotkałam. Na bank możana ten film dostac na kasetach VHS, łącznie z dalszymi losami Ani.

Awatar użytkownika
anolta
Posty: 18
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 12:28
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: anolta » 21 maja 2006, o 16:20

Patrzcie, patrzcie... JEST... DVD!! Nareszcie!! I to do tego 3 sztuki!! Ale sie ciesze!

Tylko pozostaje teraz pytanie... mozna to tez kupic w sklepie w Polsce?

Widzial juz ktos moze??

Juuuuuuuhu... marzenie sie spelnilo!! :mrgreen:

[ Add: 2006-05-21, 17:24 ]
No pieknie... link niedziala jak MIAL... a wiec... tutaj dokladniej...

Ania z Zielonego Wzgorza

Ania z Zielonego Wzgorza - Ciag dalszy

Ania z Zielonego Wzgorza - Kontynuacja Opowiesci

Juuuuuuuhu! :lol:

Awatar użytkownika
kasia77
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2006, o 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kasia77 » 20 lip 2007, o 19:12

Ja tak może trochę z innej beczki...zawsze się zastanawiałam czy Anię z Zielonego Wzgórza czytywali w ogóle jacyś chłopcy? Panowie, przyznajcie się :D Bo skoro ja na przykład oprócz książek Montgomery czytałam też Niziurskiego, Nienackiego, Bahdaja tudzież całą serię przygód Tomka Wilmowskiego, to może to działało też w drugą stronę :?:
A tak przy okazji - ostatnio pojawiły się płytki VCD z ekranizacją przygód Ani jako dodatek do "Przyjaciółki". Niestety, przegapiłam sprawę i nie mam dwóch pierwszych części Ani na Uniwersytecie. Help :!: :cry:
Gonimy za szczęściem, sięgamy do gwiazd
Na gwałt świat chcemy zmieniać
Lecz to najważniejsze, co żyje gdzieś w nas
Panowie, szanujmy wspomnienia!
(...)
Wspomnienia są zawsze bez wad!

Camelot
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2008, o 10:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Camelot » 24 sty 2008, o 01:41

Ania z Zielonego Wzgórza... pewnie, że czytałem! Nie miałem żadnych oporów by czytać tzw. dziewczęcą literaturę, jeśli tylko mi się podobała. Przeczytałem całą serię o Ani (liczyła chyba z 10 pozycji), a z innych książek L. M. Mongomery również: „Rillę ze Złotego Brzegu”, „Emilkę na falach życia” (bardzo mi się podobała i wiem, że były chyba jeszcze dwie wcześniejsze książki o Emilce, ale ich nie przeczytałem, bo w osiedlowej bibliotece była tylko ta jedna), oraz „Historynkę”.

Ta ostatnia była o dziewczynce (i jej przyjaciołach) nazywającej się Sara Stanley i mającej talent do opowiadania zajmujących historii. Do tej książki bardzo luźno nawiązywał później serial kanadyjski z lat 1989-96 „Road to Avonlea”. W zasadzie to z tej książki dla potrzeb serialu zaczerpnięto przede wszystkim imiona bohaterów, niektóre charaktery postaci (np. Felicity King) i niektóre przygody bohaterów. Mimo to bardzo lubię ten serial, chociaż w Polsce nie wyemitowano chyba wszystkich jego odcinków (urwano na sześćdziesiątym którymś i nie zakupiono dalszych). No i wiem ,że był jeszcze odcinek wojenno-bożonarodzeniowy (wyprodukowany gdzieś w 1998) o Bożym Narodzeniu w rodzinie Kingów w czasie I wojny Światowej, którego też chyba nigdy w Polsce nie emitowano (ja go w każdym bądź razie nigdy nie oglądałem).

Wracając do lektur, które mogą być uznane za dziewczęce, to przypominają mi się też takie tytuły jak: „Słoneczniki” H. Snopkiewicz, „Agnieszka, córka Kolumba” W. Macha, „Wichrowe Wzgórza” E. Bronte, „Rebeka” Daphne du Maurier, „Przeminęło z wiatrem” M. Mitchell... A po za tym tradycyjnie, jak u chłopców – seria o Tomku Wilmowskim, Pan Samochodzik, Sherlock Holmes, Verne (wszystkie jakie wpadły mi w ręce), Dumas (ojciec i syn), Cooper, Stevenson, Karol May (też tego trochę było), Jack London... Do niektórych książek po latach zresztą wracam... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 24 sty 2008, o 09:31

Byłam na Wyspie Księcia Edwarda i zwiedzałam muzeum zrobione w domku, gdzie rzekomo mieszkała Ania, a w rzeczywistości kuzyni Lucy. Ciekawostka. Jest tam gablotka z książkami o Ani w różnych językach, m.in. po polsku. Zresztą na całej wyspie króluje Ania - szmaciane Anie w każdym sklepiku itp. Można się troszku zniechęcić... Ale jak się przymknie oko, to OK.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 24 sty 2008, o 18:25

"Rilla ze Zlotego brzegu" tez jest z serii o Ani.Opowada losy jej córki,najbardziej do niej podobnej. :)
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Nuka
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:59

Post autor: Nuka » 24 sty 2008, o 23:02

Camelot pisze:No i wiem ,że był jeszcze odcinek wojenno-bożonarodzeniowy (wyprodukowany gdzieś w 1998) o Bożym Narodzeniu w rodzinie Kingów w czasie I wojny Światowej, którego też chyba nigdy w Polsce nie emitowano (ja go w każdym bądź razie nigdy nie oglądałem).
Ten odcinek był kiedyś emitowany, dawno temu.
Zarówno serial jak i książka (było chyba wiecej tomów) szalenie mi się podobały. W serialu, w tych późniejszych odcinkach brakowało mi tylko postaci Sary, która wyjachała gdzieś nie pamiętam gdzie i pojawiała się sporadycznie (chyba m.in. w odcinku wojennym).

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 26 sty 2008, o 20:59

Add topic

Anolta, na bank widziałem u nas w Media Markcie, tylko nie pamiętam teraz czy dwie, czy trzy, ale SĄ . Jeśli masz jakiś kłopot z zakupem to daj znać, bo dość często jeżdżę przez Niemcy, więc jeśli jest jakoś po drodze (zależy gdzie mieszkasz), to chetnie kupię i podrzucę :) (Najbliższy wyjazd mam jakoś w kwietniu)


Pozdrowionka :)

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 29 sty 2008, o 07:03

Ja mam na VCD chyba jakieś"Anie". A może na DVD? ...... Nie wiem na czym ale na pewno mam.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 26 lip 2010, o 12:31

Srednio raz na dwa miesiace wszystkie Anie ukazuja sie na DVD jako dodatki do roznych czasopism kobiecych

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 26 lip 2010, o 23:44

Ja jestem Anią zauroczony do dziś . Mam wszystkie filmy i wszystkie książki . Ania to po "Dzieciach z Bullerbyn " najlepsza książka dla dzieci , oczywiście według mnie
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 27 lip 2010, o 19:30

Jeśli chodzi o "Drogę do Avonlea", to na pewno coś się ukazało w Polsce na DVD, a wcześniej chyba było załączone do jakieś kolorowej gazety. Jeśli chodzi o szeroko rozumiane gadżety, nawiązujące do tego serialu, to swego czasu (w połowie lat 90) ukazało się kilka książeczek na podstawie poszczególnych odcinków. Pojawiają się czasem na Allegro. Cykl nazywał się 'Sara w Avonlea'.

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 27 lip 2010, o 20:03

Mam dwie plyty "Droga do Avonlea" . Musiałem kupić Przyjaciółkę aby mieć ten film , co prawda to nie jest jak Ania Ale bardzo podobny klimat
Nigdy nie można być pewnym , co w naszej pamięci jest ważne.

ODPOWIEDZ