serial "WYSPA MEW" -jak ktos cos pamieta prosze

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

serial "WYSPA MEW" -jak ktos cos pamieta prosze

Post autor: noster » 29 sty 2006, o 16:42

hellou.
Pamięta ktoś serial "Wyspa mew"? Bylo to bodajże w lecie 85 roku (a może 86roku?). Serial liczył chyba 6 odcinków a nadawany był w piątki po dzienniku. Pamietam że zaczęło się że znaleziono tę kobietę, która jak się początkowo wydawało była niewidoma. Jednak potem się okazało że nosiła jakies specjalne szkla w oczach. Pamietam ze akcja toczyla sie w m.in. w jakis jaskiniach pod wodą. Ostatni odcinek był dosyc zaskakujący. Tresc pamietam b.ogólnie. Właściwie bardziej pamiętam jakies pojedyncze sceny aniżeli całą tresc. Nie pamietam tez czy to byla produkcja amerykańska. (a może australijska?)
Jak ktos wie cos wiecej niech da znac...

TH
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2006, o 00:49
Lokalizacja: zza oceanu

Post autor: TH » 30 sty 2006, o 01:06

Pamietam!! (choc przez mgle, bo chodzilam wtedy jeszcze do przedszkola) Zdaje mi sie, ze glowna bohaterka szukala swojej siostry. Siostra ta byla chyba przetrzymywana wlasnie w podwodnej jaskini, przysposobionej zreszta na calkiem przyjemne mieszkanko. Wstrzasajace wrazenie zrobila na mnie czolowka filmu - pokazywano ( a przynajmniej tak to pamietam) oczy kobiety bez zrenic...

[ Add: 2006-02-26, 22:36 ]
Poszperalam troche w ieci i oto co znalazlam: jest to koprodukcja wlosko-angielska, oryginalny tytul "Isola del gabbiano, L"' albo "The Secret of Seagull Island", rok produkcji 1980. O co chodzilo (tlumacze streszczenie za strony http://www.imdb.com/title/tt0080935/): mloda Amerykanka Barbara jedzie do Wloch odwiedzic swoja niewidoma siostre. Na miejscu okazuje sie, ze siostra zaginela.Barbara obawia sie, ze padla ofiara mordercy, ktory zabija tylko niewidome kobiety (byly dwa kolejne przypadki takich morderstw). Barbara udaje niewidoma, nawiazuje kontakt z bogatym Anglikiem Davidem, ktory stracil druga zone i syna w wypadku podczas nurkowania. David mieszka na odludnej wyspie i zaprasza tam Barbare. Tam informuje ja, ze jego syn nie zginal, a jedynie ukrywa sie, poniewaz po wypadku jego twarz jest zmasakrowana....

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 14 lip 2007, o 11:23

To był dla mnie kultowy serial, bardzo mnie przerażał. Nawet mój tata się go bał. Na początku było słuchać krzyk mew. Każdy odcinek kończył się jakimś przerażającym suspensem. Na końcu (chyba mogę zaspojlerować, bo już tego nie puszczą ponownie) okazuje się, że zabijał właśnie ten lekarz albo jego syn, gdyż w gruncie rzeczy była to jedna i ta sama osoba, tylko nie wiem, czy to on podszywał się pod syna, czy syn pod niego. Dowcip zaś polegał na tym, że bohaterka, chcąc wykryć sprawcę śmierci swojej siostry, udaje niewidomą i nosi specjalne soczewki, przez które widzi tylko bokiem. Na końcu chyba udaje jej się uratować.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Malinka
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2007, o 11:00

Post autor: Malinka » 27 lip 2007, o 11:41

W którymś z odcinków pokazali ofiarę zwyrodnialca. Unosiła się pod wodą, miała długie włosy, chyba była obciążona jakimś przywiązanym kamieniem, a co najbardziej straszne - nie miała oczu bo je wyjadły ryby. Ohoho... kilka nocy nie spałam potem

Malinka
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2007, o 11:00

Post autor: Malinka » 27 lip 2007, o 11:42

W którymś z odcinków pokazali ofiarę zwyrodnialca. Unosiła się pod wodą, miała długie włosy, chyba była obciążona jakimś przywiązanym kamieniem, a co najbardziej straszne - nie miała oczu bo je wyjadły ryby. Ohoho... kilka nocy nie spałam potem

Aneka65
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2008, o 16:45
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Aneka65 » 21 cze 2008, o 23:13

Witam Jestem Anna :grin: .Ja to bardzo dobrze pamiętam ten serial /Wyspa Mew/.Nawet parę odcinków mam nagranych na taśmę szpulową. Czasami sobie słucham,jak ktoś pamięta to grały filmowe siostry .Jedna została porwana ,była niewidoma. A druga podążała aby ją odnaleść. Sam serial jak do tej pory pamiętam,sceny były a także cały film jest trzymający w napięciu. Szkoda ,że go nigdy nie powtórzą,a fajnie by było jakby ukazało się oficjalnie na DVD :lol: .

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 22 cze 2008, o 06:59

Ten serial był straszny... Co tam jeszcze było?

ODPOWIEDZ