Szukam tytułu filmu

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
pietruszka
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:22

Szukam tytułu filmu

Post autor: pietruszka » 11 lut 2006, o 20:25

Zakładam ten wątek, chociaż właściwie nie łudzę się, że to coś da - szukam tytułu pewnego filmu, ale po takim opisie, jaki zaserwuję, raczej ciężko będzie go komuś rozpoznać ;)
Otóż wieeeeele lat temu, jako dziecko oglądałam pewien film. Właściwie go nie pamiętam, ale wiem, że bardzo go lubiłam i chciałabym obejrzeć go ponownie, choć straciłam już nadzieję, że kiedykolwiek zdobędę jego tytuł ;) Jedyne, co mogę o nim powiedzieć, to kilka luźnych wspomnień: że były w nim jakieś stworki (teraz kojarzą mi się z misiami czy czymś w tym stylu, może były stworami z innej planety podobnymi do misiów, a może to moja wyobraźnia działa ;) ), ludzie chyba także; że wszyscy oni przebywali w jakimś domku, chyba na odludziu, może w jakimś lesie; że była tam dziewczynka, chyba chora; że pili oni jakiś napój, być może te stworki chciały wyleczyć dziewczynkę właśnie tym napojem. A i tego wszystkiego pewna nie jestem, bo mogłam to wszystko poprzekręcać ;)
Wątpię, żeby ktoś umiał mi pomóc, ale zaryzykuję, bo strasznie chciałabym przypomnieć sobie tytuł tego filmu.

Pozdrawiam :*

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

brakuje waznych wskazówek, istotnych jak mas sie udac.

Post autor: noster » 13 lut 2006, o 03:16

brakuje waznych wskazówek, istotnych jak masz komus otworzyc dawno odwiedzane zakamarki pamięci. Czyli np. kiedy to leciało, w jakich latach, w jakiej porze dnia? czy to byla dobranocka, czy jakies teleferie? Animowany czy nie? moze pamietasz jakiej produkcji?
To wszystko jest ważne jak komus ma cos zaświtac. Czasem udaje sie dotrzec to takich zasobów ludzkich pamięci ze aż dziw bierze, i to za sprawą z pozoru nieistotnych wiadomości, które jednak naszemu mózgowi nadają ten decydujący o powodzeniu iimpuls.
Zatem uścislij.

pietruszka
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:22

Post autor: pietruszka » 13 lut 2006, o 10:47

Był to film fabularny (nie animowany), nigdy nie widziałam go w TV - oglądałam go na VHS. Ciężko mi podać konkretny rok, ale wydaje mi się, że musiał to być początek lat 90-tych.

Podaję jeszcze kilka informacji, które przypomniała sobie dziewczyna na innym forum, na którym o ten film pytałam (problem w tym, że nie jesteśmy w 100% pewne, czy mówimy o tym samym filmie, ale najprawdopodobniej tak):
"Dziewczynka miala chyba bardzo jasne wlosy,loczki?Bardzo jasny kombinezonik na sobie,chyba rozowy,tam nie bylo raczej kosmitow ale jakies stworki,chyba takie misiowate,to byl albo las albo jakas jaskinia" (mnie się wydaje, że domek w lesie, ale mogę się mylić).


Pozdrawiam ciepło.

Awatar użytkownika
wędrowycz
Posty: 9
Rejestracja: 2 sty 2006, o 18:47

Post autor: wędrowycz » 13 lut 2006, o 19:52

Mnie się przypomniały "Troskliwe misie", ale nie wiem, czy o to chodzi.

[ Add: 2006-02-13, 19:55 ]
No jasne, że nie o to, przecież misie były animowane :oops:

pietruszka
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:22

Post autor: pietruszka » 14 lut 2006, o 11:33

Niestety to nie "Troskliwe misie" :)))

[ Add: 2006-02-18, 21:56 ]
Nikt nie ma pomysłu? :(

[ Add: 2006-03-02, 22:10 ]
Ojj chyba nigdy nie dowiem się, jaki to był film :( Tyle lat mnie to już męczy :?

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 20 mar 2006, o 00:56

Może "The Ewok Adventures" o miśkach z Gwiezdnych Wojen
http://www.imdb.com/title/tt0087225/
Obrazek

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 20 mar 2006, o 09:12

Było kilka filmów (podajże 3) o Ewokach z "Powrotu Jedi". W jednej z głównych ról Warwick Davis vel Willow (coś dla ciebie, willow ufgoot):)

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 20 mar 2006, o 20:50

The Ewok Adventure (1984)
Ewoks: The Battle for Endor (1985)

Pierwszy pasuje do opisu, bo była tam chora dziewczynka (ta na zdjęciu), którą leczyły Ewoki.
Ta dziewczynka i jej starszy brat z pomocą Ewoków mieli uratować rodziców, którzy byli uwięzieni przez jakiegoś olbrzyma.
Drugiego nie oglądałem.

pietruszka
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:22

Post autor: pietruszka » 25 mar 2006, o 21:22

Dziękuję Wam bardzo :!: Myślę, że będzie to "The Ewok Adventures" <jupi>

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 28 mar 2006, o 08:22

Pietruszka, oczywiście wiesz, że Ewoki pierwotnie wystąpiły w "Powrocie Jedi"? Ale tam byly bardziej bojowe, filmy, o których piszemy, były bardziej dla dzieci.

pietruszka
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:22

Post autor: pietruszka » 29 mar 2006, o 22:31

obreb pisze:Pietruszka, oczywiście wiesz, że Ewoki pierwotnie wystąpiły w "Powrocie Jedi"? Ale tam byly bardziej bojowe, filmy, o których piszemy, były bardziej dla dzieci.
Tak, wiem :) Ale mi chodzi właśnie o te filmy (a właściwie jeden z nich) dla dzieci, jeszcze nie zdążyłam ich obejrzeć, ale jestem niemal pewna, że to właśnie jednego z nich szukam od tylu lat :D :D

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 29 mar 2006, o 22:51

Pytałem osła i mówił, że ma oba ;)

ODPOWIEDZ