NOSTALGIA.PL

Nostalgiczne forum
Teraz jest 11 gru 2017, o 23:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lut 2006, o 12:34 

Miałam taką książeczkę o wiewiórce, najbardziej kolorową z wszystkich, w twardej okładce. Wiąże mi się to mocno we wspomnieniach z wiewiórczymi opowieściami, które bardzo lubiłam, ale pamiętam mgliście... Mocne wzruszenie :)

Tytuł:
PostNapisane: 2 wrz 2006, o 01:06 

Ja mam troche odcinkow na kasecie Wiewiórczych Opowiesci. Kiedys miałam niekmal wszystkie, jest to swietna bajka i rece z cycem dałabym sobei uciac za wszystkie odcinki. Wiekrzosc odcinkow zostala pokasowana albo matka nagrywala na nie jakies idiotyczne filmu z Polsatu. Kocham ta bajke i naprawde chcialabym aby ponownie zostala pokazana w televizjii. Jezeli macie jakas stronke z ktorej mozna sciagac odcinki to blagam o podanie linka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! najlepiej piszac na maila : moskwa1984@msn.com, z gory dziex :D

[ Add: 2006-09-02, 02:08 ]
Ja mam troche odcinkow na kasecie Wiewiórczych Opowiesci. Kiedys miałam niemal wszystkie, jest to swietna bajka i rece z cycem dałabym sobei uciac za wszystkie odcinki. Wiekrzosc odcinkow zostala pokasowana albo matka nagrywala na nie jakies idiotyczne filmu z Polsatu. Kocham ta bajke i naprawde chcialabym aby ponownie zostala pokazana w televizjii. Jezeli macie jakas stronke z ktorej mozna sciagac odcinki to blagam o podanie linka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! najlepiej piszac na maila : moskwa1984@msn.com, z gory dziex :D

[ Add: 2006-09-02, 02:10 ]
A pamieta ktos z was ZACZAROWANY SWIAT POLA z poloni jeden???Tez bardzo lubilam ta bajke zreszta tak jak i Daimosa....ah te wspomnienia :-((( Ale Wiewiorcze sa mistrzami :(

Tytuł:
PostNapisane: 20 wrz 2006, o 09:33 

To był FANTASTYCZNY ŚWIAT PAULA. Może być. Ale "GENERAŁ DAIMOS" to najlepsza japońska kreskówka z POLONII 1!! I na pewno nie była dla dzieci:) krew lała się tam strumieniami, ale fabuła SUUUPERR!

Tytuł:
PostNapisane: 7 mar 2007, o 00:04 

Ja też kiedyś miałam większość odcinków na kasetach, ale też je wszystkie wcięło... Kamila napisz jak się uda Tobie przekonać kogoś do powtórki, obejrzeć jeszcze raz ją byłoby wspaniale.

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2007, o 10:34 

Ja rowniez pisalam do tvp i odpisali mi ze rozwaza moja prosbe ale na razie nie planuja zmian w programie wiec sie chyba nie doczekamy:(:(( a byla to taka piekna bajka!!az zal ze teraz takich nie ma!!jesli ktos znalazby w koncu gdziekolwiek ta bajke albo ja posiadal prosze o jakies znaki!!bardzo mi zlaezy zeby ja jeszcze raz zobaczyc!!stalo sie to moja obsesja:P:P na wszelki wypadejk podaje maila kraq2@o2.pl z gory wszystkim dziekuje*::*:* :D

Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2009, o 18:23 

ja sobie własnie sciągam te anime, ale z hiszpańskim dubbingiem- na szczescie znam hiszpanski, wiec nie mam problemów ze zrozumieniem. Sliczna animacja, bardzo podobają mi sie postacie.

Tytuł: Re: "Wiewiórcze opowieści" na kasecie - kto ma?
PostNapisane: 14 paź 2017, o 22:13 

Ja się sobie dziwię, że tak słabo tą bajkę pamiętam, a doskonale zapamiętałem poprzedzających ją Synów Różowej Pantery. Pamięć zrobiła mi kawał. Mocno mi się pomieszały Wiewiórcze opowieści z Cudowną podróżą, emitowaną rok wcześniej. Obejrzałem jakiś czas temu parę odcinków po niemiecku i okazało się, że scena, że zwierzakiem zwabionym do klatki i uwięzionym w niej pochodziła właśnie z Wiewiórczych opowieści, i była to wiewiórka, przyjaciel głównego bohatera. Mi przez lata wydawało się, że to było w Cudownej Podróży, a uwięziony został chomik Nilsa Holgerssona. Pamiętam jak oglądałem ten odcinek wczesną jesienią 1990 w TVP.

Strefa czasowa: UTC + 1