Dwa filmy

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
mgosz
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2006, o 18:54

Dwa filmy

Post autor: mgosz » 11 mar 2006, o 19:00

Mam problem z przypomnieniem sobie tytułów dwóch fabularnych filmów dla dzieci i młodzieży z lat 80.
Jeden był nadawany kilka lat po Arabelli i tez był czeskiej produkcji. Taki film o kosmitach.
Pamietam jeden szczegół z tego filmu. Otóż bohaterowie robili sobie jedzenie z takich galaretek, które "przepoczwarzały" się w smakowite dania. No i pamietam, ze efekty specjalne dotyczace latającyh pojazdów tych kosmitów były na niezbyt wysokim poziomie. :wink:
Drugi film: Pamietam tylko tyle, ze był wegierski i zaczynal sie od zbliżenia na jadący w oddali tramwaj. Tez powtarzano go kilka razy.
Jesli mozecie podpowiedziec mi tytuły i kilka szczegółów będę zobowiązany :)
Pozdrawiam i dzieki z góry za odpowiedzi.

Sid
Posty: 26
Rejestracja: 6 gru 2005, o 05:06

Post autor: Sid » 29 mar 2006, o 02:31

Ten pierwszy film to czeski serial z 1984 roku Navstevnici. Polski tytuł to Goście
Link do stronu o serialu

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 29 mar 2006, o 07:48

Na tym forum jest już kilka postów o "Gościach", czyli operacji "Adam Bernau 84":)

mgosz
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2006, o 18:54

Post autor: mgosz » 31 mar 2006, o 22:14

:lol:
dziekuję za odpowiedz i link
pozdrawiam
M

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Re: Dwa filmy

Post autor: Geo Dutour » 24 maja 2006, o 21:25

"Witam obecnych tu...", yyyy to znaczy witam jako nowy na forum i pozdrawiam tu tych którzy znają mnie z 80's.pl (na pewno są tacy). Na tamtym forum zabronione jest reklamowanie innych forów, tutaj nie znalazłem regulaminu więc uważam że tutaj jest to dozwolone :-) Niektóre tematy poruszane przeze mnie tutaj mogą być już poruszane przeze mnie tam (np. o zapomnianych filmach, filmach Andrzeja Maleszki, itp).
mgosz pisze:Drugi film: Pamietam tylko tyle, ze był wegierski i zaczynal sie od zbliżenia na jadący w oddali tramwaj. Tez powtarzano go kilka razy.
Jesli mozecie podpowiedziec mi tytuły i kilka szczegółów będę zobowiązany :)
Pozdrawiam i dzieki z góry za odpowiedzi.
To był raczej serial i bardzo go lubiłem. Chłopaki z osiedla mieli różne twórcze pomysły. Ożywienie starego tramwaju ze złomowiska i zrobienie w nim klubu było jednym z nich. Czasami dochodziło do konfliktów z inną bandą, która chciała im ten klub zdemolować. Chyba chłopaki bronili się pieszcząc ich prądem :-) Wydaje mi się, że jeden z nich miał ksywę Groszek.
Temat muzyczny z tego serialu do dziś chodzi mi po głowie (na organach Hammonda, zresztą to ulubiony instrument węgierskich kompozytorów muzy do filmów, np. jeszcze końcowe "Vege" z "Fred postrach kotów").

Ardi76
Posty: 54
Rejestracja: 15 gru 2006, o 00:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Ardi76 » 15 gru 2006, o 11:07

A propos tego serialu węgierskiego z tramwajem - jedenym z bohaterów był Tibor Kaloczaj(jakoś tak brzmiało)...Pojawił się tam też dialog chłopaka i dorosłego faceta(chyba sąsiada z podwórka) o nt.węgla,który ten facet akurat sprzedawał czy przerzucał:"Jaki dziś mamy węgiel?Polski czy węgierski?"
Wszystko pozostanie aż po kres w naszej pamięci...

mikej
Posty: 2
Rejestracja: 2 mar 2007, o 08:24

Post autor: mikej » 2 mar 2007, o 08:26

cześć ten drugi film węgierski nosił tytuł o ile pamiętam "Chłopcy z naszego osiedla"

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 2 mar 2007, o 12:30

ten drugi film nosil tytul "chlopcy z placu broni" i powstal na podstawie lektury szkolnej o tym samym tytule, przerabialem to w 5 klasie szkoly podsawowej

Geo Dutour
Posty: 292
Rejestracja: 24 maja 2006, o 21:10

Post autor: Geo Dutour » 25 paź 2008, o 00:28

mikej pisze:cześć ten drugi film węgierski nosił tytuł o ile pamiętam "Chłopcy z naszego osiedla"
http://www.mtv.hu/magazin/cikk.php?id=286419 - jeżeli był to serial, to chyba nie pod wspólnym tytułem. Tutaj epizod z wizytą w radiu.

ODPOWIEDZ