Zlot Nostalgikow - czy ktos to kupi ?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
gumisio

Zlot Nostalgikow - czy ktos to kupi ?

Post autor: gumisio » 9 lip 2004, o 21:53

A wlasciwie to czemu nie zrobic takiego malego zlotu Nostalgowiczow. Najlepiej w kinie. I to najlepiej nie w jakims Multipleksie ale w kinie z tamtej epoki (sa takie kina zapewne).
Potrzebny do tego by byl projektor - bowiem wiekszosc bajek jest na plytach. Spotkac sie i zrobic taki poranek dla dzieci, mozna by bylo przyniesc pociechy i pokazac jakie bajki kiedys byly :D

To jest luzny pomysl - nie wiem czy ktos podejmie takie wyzwanie. Mysle ze w czasie przerw mozna by bylo dostac takie bajki na plytkach CD :D (to tez luzny pomysl). A na ekranie mozna by bylo poogladac np : wojne planet, bialego delfina uma, tajemnice szyfru marabuta, misia z okienka, jacka i agatke.

Co wy na to ? Kto by sie podjal organizowania czegos takiego ?? :D

Monty
Posty: 13
Rejestracja: 2 wrz 2004, o 10:48
Lokalizacja: no skądże znowu!?

Post autor: Monty » 2 wrz 2004, o 12:38

Fajna myśl!
Nawet wybór kina jest dla mnie jako bielszczanina dość oczywisty - Kino Studio w Bielsku-Białej funkcjonuje przy słynnym Studio Filmów Rysunkowych, w którym jak pewnie wszyscy wiedzą powstawały legendarne kreskówki - m.in "Bolki i Lolki".

Kino prowadzi działalność (nazwijmy to jak w telewizyjnym żargonie) "misyjną", pokazując tzw. filmy ambitniejsze ale...

...organizuje także regularne poranki dla dzieci (mogą przyjść oczywiście z rodzicami ;-) w ramach których prezentuje głównie własne klasyczne produkcje!!! (przy okazji czy ktoś jeszcze pamięta Pampaliniego łowcę zwierząt? - on też pochodzi z Bielska-Białej ;-) )

Nie sądzę żeby kino dysponowało projektorem, który można podłączyć do PCta i zdolnym coś wyświetlić na średniej wielkości ekranie (jak na kino to mały ale jak na domowe projektory do PC to dość duży)
A nawet gdyby, to mógłby nastąpić pewien zgrzyt jak chodzi o prawa autorskie do "zdobycznych" materiałów prezentowanych przez Nostalgików. Za to jestem pewien, że nie było by problemu z przypominaniem sobie całego, bogatego dorobku bileskiego (i może też łódzkiego) SeMaFor'a !!!

Gdyby się nie udało z kinem Studio to funkcjonuje u nas także mniej oficjalny Dyskusyjny Klub Filmowy przy Domu Kultury w Starym Bielsku. Prowadzi go mój kolega i choć dysponują bardzo skromnymi środkami napewno łatwiej się będzie dogadać...

(w razie czego do Czech i na Słowację też mamy stąd niedaleko-może więc zlot międzynarodowy???)

Tak czy inaczej zapraszam do Bielska-Białej!!!

CO WY NA TO???

touk
Posty: 5
Rejestracja: 12 gru 2004, o 22:09

Post autor: touk » 12 gru 2004, o 23:01

czesc,

również jestem z bielska.

myślę, że projektor podpinany do notebooka dało by się załatwić na jakąś sobote
pozostaje jeszcze zebranie kilku bajek i filmów , chętnych i jakąś salkę na seans :-)

pozdrawiam

gumisio

Post autor: gumisio » 13 gru 2004, o 16:40

O bajki sie nie martw mam ich troszke szczegolnie tych z nostalgii :D Teraz czekam na Dzekiego i Nuke - mysle ze beda dobrej jakosci :D
Ja nie jestem z Bielska ale jakby sie znalazlo troche osob to jakby bylo ladnie (gdzies kwiecien/maj) mozna byloby zrobic taki zlot wspomnien.

Dommy
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2005, o 15:28

Post autor: Dommy » 27 sty 2005, o 15:39

Widze ze pomysl zlotu upadl :cry: Ostatni post jest przed pol roku.
Ja jestem chetny i pojade wszedzie. Moge pomoc w organizacji, a raczej mobilizacji ludzi, bo nie mam dostepu do zaplecza technicznego.

Ludzie - kto jest jeszcze chetny? Nie chcecie sie postkac?

Awatar użytkownika
Prokonsul Piotrus
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2004, o 18:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Prokonsul Piotrus » 22 lut 2005, o 23:57

Ja bym zapropnowal to jako punkt programu/impreze towarzyszaca przy konwencie anime. Konwenty maja kilkuletnie (badz nasto...) doswiadczenie w organizowanu takich imprez, zwykle maja projektory badz nawet male kina przy osrodkach kultury, kilkuset uczestnikow...

Wojna planet, pszczolka Maja (to anime :D), itp. - ciekawy punkt programu, mysle ze orgowie by sie skusili.

Wiecej infa o konwentach i szansach na realizacje tego planu mozna zasiegnac na pl.rec.anime

Ja bym sie zjawil na takiej imprezie jesli by byla w okolicach Katowic badz Kraka.

krecik
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2005, o 18:16
Kontakt:

Post autor: krecik » 9 mar 2005, o 18:25

być może takie coś odbędzie się we wrocławiu w maju - założyłem już tematu na forum Czeskie Bajki z muzyką na żywo - tam więcej info.

gumisio

Post autor: gumisio » 19 mar 2005, o 12:42

Tak, tak - czekamy - szkoda ze tylko czeskie bajki i w dodatku z sama muzyka ale na poczatek to i to tez jest niezle. Przydalyby sie takie poranki z roznymi bajkami. Potrzebny bylby najlepiej projektor podlaczony do komputera no i odpowiedni repertuar a taki byc moze by sie znalazl. Teraz czekamy na Wroclaw i na czeskie bajki.

Tomek
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2005, o 23:57
Lokalizacja: Tychy

spotkanie

Post autor: Tomek » 25 mar 2005, o 13:44

jestem za ! a może się podłączyć do jakiegoś festiwalu Kazimierz...

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

a ja z Pszczyny, wiec tez moge wpasc.

Post autor: noster » 2 wrz 2005, o 03:28

Ja z Pszczyny, tylko ze nei mam dzieci. Ale to chyba nie warunek konieczny?

[ Add: 2005-09-02, 04:28 ]
Ja z Pszczyny, tylko ze nei mam dzieci. Ale to chyba nie warunek konieczny??

ODPOWIEDZ