serial przygodowy emitowany ok. 87-90 w TVP2

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

serial przygodowy emitowany ok. 87-90 w TVP2

Post autor: willow_ufgood » 19 mar 2006, o 18:36

Poszukuję informacji (tytuł polski i oryginalny) na temat pewnego serialu sprzed lat.
Był to serial przygodowo-kostiumowy emitowany pomiędzy rokiem 1987 a 1990 w programie 2 tuż po regionalnych wiadomościach o 18:00 lub tuż przed nimi. Akcja rozgrywała się gdzieś pomiędzy średniowieczem, a dziewiętnastym wiekiem. Bohaterem był mężczyzna w wieku około 30-40 lat, krótkowłosy.
Prawdopodobnie był ściganym banitą.
Akcja niektórych odcinków rozgrywała się na statku. W jednym z odcinków bohater był czyimś więźniem na statku i chciał przyjąć na siebie chłostę zamiast innego więźnia.
Później kogoś pobił i uciekł ze statku.
Niestety to wszystko, co pamietam na temat tego serialu. Byłbym niezwykle wdzięczny za pomoc w identyfikacji lub podanie kilku tytułów emitowanych w tym czasie, które mogłyby pasować. Może ktoś trzyma stare gazety?
Nie był to serial pt. Kusza (o Williamie/Wilhelmie Tellu) ani Shogun.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 20 mar 2006, o 09:06

To był chyba "Awanturnik". A co do wiadomości regionalnych, zaczęto je nadawać w ok. 1991 r.:)

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 20 mar 2006, o 18:33

obreb pisze:A co do wiadomości regionalnych, zaczęto je nadawać w ok. 1991 r.:)
Mylisz sie , Wiadomosci regiolnalne w TVP2 nadawane byly napewno juz w latch 80

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 20 mar 2006, o 20:38

obreb pisze:To był chyba "Awanturnik".
To był serial? Na filmweb znalazłem tylko jakiś włoski film pełnometrażowy pod takim tytułem.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 21 mar 2006, o 08:59

Wiem, ja też znalazłem tylko ten film z Antohnym Quinnem. Ale był tez serial Awanturnik, inny. Ale nie wiem, czy o niego Ci chodziło, lecz podejrzewam, że tak.

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 21 mar 2006, o 20:45

A pamiętasz jakieś szczegóły? Imię bohatera albo o co tam chodziło?

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 22 mar 2006, o 09:02

niestety, jak przez mgłę:( Pamietam, że jw pierwszym odcinku główny bohater był na statku, chyba go z kumplami przejął od piratów. I wtedy się okazało, że piraci więzili tam jakiegoś chińczyka, który myśląc, że ma do czynienia ze zbójem, zaatakował głównego bohatera. To tyle z mojej strony.

gumisio

Post autor: gumisio » 22 mar 2006, o 14:58

Skoro to nie "wyspa skarbów" powiedziałbym że "Porwany za młodu" ale ten porwany to leciał w teleranku w niedzielę. Muzyczka była niezła - zresztą jako ciekawostkę mogę dodać że w którejś piosence można ją usłyszeć (przypadkowo ściągnąłem ale teraz nie wiem gdzie ją posiałem :( )

A może to był "Michał Strogow - kurier carski" :D

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 22 mar 2006, o 23:04

Na pewno leciało to w tygodniu około 18 na Dwójce przed lub po regionalnych wiadomościach. Co do tego nie mam wątpliwości.
I chyba raczej nie było to nic ruskiego.

gumisio

Post autor: gumisio » 23 mar 2006, o 05:06

Michał Strogow - kurier carski - byl filmem zrobionym przez kilkach panst. Byl m.in. tez radziecki (czy bulgarski).
Mial za to przepiekna melodie :)

Bruxa
Posty: 25
Rejestracja: 6 gru 2005, o 19:08
Lokalizacja: ze Zdolnego Śląska

Post autor: Bruxa » 23 mar 2006, o 13:45

Filmów o Michale Strogowie było wiele, bo to znana historia i wcale nie "ruska" - autorem powieści o przygodach dzielnego carskiego kuriera był francuz, niejaki Juliusz Verne... Taka wtedy moda na wschodnią egzotykę była... A ten serial, co leciał w Polsce, (nawiasem mówiąc, też miło go sobie powspominać) to była jakas duża koprodukcja, chyba niemiecko francusko jakaśtam...

Ale czy my tu nie odbiegamy za bardzo od tematu? :wink:

Sid
Posty: 26
Rejestracja: 6 gru 2005, o 05:06

Post autor: Sid » 29 mar 2006, o 03:36

Jeśli chodzi o film wymieniony w tytule tematu to pamiętam jedną scene:
Główny boater znajdował się na wyspie. Natej wyspie byli też piraci czy tubylcy? (dokładnie nie pamiętam). Chcąc ich nastraszyć główny bohater kręcił wkoło czymś w rodzaju latawca (duży arkusz papieru ze sznurkiem), to wywoływało straszny świst. Scena ta działa się w nocy na plaży, przy silnym wietrze.

LeonPL
Posty: 2
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 11:40

Post autor: LeonPL » 1 kwie 2006, o 11:42

no to mi sie skojrzylo tez, moze to ten sam serial, muzyke niestety tylko pamietam i ze z piratami chyba bylo
http://www.cduniverse.com/search/xx/mus ... e+Lion.htm
kawalek ascent from the circle
z gory dzieki za pomoc, i przy okazji witam :wink:

willow_ufgood
Posty: 54
Rejestracja: 19 mar 2006, o 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: willow_ufgood » 4 lut 2011, o 02:59

wklejam mój post z filmwebu

Tak, był to Przemytnik (Smuggler) i jego kontynuacja Awanturnik (Adventurer). Właśnie ta druga część utkwiła mi w pamięci, możliwe, że pierwszej wtedy nie oglądałem. Brakuje mi tam tylko zapamiętanej sceny przyjęcia na siebie cudzej chłosty, ale może mi się coś uroiło, albo zmieszało z jakimś innym filmem.
Są to seriale stworzone przez Richarda Carpentera - twórcy Robina i Dicka Turpina.
Pojawia się tam nawet Robert Addie (Sir Guy of Gisburne).
Polecam. Jest to naprawdę fajny serial (a właściwie 2) przygodowy dla fanów Robina, Dicka i filmów kostiumowych, z fajnym scenariuszem, dobrą grą aktorską i podobnie jak Robin kręcony tradycyjnynmi metodami i w prawdziwych lokacjach, gdzie skała jest ze skały, a brud jest brudny. Dzięki temu jest realistyczny i wiarygodny w przeciwieństwie do styropianowo-plastikowo-komputerowych i przesadnie kolorowych, jakie teraz się robi.
Oliver Tobias idealnie gra swoją rolę nieco cynicznego i zamkniętego w sobie lecz w głebi dobrodusznego byłego oficera marynarki, który został przemytnikiem.
Świetne są też melodie tytułowe z obu części.
Tylko odcinki mogłyby być trochę dłuższe.

Przemytnik http://www.youtube.com/watch?v=G28N7_szPi8
Awanturnik http://www.youtube.com/watch?v=y2YdYtPOhWk

ODPOWIEDZ