Ballada o Januszku

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 10 lis 2008, o 06:44

Już wiem czego mi się pomyliło z tramwajem. Też czerwony i z pantografami na dachu. A to EKD przecież.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 10 lis 2008, o 12:23

Też bym dała głowę, że to był tramwaj, a jednak nie :smile:. Inaczej pamiętałam tę scenę, ale chyba też film był pokazywany może ze dwa razy...

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 10 lis 2008, o 12:28

juka pisze:Też bym dała głowę, że to był tramwaj, a jednak nie :smile:. Inaczej pamiętałam tę scenę, ale chyba też film był pokazywany może ze dwa razy...
Z wyglądu to on mi bardziej tramwaj przypominał niż pociąg. Więc stąd zamieszanie. Ot po prostu wąskotorówka. W zasadzie, gdyby nie ta stacja, to spokojnie mógłby robić za tramwaj.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 10 lis 2008, o 12:31

Dudzio pisze: Z wyglądu to on mi bardziej tramwaj przypominał niż pociąg. Więc stąd zamieszanie. Ot po prostu wąskotorówka. W zasadzie, gdyby nie ta stacja, to spokojnie mógłby robić za tramwaj.
No tak, tylko ja pamiętałam tę scenę bez śniegu, ale z błotem, kałużami i szynami tramwajowymi na ulicy. Musiały mi się filmy pomylić :grin:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 10 lis 2008, o 12:54

Daguchna pisze:No i Eryku, rozwiałeś moje złudzenia i nadzieje, co do tej sceny - myślałam, że coś ciekawego, a to takie chwila moment i wyglądało, jakby go ta ciuchcia ledwie musnęła... Niedobry jesteś :( :P
Od razu niedobry :cool: Wypadek się nie podobał, to tylko skróciłem Twoje przypuszczalne męki przy poszukiwaniu tej sceny, skoro serial nie pasuje, chyba że się mylę. A tak wszystko podane na tacy i szychta jak mówią górnicy :razz: :lol: .

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 10 lis 2008, o 13:36

Serial bardzo dobry. Tylko taki przygnębiający. Szczególnie, że końcówka tego roku to była prawdziwa załamka, kryzys, bida i brak perspektyw. Puścili go pierwszy raz późną jesienią 1988r.
Książki nie czytałem, ale reklamowano ją (może to za duże słowo, informowano, że wyszła w jakimś programie poświęconym wydawnictwom) dobrych kilka lat wcześniej (przełom lat 70. i 80.).
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 5 sty 2009, o 18:17

Pamiętam ten serial, ale tylko jak leciał w 1988r. Wydaje mi się, że potem TVP go nie powtórzyła. Moja babcia do dziś mówi, że mój kuzyn to taki 'Januszek"

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 18 lis 2010, o 19:02

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us A tak wyglada dziś głowny bohater tego serialu! Jarka Górala można często spotkać w studiu filmowym w Warszawie przy ulicy Chełmskiej :!:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

qba83
Posty: 621
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Post autor: qba83 » 7 gru 2010, o 13:41

W tym roku TVP Kultura przypomniała ten serial. Telewizja publiczna nie puszcza go pewnie dlatego, że treść kłóci się z lansowaną przez kolejne ekipy rządzące modą na bezstresowe wychowanie dzieci.

gigi_26
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2010, o 00:45
Lokalizacja: Reykjavik
Kontakt:

Post autor: gigi_26 » 7 gru 2010, o 15:55

Ja ujęłabym rzecz inaczej, właściwie to on był dzieckiem chowanym bezstresowo. TV kiedyś pokazując ten serial wywoływała głównie oburzenie na jego zachowanie (Januszka), w chwili obecnej nie brakuje takich dzieci, weźmy choćby pod uwagę Galerianki... Ballada bezsprzecznie jest dratyczniejsza niż Galerianki, ale moim zdaniem to wydanie "chłopięce" bezstresowego wychowania...

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 7 gru 2010, o 17:55

gigi_26 pisze:Ja ujęłabym rzecz inaczej, właściwie to on był dzieckiem chowanym bezstresowo.
O tak wychowywany bezstresowo w dzieciństwie! Później mamie podziękował stosując jej karcer pod łóżkiem!
gigi_26 pisze:(...) chwili obecnej nie brakuje takich dzieci.
A można by rzezc że ich przybyło w ostanim czasie kiedy klaps w tyłek ze strony rodzica, to wykroczenie :sad:
Na mnie ten serial zrobił piorunujące wrażenie nie mogłem się pogodzić że syn bije matkę zamiast ją wspierać w tych bądź co bądź ciężkich czasach. Jeśli dobrze kojarzę to film był ten opatrzony taką sygnaturką "Tylko dla dorosłych" :?:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

gigi_26
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2010, o 00:45
Lokalizacja: Reykjavik
Kontakt:

:)

Post autor: gigi_26 » 7 gru 2010, o 18:51

Dokładnie to miałam na myśli. Obecna młodzież nie byłaby specjalnie zdziwiona tym filmem. Agresja niezmiernie wzrosła od czasu naszej "młodości" ;) Jeśli ktoś oglądał dzisiejszy odcinek Ewy Drzyzgi Rozmów w toku, o agresywnych dziewczynach, doskonale wie o co chodzi.... Pomyśleć, że kiedyś młodzież miała ciarki na plecach, kiedy oglądała, jak on traktuje matkę. Koszmarne...

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Re: :)

Post autor: 80man » 8 gru 2010, o 08:53

gigi_26 pisze:Dokładnie to miałam na myśli. Obecna młodzież nie byłaby specjalnie zdziwiona tym filmem.
A nawet czerpała by z tego wzorce kto wie może nawet potraktowali by to jako pewnego rodzaju schemat, naukę?
gigi_26 pisze:Agresja niezmiernie wzrosła od czasu naszej "młodości" ;)
Niezmiernie? Uważam że bardzo. Nie biorę oczywiście wszystkich pod jedną krechę( bo zaraz sie podniesie raban jak ja tak moge?), ale coraz mniej jest wyjątków.
gigi_26 pisze:Jeśli ktoś oglądał dzisiejszy odcinek Ewy Drzyzgi Rozmów w toku, o agresywnych dziewczynach, doskonale wie o co chodzi....
Samo życie!
gigi_26 pisze: Pomyśleć, że kiedyś młodzież miała ciarki na plecach, kiedy oglądała, jak on traktuje matkę. Koszmarne...
Bo kieidyś mieliśmy większy szacunek dla dorosłych! Miałem swoje obowiązki wobec rodziców, szkoły... nie wiem jak Wy ale ja byłem wychowywany metodą "kija i marchewki" :wink: I jakoś nie mam żadnej traumy nie korzystam z wizyt psychologa ani innych pożal się Boże oszołomów. :???:

Tak sobie myślę jakby ktoś wpadł na pomysł i nakręcił remake( czytaj rimejk), to chyba co drugie słowo zaczynałoby się na jedenastą (11) literę alfabetu i wiele innych wiązanek telegraficznych :lol:
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

gigi_26
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2010, o 00:45
Lokalizacja: Reykjavik
Kontakt:

Post autor: gigi_26 » 8 gru 2010, o 16:53

Całkowicie się zgadzam. Podobnie " pouczające" były Galerianki, dlatego je z kin wycofano. W zasadzie film niezły, gdybyż tylko był jako obowiązkowy do "przerobienia" z nauczycielem, albo puszczany rodzicom....

Awatar użytkownika
80man
Posty: 207
Rejestracja: 13 lis 2010, o 09:36
Lokalizacja: ... tu i tam

Post autor: 80man » 8 gru 2010, o 18:06

gigi_26 pisze:Całkowicie się zgadzam. Podobnie " pouczające" były Galerianki, dlatego je z kin wycofano. W zasadzie film niezły, gdybyż tylko był jako obowiązkowy do "przerobienia" z nauczycielem, albo puszczany rodzicom....
Ogladąłem ten film wraz z kolegą, który ma dorastającą córkę i obaj byliśmy w ciężkm szkoku! Pytanie co zmusza te młode dziewczyny do takiego zachowania są różne koleje w życiu to zrozumiałe przecież życie, życie jest nowelą...
A o tym że wycofano ten film z kin to naprawdę nie wiedziałem!
Man kann Dir den Weg weisen, aber gehen musst Du ihn selbst.
- Można wskazać Ci drogę, ale pójść nią musisz sam.

Obrazek

ODPOWIEDZ