film jugosłowiański - kino?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
sebekkul
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2008, o 21:32

film jugosłowiański - kino?

Post autor: sebekkul » 24 maja 2008, o 21:42

Koleżanki i Koledzy! Może ktoś z Was pamięta tytuł filmu (nie serial) produkcji jugosłowiańskiej. Film wyświetlaqny był w kinach. O ile dobrze pamiętam, akcja rozgrywała się w nadmorskim mieście - super zdjęcia :) Przypominam sobie tylko kilka szczegółów - kilku przyjaciół, jakieś pościgi "Miliciji", motorówki, statki oraz akcja z podłączeniem jakiegoś przewodu - zwarcie i brak światła w całym mieście.

Może ktoś pamięta tytuł oraz szczegóły?!

Pozdro
Sebekkul

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 26 maja 2008, o 09:28

Moje pierwsze skojarzenia to "Niebieskie lato", ale to był film hiszpański. Poszukaj na forum, może to właśnie o to ci chodziło.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 26 maja 2008, o 17:38

No ale Niebieskie lato to serial, a z tego co mówiSebekkul, ma to być film fabularny, który w dodatku wyświetlano w kinach. Obawiam się niestety, że na nim nie byłam :( Z jugosłowiańskich produkcji pamiętam jedynie serial "Załoga Błękitnej Mewy", no ale to ewidentnie był odcinkowy serial puszczany w tv. Pamiętam też książkę "Zagadkowy chłopiec", ale jej akcja dzieje się w dużym i nienadmorskim mieście (Zagrzebiu?), więc to chyba też zły trop.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 26 maja 2008, o 17:42

Przy okazji internetowych poszukiwań znalazłam, że na podstawie książki Ivana Kusana, który napisał "Zagadkowego chłopca", nakręcono też serial "Kłamiesz, Melita", którego nie oglądałam, ale jest coś o nim na tym forum.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 26 maja 2008, o 18:06

No właśnie, od dwóch dni się zastanawiam nad jugosłowiańskim serialem, a to "Załoga Błękitnej Mewy" :D . Mutancie, dzięki - chociaż to nie zadowoli pewnie autora wątku :) .

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 26 maja 2008, o 18:48

znalazłam swojego posta sprzed roku o Załodze:
Widzę, że nikt nie pamięta, więc wzięłam sprawy w swoje ręce i znalazłam tyle: serial wg powieści (zbioriu opowiadań?) słoweńskiego pisarza Tone Seliskara, tytuł oryg. Bratovscina sinjego galeba. I dwa linki:

http://www.wunschliste.de/links.pl?s=4893
http://www.bolha.com/oglas2487556

Nic ciekawego, ale są obrazki. Serial był kręcony w l. 70, ale w Polsce pokazywano go chyba mniej więcej w połowie 80. Istnieje też (ale tego chyba u nas nie pokazywali) film fabularny z r. 1953 "Sinji galeb".
Jest więc też film fabularny, ale stary.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Allonsanfan
Posty: 134
Rejestracja: 14 lis 2006, o 13:13

Post autor: Allonsanfan » 28 maja 2008, o 06:35

Był kiedyś taki film "Tajemnica starego strychu". Produkcja czechosłowacko-jugosłowiańska z 1984. Tytuł jugosłowiański: "Tajna starog tavana", tytuł czeski: "Tajemství staré pudy". W Polsce w kinach ok. 1986.

Oto krótkie streszczenie tego filmu:

Dwóch chłopców – radioamatorów, Miro z Zagrzebia i Pepek z Pragi, podczas wakacji na wyspie Hvar, odnajdują zapomniany wynalazek pradziadka Mirina z czasów I Wojny Światowej: dziwaczne działo antygrawitacyjne. Wynalazkiem tym szybko zainteresują się także międzynarodowi szpiedzy.

czach
Posty: 24
Rejestracja: 3 gru 2006, o 22:23

Re: film jugosłowiański - kino?

Post autor: czach » 20 cze 2008, o 09:44

sebekkul pisze:Koleżanki i Koledzy! Może ktoś z Was pamięta tytuł filmu (nie serial) produkcji jugosłowiańskiej. Film wyświetlaqny był w kinach. O ile dobrze pamiętam, akcja rozgrywała się w nadmorskim mieście - super zdjęcia :)
Może ktoś pamięta tytuł oraz szczegóły?!
Z jugosławiańskich filmów kinowych to mi się jedynie "Goście z Galaktyki Arkana" przypomina... :-)

ODPOWIEDZ