Pamiętacie??

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

dyfer
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2004, o 23:22

Pamiętacie??

Post autor: dyfer » 1 wrz 2004, o 23:31

Witam
Czy pamiętacie bajkę jak leciała po programie drops, rano, sobota..
Bajka opowiadała o wędrującej ekipie przez jakieś krainy , towarzyszyły im 2 zwierzaki z długimi nosami one się tymi nosami łączłyi coś tam iskrzyło...nie pamiętam.. chyba latali takim statkiem podobnym do żelazka a przeszkadzała im banda piratów. Była wśród piratów była taka gruba baba " Mass Media" czy jakoś tak ..i zawsze wydzierała się do mikrofonu radia węzeł piratów ALARM....
Pamięta to ktoś ??

Monty
Posty: 13
Rejestracja: 2 wrz 2004, o 10:48
Lokalizacja: no skądże znowu!?

Post autor: Monty » 2 wrz 2004, o 11:13

Właśnie miałem Was (tu na forum) pytać czy pamiętacie film pt. "Szagma albo zaginone światy" czy jakoś tak , a tutaj proszę! ktoś mnie uprzedził ;-) mam wrażenie, że to właśnie o ten film pytasz. Nie pamiętam dokładnie treści ("bo nie mogę, byłem wtedy małym chłopcem" - jak to mówi jedna z pieśni patriotycznych) ale pamiętam różne urywki np. to, że ten żelazkopodobny pojazd nazywał się chyba Szag-szag i żył własnym życiem, występowała tam jeszcze Arkana (taka ubrana na biało), którą w jakimś odcinku uratował ze strasznych tarapatów Tot (pamiętam że takie wrażenie wywarła na mnie ta scena, że rysowałem ją później kredkami na rolce papieru do dalekopisu, którą tata przyniósł kiedyś z pracy :-) Ogólnie w filmie chodziło chyba o odszukanie miasta Arkadii - ale jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

dyfer
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2004, o 23:22

Post autor: dyfer » 2 wrz 2004, o 19:08

WOOOOW
Takto było to....... Mi za to wpałda piosenka piratów...La fi Pirat ...musze poszukac gdzieś na necie może się znajdzi to podam linka.

Hooah

Monty
Posty: 13
Rejestracja: 2 wrz 2004, o 10:48
Lokalizacja: no skądże znowu!?

Post autor: Monty » 8 wrz 2004, o 19:38

zobaczcie na to:

http://home.online.no/~kgroenn/shagma/

pozdrawiam!

[ Add: 2004-09-08, 21:17 ]
filmiki z serialu "Shagma" czyli "Les Mondes Engloutis"
http://personales.com/chile/algarrobo/terid2/

Filmik i muzyka z filmu:
http://www.grimstveit.no/jakob/files/audio/shagma/

Wystarczyło trochę poszukać na Googlu ;-)

Kasia
Posty: 2
Rejestracja: 5 paź 2004, o 23:27

PI i SIGMA z Matplanety

Post autor: Kasia » 5 paź 2004, o 23:31

To coś co leciało po Dropsie to chyba było o PI i SIGMIE z MATPLANETY

Zoltar
Posty: 92
Rejestracja: 10 gru 2004, o 21:44

Post autor: Zoltar » 10 gru 2004, o 22:28

"Szagma albo zaginione światy"! Nie, no padam - chciałem zacząć nowy temat z opisami paru seriali, do których mi brakuje tytulów ale jak sie przelecę po tym forum chyba wszystkie pytania staną się zbędne. Dzięki! :P
Ten serial w sumie leciał kiedy miałem już chyba z 9-10 lat ale za cholerę nie mogłem sobie przypomniec ani tytułu ani akcji. Najbardziej utkwiły mi w pamięci te stworznia z tymi "workami" zamiast nóg i to, że sie jakoś troche bałem tego serialu.

Awatar użytkownika
Spartakus
Posty: 5
Rejestracja: 7 lip 2005, o 12:41
Kontakt:

Post autor: Spartakus » 8 lip 2005, o 06:53

Ehh, to był serial :D
Do dziś mam nagrane z TV na kasecie magnetofonowej pioseneczki z różnych bajek z tamtych lat, m.in. z Szagmy.
Moim marzeniem jest by kiedyś TVP puściła to jeszcze raz - kompletuję tą serię ale niestety jest po francusku.
A podczas emisji w TV był lektor i to nie taki beznadziejny jak czasem teraz się trafia.

Ciekawe czy się kiedyś doczekamy reemisji (a byłoby co puścić) :wink:

mariusz1
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2005, o 06:50

shagma

Post autor: mariusz1 » 24 paź 2005, o 06:54

poszukuję odcinków i wszelkich informacji o serialu shagma i zaginione światy, prosze o kontakt

zibi
Posty: 3
Rejestracja: 7 kwie 2006, o 16:23

Les Mondes Engloutis 2 pytania

Post autor: zibi » 7 kwie 2006, o 16:29

witam

jestem tu pierwszy raz mam dwa pytania co do serialu Szagma i zaginione swiaty (Les Mondes Engloutis)

1 czy piosenka tytulowa byla w polskiej wersji ?? moze jest gdzies mp3 :)

2 czy moze ktos ma napisy moga byc angielskie, francuskiego jakos nie bardzo rozumie :)

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 8 kwie 2006, o 23:20

Piosenka tytułowa oraz zdarzająca się piosenka w trakcie trwania odcinka leciała w oryginale, czyli po francusku. Czasem lektor (chyba czytał wtedy Maciej Gudowski) recytował tłumaczenie piosenek ale to troche przeszkadzało, bo fajna muzyczka towarzyszyła serialowi. Zamiast lektora, podczas piosenek lepiej gdyby napisy sie pojawiały.

gumisio

Post autor: gumisio » 9 kwie 2006, o 11:03

Przeciez w na mojej stronie nostalgicznej jest poruszony ten temat

sethiee
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2007, o 13:49

Post autor: sethiee » 5 sty 2007, o 13:57

Monty pisze:Właśnie miałem Was (tu na forum) pytać czy pamiętacie film pt. "Szagma albo zaginone światy" czy jakoś tak , a tutaj proszę! ktoś mnie uprzedził ;-) mam wrażenie, że to właśnie o ten film pytasz. Nie pamiętam dokładnie treści ("bo nie mogę, byłem wtedy małym chłopcem" - jak to mówi jedna z pieśni patriotycznych) ale pamiętam różne urywki np. to, że ten żelazkopodobny pojazd nazywał się chyba Szag-szag i żył własnym życiem, występowała tam jeszcze Arkana (taka ubrana na biało), którą w jakimś odcinku uratował ze strasznych tarapatów Tot (pamiętam że takie wrażenie wywarła na mnie ta scena, że rysowałem ją później kredkami na rolce papieru do dalekopisu, którą tata przyniósł kiedyś z pracy :-) Ogólnie w filmie chodziło chyba o odszukanie miasta Arkadii - ale jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
:) Witam, dzis wreszcie zabralam sie za szukanie tytulu tego serialu na IMDB, brzmi:

Spartakus and the Sun Beneath the Sea
The Absorbed Worlds
Country: France / South Korea / Lebanon
Language: French
Color: Color
lub "Mondes engloutis, Les" (1985) [TV-Series] po francusku:) Uwielbialam ten serial:) mam nadzieje ze uda mi sie go znalezc gdzieś :) Pozdrawiam. sethiee

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 5 sty 2007, o 16:24

Zawsze jak slucham piosenki z czolowki tego serialu to mi wlosy staja deba, i taka jak by smutna jest, tez macie takie wrazenia?

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 5 sty 2007, o 18:54

Masz na myśli kawałek "Le Shagma"? Owszem,piękny utwór,aczkolwiek bardziej podoba mi się "Les Mondes engloutis"-jest bardziej...dynamiczna?
Mishilanu kuni no tripper...

sebcio
Posty: 51
Rejestracja: 4 sty 2007, o 21:53

Post autor: sebcio » 6 sty 2007, o 12:01

Oczywiscie chodzilo mi o ta piosenke, wspaniala muzyka, mimo ze nie znam francuskiego, ktos ma tlumaczenie na polski?

ODPOWIEDZ