Jaki to był tytuł?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Wizard
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 15:47

Jaki to był tytuł?

Post autor: Wizard » 20 kwie 2006, o 15:56

Proszę o pomoc w "identyfikacji" trzech serialów animowanych nadawanych w czasach mojego dzieciństwa.

1) Pierwszy pamiętam dosyć dobrze bo rozkminialiśmy go niedawno w szkole (taka nuda :P). Leciał na TVP i opowiadał o takim misiu, białym misiu, który trafił do krainy królików i został przez nie wychowany. Jak dorósł to postanowił wyruszyć na poszukiwanie swojej prawdziwej rodziny i zabrał ze sobą jednego królika i takiego duszka z butelki. Latali balonem, a ścigali ich jacyś piraci i typ co się w kruki zamieniał (czy jakoś tak).

2) Z drugim będzie gorzej bo pamiętam go jak przez mgłę... Opowiadał o jakiejś żabie i królewnie i był tam ktoś jeszcze z głównych bohaterów (chyba żółw). Latali takim sterowcem i... no i w sumie nie wiem o co tam chodziło. W główie siedzi mi tylko żaba, królewna, sterowiec i chyba to, że nadawał to TVN w bajkowym kinie.

3) Też słabo pamiętam. Opowiadał o kosmicie, chyba był fioletowy, miał on umiejętność zmieniania się we wszystko w co miał ochotę. Chyba miał jakiegoś małego przyjaciela, ale go nie pamiętam. Miałem o nim grę na Pegasusa i chyba nadawała to też TVP.

Z góry dzięki za pomoc!

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 21 kwie 2006, o 08:37

Nr 1 to "wyspa niedźwiedzi", było to o misiu, który szukał legendarnej wyspy niedźwiedzi, a po drodze zwiedzał mnóstwo innych wysp. Nadawano to w sobotnie dobranocki w ok. 1992-93 r.

Nr 3 to "Widget", o kosmicie - ekologu, który wraz z ziemskimi przyjaciółmi dbał o środowisko na Ziemi. Taka ekologioczna bajka, leciała w wakacje' 93 lub 94 ok. 14.

O obydwóch bajkach sa już tutaj gdzieś posty.

[ Add: 2006-04-21, 09:39 ]
A bajka nr 2 to może "przygody misia Ruxpina"? Latal on na latającym statku, było to nadawane w kinie tik taka w ok. 1991 r.

Wizard
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 15:47

Post autor: Wizard » 21 kwie 2006, o 16:01

Tak ten 1 i 3 dobrze zidentyfikowałeś i jestem ci za to wdzięczny :)
A co do tego drugiego to raczej nie jest to ten tytuł.
Tam misia żadnego nie było z tego co pamiętam. Była Żaba, Księżniczka no i chyba Żółw. Latali chyba sterowcem, lub jakąś inną maszyną.
Nigdzie nie mogę tego znaleść... siedzi mi to w głowie i męczy od dawna :P

[ Add: 2006-05-22, 17:33 ]
Już wiem już wiem!!
Ta druga wymieniona przeze mnie kreskówka to był BOSCO (lub Przygody Bosco). Leciało na TVN. Było to kreskówka produkcji japońskiej (anime).
Tu mam kilka screenów, pamiętacie?
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ