Poranne programy w tygodniu - przed filmem dla II zmiany ;-)

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Monty
Posty: 13
Rejestracja: 2 wrz 2004, o 10:48
Lokalizacja: no skądże znowu!?

Poranne programy w tygodniu - przed filmem dla II zmiany ;-)

Post autor: Monty » 2 wrz 2004, o 13:23

Czy pamiętacie jakie programy dla dzieci były nadawane w dni powszednie przed filmem dla drugiej zmiany i przerwą w programie ;-) ???

W podstawówce jak chorowałem i zostawałem w domu to uwielbiałem oglądać "[shadow=orange]Zrób to sam[/shadow]" pana Słodowego!!! - dlaczego nikt jeszcze nic o nim nie napisał??? To jest dopiero telewizyjna nostalgia!!!

albo "[shadow=darkblue]Muzyka dla klas Pierwszych[/shadow]" z panem Kwintą - to był fantastyczny program! Świetnie zrobiony jak na tamte czasy - a te efekty specjalne ;-) !!!

Później "[shadow=red]Przybysze z Matplanety[/shadow]" - Ci już trochę za bardzo kojarzyli mi się ze szkołą ;-/ ale z czasem też ich polubiłem - "...zbiór przyjaciół z jednej paki"

Piszcie co jeszcze można z nostalgią powspominać z porannych audycji TV oprócz programów dla rolników???

Asiek
Posty: 19
Rejestracja: 21 cze 2004, o 09:49
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Asiek » 4 wrz 2004, o 14:19

Z filmów lub programów dla dzieci przed południem to ja nic nie pamiętam. Były takowe?
Natomiast pamiętam, że zawsze leciał "Film dla drugiej zmiany" i to była jedyna dla mnie wtedy mozliwość, aby obejrzeć film, który nadawali potem po Dzienniku, a którego wieczorem mama mi nie pozwalała oglądać.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 24 gru 2004, o 21:38

przed poludniem to lecialy tylko teleferie w wakacje i ferie zimowe

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 11 wrz 2005, o 00:46

Od roku 1985 w wakacje wprowadzili program poradnikowy DOMATOR. Leciało to od wakacji i potem przez parę dobrych lat.

obreb
Posty: 307
Rejestracja: 7 lis 2005, o 09:39

Post autor: obreb » 7 lis 2005, o 10:40

"DOMATOR" nie leciał w wakacje. Zawierał "domowe przedszkole", porady, no i film, który powtarzano wieczorem. W czwartki kryminał, np. Dempsey i Makepace, a w inne dni tygonie inne filmy, np. "Ballada o Januszku". To był serial!!:)))

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 17 kwie 2007, o 00:38

DOMATOR zacząl sie w 1985 w wakacje. Potem po wakacjach to trwało dalej. Pamietam takie charakterystyczne logo DOMATORA czyli taka dziurka od klucza.

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 17 kwie 2007, o 15:21

Tu można ściągnąć sygnał "Domatora":http://www.polskaludowa.com/dzwiek/nagrania/domator.mp3

misiek74
Posty: 64
Rejestracja: 14 mar 2007, o 13:50

Post autor: misiek74 » 18 kwie 2007, o 18:05

w filmach dla drugiej zmiany pamietam ze lecial kiedys we wtorki serial stowarzyszenie z eleuzis (inna pisownia napewno) no i jeszcze taki serial o czasach rewolucji francuskiej pamietam ze byl tam wodnik jakis taki stworek ktory mieszkał na bagnach fajny serial

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 18 kwie 2007, o 19:20

W dni powszednie przed południem była "Telewizja dla szkół" . Uwielbiałem "Zoologię" dla klasy VII. Jako, ze czesto chorowałem i leżałem w łóżku to było takie małe okienko na świat.
"Język polski" z przedmowami Stefana Treugutta (pamietam "Niemców" i "Kordiana".
Filmy dla drugiej zmiany pojawiały się dziwnie i (chyba ze względu na prawa autorskie i tantiemy) nie pokrywały się z tymi wyświetlanymi po Dzienniku TV. "Kojaka" "Columbo" czy innych seriali zachodnich przed południem nie nadawano. Natomiast filmy z krajów demokracji ludowej były puszczane normalnie (pamietam bzdurny rumuński kryminał szpiegowski pt. "Przygoda nad Morzem Czarnym").
Z programów pamietam jeszcze Telewizyjne Technikum Rolnicze nadawane wczesnym popołudniem.
W czasie wakacji były specjalnie uruchomione programy dla młodzieży, a podczas krótszych przerw leciały "Teleferie" (bardzo lubiłem "Pipi").

noster
Posty: 243
Rejestracja: 1 wrz 2005, o 20:54

Post autor: noster » 19 kwie 2007, o 20:49

Misiek - Oryginalny tytuł "Les Compagnons d'Eleusis" /1975r/

ODPOWIEDZ