Serial-tatrzyk - rodzina z wielkimi glowami

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Serial-tatrzyk - rodzina z wielkimi glowami

Post autor: 7zark7 » 26 wrz 2008, o 10:44

Pamiętam, że był kiedyś (połowa lat 80), w godzinach popołudniowych (może po Michałach?) taki serial o rodzinie. Akcja działa się tylko w mieszkaniu, a aktorzy, co było właśnie charakterystyczne, mieli ogromne sztuczne głowy. Kojarzycie coś takiego?

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 26 wrz 2008, o 13:09

Wiesz, jak napisałeś, to cos jakby mi zaczęło świtać... Ale pewna nie jestem. Masz rzadki dar wyciągania z naszej pamięci rzeczy, o których nie pomyślałabym, że jeszcze pamiętam - najpierw chrząszcze, teraz to :smile:.

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Post autor: 7zark7 » 26 wrz 2008, o 14:28

Acha. Dodam jeszcze, że to była krajowa produkcja. Niestety przez te wielkie bańki zamiast głów nie kojarzę, jacy aktorzy występowali. Twarze lepiej się pamięta niż same głosy.

Przypominam sobie, że teatrzyk ten miał charakter dydaktyczny. Było rodzństwo - chłopiec i dziweczynka i ich rodzice. Pamiętam, że w czołówce latali wszyscy chyba wokół jakiegoś stołu.

I tu moja pamięć mówi: "dość, na ten temat więcej ze mnie nie wyciśniesz" :lol:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 26 wrz 2008, o 17:41

Było o tym na forum. Tylko, zabijcie mnie, nie pamiętam gdzie. Skleroza.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 8 lis 2008, o 22:48

Znalazłem dwa posty z pytaniem o ten sam program. Pozwolisz 7zark7, że wkleję także tutaj swoją odpowiedź, gdyby ktoś znał tylko twój post:

Z tego co pamiętam był to młodzieżowy program teatralny w którym aktorzy występowali z takimi dużymi głowami w przedstawieniu o jakiejś rodzinie.
Był nadawany na początku lat 80-tych w piątki po południu, raz na miesiąc, a może i rzadziej i nosił tytuł: ,,KÓŁKO GRANIASTE”. Na początku cała rodzina (dzieci, rodzice i chyba dziadkowie) tańczyła w kółku i śpiewała piosenkę: ,,Kółko graniaste czterokańciaste...”.
Emitowano ten program w piątki zamiast ,,Piątku z Pankracym”. Nie było tych przedstawień za dużo, przypuszczam, że zdjęli je po kilku.

Awatar użytkownika
V@letQier
Posty: 56
Rejestracja: 8 lis 2011, o 13:45

Re: Serial-tatrzyk - rodzina z wielkimi glowami

Post autor: V@letQier » 4 gru 2023, o 17:03

7zark7 „chłopiec i dziweczynka i ich rodzice”

Tak, musiało być ich czworo.
Pamiętam piosenkę z czołówki, każde z nich śpiewało jedną linijkę (chyba kolejno Tata, Mama, Brat i Siostra):

Kłania się rodzinka nasza
I każdego, kto ma chęć
Do kółeczka też zaprasza
Kręć się nasze kółko, kręć


Póżniej chórem:

Kółko graniaste
Czworokańciaste
Kręci się po domu
Nieraz może pomóc
Połączone ręce
Właśnie w tej piosence
To my


Przy tym na początku zakładali głowy, wyjmowane z pudła, a na końcu je tam chowali.
Jeśli postacie miały imiona, to wypadły z pamięci. Treść pamiętam słabiej od piosenki.
Tylko tyle, że w jednym odcinku bylo coś o drzewie genealogicznym, a w innym (a może i w tym samym) Tata rzekł:
Jak jeszcze raz ktoś powie (jakieś słowo, też zapomniałem, szkoda) za karę zapłaci 5 zł (chyba) do świni.
Chodziło oczwiście o skarbonkę w kształcie świnki, to zdanie tak mnie rozśmieszyło, że do dziś śmieszy, ilekroć o tym pomyślę.

ODPOWIEDZ