Lista seriali z 1985 r.

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: Dudzio » 12 lis 2008, o 02:06

kerakerolf pisze: 14. „WYZWOLENIE” - prod. ZSRR – 5 odc.
Radziecka superprodukcja wojenna. Cały szlak Armii Czerwonej aż do Berlina. Polskich żołnierzy grali w tym serialu również Franciszek Pieczka i Daniel Olbryski.
Znaleźli cysternę z ropą, a okazało się, że jest w niej spirytus.
Tą scenę z cysterna pamiętam, ale czołgistą nie był Olbrychski, tylko sowiecki aktor (taki blondynek z dziecięcą twarzą, który potem ginie w berlińskim ogrodzie zoologicznym). Z Pieczką, który grał polskiego żołnierza wdrapali się na cysternę. Czołgista nabrał spirtu z cysterny, wypił i zdumionemu Pieczce powiedział "my, czołgiści próbujemy paliwo językiem", po czym dał Pieczce do spróbowania. Oprócz nich z polskich aktorów występowała Barbara Brylska, Jan Englert, Ignacy Machowski, Tadeusz Szmidt, Wieńczysław Gliński, Cezary Julski. Pierwszy raz w Polsce serial był pokazywany w połowie lat 70. Co ciekawe Roosevelta zagrał też polski aktor - Stanisław Jaśkiewicz.

Tutaj kilka zdjęć (w tym jedno z próbowaniem paliwa :lol:) :


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 lis 2008, o 02:23 przez Dudzio, łącznie zmieniany 4 razy.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: juka » 12 lis 2008, o 14:31

Dudzio pisze:A ten australijski serial "Z biegiem rzeki" to nie było o jakimś statku pływającym po rzece? Jego właścicielka była ładna, młoda dziewczyna. Ten statek się palił, czy tonął ale wszystko się dobrze skończyło. Wydaje mi się, ze oglądałem tak "piąte przez dziesiąte".
Też mi się tak coś kojarzyło, ale myslałam, ze mi się myli z takim filmem amerykańskim, coś w stylu "Życia na Missisipi" - teraz myślę, że to może być to.
A przy okazji filmów australijskich, pamiętacie serial (chyba australijski) też mniej więcej z tego okresu, czyli lata 80, akcja toczyła się dawno (XVIII-XIX wiek), młoda kobieta za kradzież bodajże chleba została skazana na wyjazd do kolonii karnej, czyli do Australii. Już w drodze, na statku poznała młodego mężczyznę (pamiętam, że był brunetem i miał długie włosy w kitkę), on jej pomaga, zaprzyjaźniają się, potem pobierają. Pamiętam, że uczyła go czytać i pisać (litery pisała patykiem na piasku). Pamiętam też, że on sie nazywał jakoś na G i na końcu filmu było powiedziane, że to bardzo popularne dziś w Australii nazwisko wywodzi się właśnie od niego, a ci angielscy więźniowie dali początek białym w Australii. Pamietacie ten serial?
I jeszcze jeden, jak już jestem przy głosie - był emitowany pod koniec lat 80, akcja toczyła się w Południowej Afryce, młoda kobieta płynęła statkiem (nie wiem skąd), statek się rozbił i ona wraz ze starszym mężczyzną znalazła się na małej łódce, łódka jednak dryfowała zamiast do brzegu, na pełne morze i mężczyzna, żeby ją odciążyć, chciał wypaść za burtę - dziewczyna nie chciała na to pozwolic, więc zrobił to, gdy spała - pamietam, że zsunął się do wody (był częściowo sparalizowany, chyba w wyniku tego rozbicia statku). Ona dopłynęła do brzegu i potem założyła tam jakiś interes, coś mi się kojarzy z kopalniami, diamentami, ale pewna tego nie jestem. No i jakiś wątek miłosny tam był. Ktoś pamięta tytuł? Będę wdzięczna. :smile:

misiek74
Posty: 64
Rejestracja: 14 mar 2007, o 13:50

Post autor: misiek74 » 12 lis 2008, o 14:55

tytul tego serialu w polskiej wersji to pod wiatr

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: Eryk75 » 12 lis 2008, o 15:11

juka pisze:
Dudzio pisze: A przy okazji filmów australijskich, pamiętacie serial (chyba australijski) też mniej więcej z tego okresu, czyli lata 80, akcja toczyła się dawno (XVIII-XIX wiek), młoda kobieta za kradzież bodajże chleba została skazana na wyjazd do kolonii karnej, czyli do Australii. Już w drodze, na statku poznała młodego mężczyznę (pamiętam, że był brunetem i miał długie włosy w kitkę), on jej pomaga, zaprzyjaźniają się, potem pobierają. Pamiętam, że uczyła go czytać i pisać (litery pisała patykiem na piasku). Pamiętam też, że on sie nazywał jakoś na G i na końcu filmu było powiedziane, że to bardzo popularne dziś w Australii nazwisko wywodzi się właśnie od niego, a ci angielscy więźniowie dali początek białym w Australii. Pamietacie ten serial?
Serial kojarzę, główny bohater został skazany za udział w powstaniu przeciwko Anglikom w Irlandii razem z innymi powstańcami. Jak piszesz poznał tą dziewczynę w trakcie podróży do miejsca zsyłki. Później, w trakcie pobytu w Australii próbowali wywołać antyangielski bunt, który się nie powiódł. Tyle pamiętam.

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: kerakerolf » 12 lis 2008, o 15:26

Tą scenę z cysterna pamiętam, ale czołgistą nie był Olbrychski, tylko sowiecki aktor (taki blondynek z dziecięcą twarzą, który potem ginie w berlińskim ogrodzie zoologicznym).

A to dopiero niespodzianka. Zapamiętało mi się, nie wiem dlaczego, że to Olbrychski. Widocznie ten aktor rosyjski musiał być bardzo do niego podobny. Dzięki Dudzio.
W scenie samobójstwa Hitlera, zasugerowano , że ten nie miał odwagi sam się zastrzelić i zrobił to za niego jego adiutant. Trochę mnie to wtedy raziło. :wink:

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: kerakerolf » 12 lis 2008, o 15:29

[quote="Eryk75"][quote="juka"][quote="Dudzio"]
A przy okazji filmów australijskich, pamiętacie serial (chyba australijski) też mniej więcej z tego okresu, czyli lata 80, akcja toczyła się dawno (XVIII-XIX wiek), młoda kobieta za kradzież bodajże chleba została skazana na wyjazd do kolonii karnej, czyli do Australii.

Pamiętam ten serial był emitowany chyba we wtorki po 20.00. Tytuł nie pamiętałem, ale to faktycznie ,,Pod wiatr". :wink:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 12 lis 2008, o 15:33

Tak, to ten :smile: Dzięki.
Tu jest fragment:
http://pl.youtube.com/watch?v=TD8UCMG8w ... re=related
A bohater nazywał się Garrett, czyli dobrze pamietałam to G :grin:.
PS. To może jeszcze zgadniecie ten drugi? :wink:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 12 lis 2008, o 15:58

Ten drugi serial, którego akcja się toczy w RPA jest podobny w przypadku fabuły do "Kariery Emmy Harte", od kopciuszka do sukcesu i bogactwa.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 12 lis 2008, o 16:51

Eryk75 pisze:Ten drugi serial, którego akcja się toczy w RPA jest podobny w przypadku fabuły do "Kariery Emmy Harte", od kopciuszka do sukcesu i bogactwa.
A nie chodzi przypadkiem o serial "Mistrzyni gry"wg Filmwebu,chociaż dalabym sobie uciąć głowę,że ten serial nazywał się" Być najlepszą"?Tam były podobne klimaty:RPA i kopalnia diamentów.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2008, o 16:58 przez wilma, łącznie zmieniany 1 raz.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Lista seriali z 1985 r.

Post autor: Elle » 12 lis 2008, o 17:07

juka pisze: A przy okazji filmów australijskich, pamiętacie serial (chyba australijski) też mniej więcej z tego okresu, czyli lata 80, akcja toczyła się dawno (XVIII-XIX wiek), młoda kobieta za kradzież bodajże chleba została skazana na wyjazd do kolonii karnej, czyli do Australii. Już w drodze, na statku poznała młodego mężczyznę (pamiętam, że był brunetem i miał długie włosy w kitkę), on jej pomaga, zaprzyjaźniają się, potem pobierają. Pamiętam, że uczyła go czytać i pisać (litery pisała patykiem na piasku). Pamiętam też, że on sie nazywał jakoś na G i na końcu filmu było powiedziane, że to bardzo popularne dziś w Australii nazwisko wywodzi się właśnie od niego, a ci angielscy więźniowie dali początek białym w Australii. Pamietacie ten serial?
Oczywiście Juko. :grin: To był serial "Pod wiatr". Bardzo go lubiłam. Szczególnie czołówkę pamiętam, bo w tle leciał głos mówiący: "A sztandar nasz, wolności droga, choć poszarpany, wciąż jeszcze powiewa pod wiatr." :smile:
A potem była chyab część druga, bo zmieniły się słowa: "Jesteś już wolny....." (dalej nie pamiętam.
"Kariera Emmy Hart"..... był, pamiętam tytuł, i to, że akcja toczyła się w RPA. :smile:
Ostatnio zmieniony 12 lis 2008, o 17:13 przez Elle, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 lis 2008, o 17:19

http://pl.youtube.com/watch?v=WmKAm9xmq ... re=related
Ojej, w tym internecie wszystko jest. :grin:
Dzięki Juko za twojego linka, dzięki niemu znalazłam to. :grin:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 12 lis 2008, o 17:41

Niestety, obejrzałam fotki i nic mi się nie kojarzy ani z "Emmą", ani z "Mistrzynią" :cry:. Pamiętam, że główna bohaterka to była blondynka w typie Kelly Rutherford (Sam z "Pokoleń"), nawet myślałam, że to ona, ale nic w jej filmografii nie znalazłam :sad:. I wydaje mi się, że w tę podróż za ocean wyprawiła ją jakaś ciotka, czy do tej ciotki płynęła, w każdym razie była tam jakaś starsza pani. No i potem, na miejscu doszło do jakichś walk, powstania (wojna burska?), nie pamiętam.

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 12 lis 2008, o 21:10

We ,,Wpisz czego szukasz" wpisałem opisy 12 starszych seriali i filmów, których tytułów nie pamiętam. Gdybyście mogli tam zerknąć. Kto ma coś wiedzieć na ten temat jak nie: Elle, juka, wilma, Eryk75, Dudzio, robi, misiek74 i kilku innych z super pamięcią. :wink:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 lis 2008, o 22:13

Jeszcze Biały Delfin, Natuś 77, Mutant, 7zark7.
Dziękuję kerakerolf :smile: .

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 12 lis 2008, o 22:50

Ja również dziękuję, ale do tytułów to głowy nie mam (co widać wyżej) :wink:. Prędzej pamiętam sceny...

ODPOWIEDZ