Główni bohaterowie, którzy giną

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 8 gru 2008, o 21:20

po latach obejrzałem świetny film, gdzie grał artystę malarza, była to powieść o bochemie artystycznej z końca XIX, ich zyciu towarzyskim i artystyczmy, romansach, bwiących posród bogatych żydów. juz nie pamientam dokładnie, ale film był nakręcony przed "Pograniczem" (albo po). grał też u Kieślowskiego, zanim przyszły 13 posterunki, i killery
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 8 gru 2008, o 21:28

biały_delfin pisze:po latach obejrzałem świetny film, gdzie grał artystę malarza, była to powieść o bochemie artystycznej z końca XIX, ich zyciu towarzyskim i artystyczmy, romansach, bwiących posród bogatych żydów. juz nie pamientam dokładnie, ale film był nakręcony przed "Pograniczem" (albo po). grał też u Kieślowskiego, zanim przyszły 13 posterunki, i killery
Ten film to "Dwa księżyce" na podstawie powieści Kuncewiczowej. Ja w zasadzie nie oglądam filmów, w których gra Pazura - chyba że małe rólki i chyba że role nie-komediowe (np. pamiętam go jeszcze z poważnej roli w "Tylko strach" z A. Dymną, dziennikarką-alkoholiczką). A jako że nie oglądam filmów z nim, nie obejrzałam np. nigdy "Killera" - wiem, że to może niewiarygodne, ale uchowałam się :smile:.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 8 gru 2008, o 21:41

dziękuje :) to napewno było to.
co do killer to jeszcze, jeszcze, zresztą lubię Machulskiego. jesli nie grał ról komediowych, to z kolei romatyków-idealistów :???:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 9 gru 2008, o 07:32

biały_delfin pisze: juz nie pamientam dokładnie, ale film był nakręcony przed "Pograniczem" (albo po). grał też u Kieślowskiego, zanim przyszły 13 posterunki, i killery
Cezary Pazura swoją pierwszą rolę miał chyba w "Deja Vu" Machulskiego. Grał tam jednego z z druzyny niemieckich cyklistów.
A co do "Agenta nr 1" (jakby nie było bohater też ginie na końcu), to jest on oparty na losach autentycznej postaci Jerzego Iwanowa - Szajnowicza. Grecję zagrała Bułgaria. Wystąpili też bułgarscy aktorzy.
Ostatnio zmieniony 9 gru 2008, o 07:33 przez Dudzio, łącznie zmieniany 1 raz.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 9 gru 2008, o 07:36

juka pisze:A jako że nie oglądam filmów z nim, nie obejrzałam np. nigdy "Killera" - wiem, że to może niewiarygodne, ale uchowałam się :smile:.
Za to w roli kaprala Wiadernego był w "Krollu" był wg mnie świetny. Dobrze zagrał ten zupacki sposób wysławiania się.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 9 gru 2008, o 14:04

Dudzio pisze:
Cezary Pazura swoją pierwszą rolę miał chyba w "Deja Vu" Machulskiego. Grał tam jednego z z druzyny niemieckich cyklistów
A ja wypatrzyłam kiedyś Pazurę jako głupkowatego milicjanta,który kontroluje autokar ze sportowcami,tylko nie pamietam co to za film :oops: :?: Wydaje mi sie,że to jeden z filmów Barei.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 9 gru 2008, o 14:06


Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 9 gru 2008, o 14:14

No to już wiem,to były Rozmowy kontrolowane. :smile: Dzięki! Juko wiesz,że w Kilerze grał młody Szymon Majewski?
Ostatnio zmieniony 9 gru 2008, o 14:17 przez wilma, łącznie zmieniany 1 raz.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 9 gru 2008, o 14:19

wilma pisze: Juko wiesz,że w Kilerze grał młody Szymon Majewski?
E, no nie taki znowu młody :wink:. Ale oczywiście nie wiedziałam :smile:.

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 9 gru 2008, o 21:43

Dudzio pisze:
A co do "Agenta nr 1" (jakby nie było bohater też ginie na końcu),
Właśnie o taka odpowiedź Dudzio mi chodziło. Jak to mówią ,,sprawdzałem czujność”.
W ,,Deja Vu" obok Pazury jeździ też Wojciech Malajkat. Byli jeszcze chyba wtedy na studiach.
Oprócz wymienionych przez was filmów, Cezary Pazura zagrał jeszcze poważne role w: ,,Psach”, ,,Sarze”, ,,Wielkim tygodniu”, ,,Wirusie”, ,,Tacie” i ,,Nienasyceniu”. Za najbardziej jego poważna rolę (a może w ogóle najlepszą) uważam gangstera Freda z komedii ,,Chłopaki nie płaczą”. Nie ma tam żadnego uśmiechu ani głupiej miny. Fred potrafi opowiadać poważnie o jeżozwierzu, cholesterolu, filmach, murzynach, ubieraniu się przed egzekucjami, zabijaniu jak i o różowym swetrze. Zapyta ktoś po co pisać o gościu z komedii w temacie o bohaterach którzy giną? I tu jest właśnie haczyk. Fred to chyba jedyny z polskich bohaterów komediowych który ginie w końcówce filmu i na dodatek w śmiesznych okolicznościach. W dole który kazał wykopać swojej ofierze.

Dudzio, a co ty tak z tym Pterodaktylem? Oglądałeś w niedziele ,,Milionerów”? Grali tam Piotr Adamczyk i Renata Dancewicz. Po pytaniu o owoc który jest w nazwie prehistorycznego gada, ta druga powiedziała, że uczyła się z synem o dinozaurach i był taki stwór jak Daktylozaur. Piotr Adamczyk przytaknął, że też o nim słyszał i zaznaczyli prawidłową odpowiedź. Hubert natomiast stwierdził: Jaki Daktylozaur, chodziło o PTERODAKTYLA. :wink:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 10 gru 2008, o 03:11

kerakerolf pisze:
Dudzio pisze: Dudzio, a co ty tak z tym Pterodaktylem?
Ja? Nic. To Eryk. :wink:

P.S. Jak się uczyła z synem o dinozaurach, to gratuluję efektów. :grin: Tylko nie wiem czy jej, czy synowi.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2008, o 03:20 przez Dudzio, łącznie zmieniany 3 razy.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 10 gru 2008, o 09:59

Dudzio pisze: Jak się uczyła z synem o dinozaurach, to gratuluję efektów. :grin: Tylko nie wiem czy jej, czy synowi.
Myślę, że mamusi, może syn podałby dobra odpowiedź :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 10 gru 2008, o 15:00

No nie wierzę, że oni o pterodaktylu nie słyszeli. :o

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 10 gru 2008, o 15:32

Elle pisze:No nie wierzę, że oni o pterodaktylu nie słyszeli. :o
Może i słyszeli, ale Dancewicz opowiadała tek przekonująco o tym Daktylozaurze, że Adamczyk jej uwierzył. W pytaniu trzeba było zaznaczyć, tylko ,,daktyla" spośród innych owoców, więc zaznaczyli dobrze, chociaż nie znali nazwy dinozaura. Później wygrali pół miliona złoty. Pytań nie mieli jednak zbyt trudnych, bo dzień wcześniej Kinga Rusin z kolegą posłuchali telefonicznie przyjaciela i zaznaczyli złą odpowiedź za 125 tys. i wygrali tylko 40 tys.
A w niedziele pieniądze na ,,Fundację TVN" już trzeba było zebrać.
Inne pytanie z którym duet niedzielny miał problemy brzmiało:
Co jest wmontowane w dulki?
a) ster, b) wiosła, c) maszt czy d) wędziska
Do prawidłowej odpowiedzi doszli drogą długiej dedukcji. :wink:
Ostatnio zmieniony 10 gru 2008, o 15:33 przez kerakerolf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 10 gru 2008, o 16:32

kerakerolf pisze:
Elle pisze: Co jest wmontowane w dulki?
a) ster, b) wiosła, c) maszt czy d) wędziska
Do prawidłowej odpowiedzi doszli drogą długiej dedukcji. :wink:
A skąd mają wiedzieć jak pływają motorówkami ? :wink:
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

ODPOWIEDZ