333 popkultowe rzeczy... PRL

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 11 gru 2008, o 16:05

juka pisze: Pamiętam jeszcze, że w latach 80 rano leciał film w wersji dla niesłyszących - ten sam, który nadawano potem jako wieczorny, czyli ten główny. Czasami nie mogąc się doczekać na seans "właściwy" oglądałam te ranne emisje
W tym specjalizował się drugi program i to chyba tylko w niedzielę, nie przypominam sobie żeby w tygodniu było coś takiego.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 11 gru 2008, o 16:11

juka pisze: Masz rację: Teleranek + film, potem Antena, jakiś program rolniczy w stylu "Rolniczy Tydzień" czy coś tam, koncert życzeń, film (w starym kinie albo jakiś familijny).
Był taki program "Radzimy rolnikom" i puszczano go przed telerankiem. Prowadził go jakiś siwy facet a potem redaktorka zawsze krótko ostrzyżona na chłopca. Na imie było jej chyba Anna. Program ten poprzedzał charakterystyczny animowany zwiastun (jakiś chłop z batem siada przed telewizorem).
A co do meczy bokserskich, to miałem okazję kiedyś być na kilku ligowych (choć nie przepadam). Charakterystyczna atmosfera, ale grand takich jak teraz na piłkarskich nie było. Publika przychodziła i krzyczała "idziesz! idziesz!", albo "punktuj!, punktuj!", "lewym!". Potem spokojnie wszyscy rozchodzili się do domów, albo do knajpy na jednego (może i więcej). Dzisiaj to by się chyba pozabijali.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, o 16:12 przez Dudzio, łącznie zmieniany 1 raz.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 11 gru 2008, o 16:18

Eryk75 pisze:
juka pisze: Pamiętam jeszcze, że w latach 80 rano leciał film w wersji dla niesłyszących - ten sam, który nadawano potem jako wieczorny, czyli ten główny. Czasami nie mogąc się doczekać na seans "właściwy" oglądałam te ranne emisje
W tym specjalizował się drugi program i to chyba tylko w niedzielę, nie przypominam sobie żeby w tygodniu było coś takiego.
W tygodniu byl film dla 2 zmiany ok 10 , ten sam co mial byc po Dzienniku

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 11 gru 2008, o 16:19

kerakerolf pisze:W książce pod hasłem ,,Frania” wyczytałem, że pralka służyła również do mieszania spirytusu z sokiem, kręcenia majonezu, mycia jajek i robienia bitej śmietany. :
O tym samym mowil Pijanowski w Stacji PRL na VH1

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 11 gru 2008, o 16:23

Dudzio pisze:
Był taki program "Radzimy rolnikom" i puszczano go przed telerankiem. .
Ten przed Telerankiem to ja zapamiatalem jako "Tydzien" magazyn roliniczy. Radzimy rolnikom tez cos takiego bylo , byl jeszcze Rolniczy kwadrans ale nie wiem czy to nie audycja radiowa

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 11 gru 2008, o 17:12

Robi pisze: Ten przed Telerankiem to ja zapamiatalem jako "Tydzien" magazyn roliniczy.
A Telewizyjne Technikum Rolnicze ktoś pamięta? Muzyka na początku przypominała pierwsze akordy "Hit The Road Jack" Raya Charlesa.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, o 17:13 przez Dudzio, łącznie zmieniany 1 raz.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 11 gru 2008, o 17:18

Ajajajaj! Walnąłem się z tym "Radzimy rolnikom" To się nazywało "Nowoczesność w domu i zagrodzie" Widzicie? Skleroza. :oops:
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 11 gru 2008, o 17:42

Dudzio pisze:
Robi pisze: Ten przed Telerankiem to ja zapamiatalem jako "Tydzien" magazyn roliniczy.
A Telewizyjne Technikum Rolnicze ktoś pamięta? Muzyka na początku przypominała pierwsze akordy "Hit The Road Jack" Raya Charlesa.
Kilka tygodni temu czolowka TTR byla w Wideotece doroslego czlowieka

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 11 gru 2008, o 18:04

Robi pisze:W tygodniu byl film dla 2 zmiany ok 10 , ten sam co mial byc po Dzienniku
Wiem, że był film dla drugiej zmiany, ale czy też był lektor dla osób niesłyszących :roll: .

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 11 gru 2008, o 18:31

Robi pisze:
Dudzio pisze:
Był taki program "Radzimy rolnikom" i puszczano go przed telerankiem. .
Ten przed Telerankiem to ja zapamiatalem jako "Tydzien" magazyn roliniczy.
Któryś z tych programów rolniczych chyba ,,Tydzień" prowadził taki łysy redaktor, nazywał sie ADAM GOCEL. Zawsze lubił żartować. Później prowadził program ,,Piłkarska kadra czeka" o poszukiwaniu zdolnych chłopców do reprezentacji młodzieżowej.

Jak gdzieś znajdę jakieś stare programy to oczywiście wrzucę. :wink:
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, o 18:32 przez kerakerolf, łącznie zmieniany 1 raz.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 11 gru 2008, o 18:45

Eryk75 pisze: Wiem, że był film dla drugiej zmiany, ale czy też był lektor dla osób niesłyszących :roll: .
Raczej tłumacz :grin:. Filmy dla drugiej zmiany nie miały wersji dla niesłyszących, to raczej była domena weekendów (oprócz filmów wiadomości, chyba nadawane na Dwójce miały wersję miganą; czy w tygodniu- nie pamietam).

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 11 gru 2008, o 18:56

kerakerolf pisze:
Któryś z tych programów rolniczych chyba ,,Tydzień" prowadził taki łysy redaktor, nazywał sie ADAM GOCEL. Zawsze lubił żartować. Później prowadził program ,,Piłkarska kadra czeka" o poszukiwaniu zdolnych chłopców do reprezentacji młodzieżowej.

:
Zajmuje sie teraz bioenergoteriapia

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 11 gru 2008, o 21:51

Tak ogólnie, to dzisiaj dokładniej poczytałam sobie "333..." . Dobrze, że ta książka powstała. :smile:

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 11 gru 2008, o 22:07

Robi pisze: W tamtych latach z braku laku ogladalo sie co leci a zwlaszcza sport ( teraz nie ogladam go wogole )
Robi a na meczach Mistrza Polski w siatkówce Skry Bełchatów, ani na I lidze Piłki Nożnej gdy gra GKS Bełchatów, też ani razu nie byłeś?
Ja pamiętam że jak do Namysłowa w 1993r. przyjechała na Puchar Polski - Legia Warszawa z Dariuszem Dziekanowskim, Wojciechem Kowalczykiem i Maciejem Szczęsnym, to na stadionie było dwa razy więcej ludzi niż dopuszczały przepisy. Później gdy Varta Namysłów była liderem II ligi, też było ciekawie. Ale to dawne czasy. :wink:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 11 gru 2008, o 22:19

kerakerolf pisze: Ja pamiętam że jak do Namysłowa w 1993r. przyjechała na Puchar Polski - Legia Warszawa z Dariuszem Dziekanowskim, Wojciechem Kowalczykiem i Maciejem Szczęsnym, to na stadionie było dwa razy więcej ludzi niż dopuszczały przepisy. Później gdy Varta Namysłów była liderem II ligi, też było ciekawie. Ale to dawne czasy. :wink:
:grin: Ja pamiętam, jak do nas przyjechała Legia (tez w Pucharze P.) z Dziekanowskim, Wdowczykiem, Kubickim i Kazimierskim, to na stadionie było podobno ponad 8 tys. ludzi, a moje miasteczko liczyło wtedy ok. 10 tys. :grin:.

ODPOWIEDZ