Kilkuminutowe filmy 3D w TVP

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Kilkuminutowe filmy 3D w TVP

Post autor: gmork » 2 gru 2008, o 20:33

Witam

Pamiętacie te krótkie, 5-minutowe filmy trójwymiarowe emitowane w TVP, do oglądania których wymagane były takie tekturowe okulary dostępne m.in. w kioskach "Ruchu"? Zupełnie nie mogę sobie przypomnieć kiedy filmy te były emitowane - czy była to końcówka lat 80. czy już lata 90.? Pierwszy z filmów nosił chyba tytuł Cztery łapy. Tytułów kolejnych niestety nie pamiętam ani też nie wiem ile tych filmików wyemitowano, ale pamiętam, że początkowo bardzo zachęcano do zakupu tych okularów (które chyba wcale takie tanie nie były), a później w sumie TVP wyemitowała zaledwie kilka czy kilkanaście odcinków tych filmików. Pewnie sprzedali (albo i nie) zakładaną ilość tych okularów, więc doszli do wniosku, że nie opłaca im się emitować kolejnych odcinków.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gumisio
Administrator
Posty: 552
Rejestracja: 20 paź 2006, o 20:37
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: gumisio » 3 gru 2008, o 21:18

Ja tam pamietam jakis epizod z wesolym miasteczkiem. Szkoda ze nie ma ich teraz w telewizji.
http://dubbing.pl - encyklopedia polskiego dubbingu
http://www.nostalgia.pl - portal twojego dzieciństwa

Awatar użytkownika
7zark7
Posty: 126
Rejestracja: 21 sie 2008, o 20:43
Lokalizacja: warszawa

Post autor: 7zark7 » 3 gru 2008, o 22:51

Te filmiki były emitowane na samym początku lat 90. Tak w okolicach 1991-1992. Pamiętam dokładnie, bo mój ojciec prowadził wtedy sklep i wstawił do sprzedania sporą partię tych okularków, licząc że TVP będzie to kontynuować. Oni zaś pokazali kilka filmików i szybko zakończyli przedsięwzięcie. Do dziś mam w domu te niesprzedane okularki:))

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 4 gru 2008, o 07:24

7zark7 pisze:Te filmiki były emitowane na samym początku lat 90. Tak w okolicach 1991-1992. Pamiętam dokładnie, bo mój ojciec prowadził wtedy sklep i wstawił do sprzedania sporą partię tych okularków, licząc że TVP będzie to kontynuować. Oni zaś pokazali kilka filmików i szybko zakończyli przedsięwzięcie. Do dziś mam w domu te niesprzedane okularki:))
Pamiętam też, że od razu pojawiły się na rynku podróbki tych okularów. Dużo tańsze (jak to podróbki). Może to wykończyło całe przedsięwzięcie.? Te okulary to zresztą nic szczególnego. Folia i karton. Podobne do dziś firma Olympus dodaje za darmo do kart pamięci XD.
A filmiki pamiętam, tylko też nie mogę sobie przypomnieć w jakim programie dla dzieci je nadawano.
Ostatnio zmieniony 4 gru 2008, o 07:26 przez Dudzio, łącznie zmieniany 1 raz.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 4 gru 2008, o 13:23

Właśnie mi się przypomniało, że miałem kiedyś w domu takie okulary. To było ok. 1991r. Czekaliśmy razem z siostrą na emisję tego filmu w 3D, a gdy się zaczął zamiast filmu kolorowego widzieliśmy tylko film czerwony, bo chyba taki kolor miały okulary, nie wiem dlaczego nie było widać różnicy w odbiorze. Może to była wina złych okularów, może nasz telewizor ,,Helios” nie nadawał się do takich eksperymentów, a może miałem te podróbki o których wspomina Dudzio? :wink:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 4 gru 2008, o 14:43

Takie okularki na poczatku lat 90 mozna bylo gdzies dostac ,ale byly dodawane do gazetki To&Owo. Ja w nich ogladalem Tutti Frutti na RTL-u :wink:

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 4 gru 2008, o 21:12

kerakerolf pisze:Właśnie mi się przypomniało, że miałem kiedyś w domu takie okulary. To było ok. 1991r. Czekaliśmy razem z siostrą na emisję tego filmu w 3D, a gdy się zaczął zamiast filmu kolorowego widzieliśmy tylko film czerwony, bo chyba taki kolor miały okulary
Okienko lewe miało kolor jasnozielony, a prawe ciemnofioletowy. Spotykałem istotnie olulary 3D, gdzie jedno ze szkieł miało kolor czerwony, ale akurat te przeznaczone do oglądania wspomnianych filmików miały kolory takie jak napisałem.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 4 gru 2008, o 21:30 przez gmork, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 4 gru 2008, o 22:27

Tutti Frutti się oglądało, no ładnie ! ;)
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 4 gru 2008, o 22:30

ps. rodzice wracają, magnetowid gorący, ale gdzie tam ! oczywiście nikt nic nie oglądał :wink: :lol:
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 4 gru 2008, o 23:15

gmork pisze: Okienko lewe miało kolor jasnozielony, a prawe ciemnofioletowy. Spotykałem istotnie olulary 3D, gdzie jedno ze szkieł miało kolor czerwony, ale akurat te przeznaczone do oglądania wspomnianych filmików miały kolory takie jak napisałem.
Ja nie miałem takich okularów jak na twoim zdjęciu. Wychodzi na to, że na pewno miałem jakąś podróbę. :wink:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 5 gru 2008, o 07:34

biały_delfin pisze:Tutti Frutti się oglądało, no ładnie ! ;)
Skoro wiesz co to bylo to chyba tez ogladales :wink:

Awatar użytkownika
gmork
Posty: 113
Rejestracja: 6 lut 2005, o 17:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: gmork » 5 gru 2008, o 07:58

kerakerolf pisze:Ja nie miałem takich okularów jak na twoim zdjęciu. Wychodzi na to, że na pewno miałem jakąś podróbę. :wink:
Trudno powiedzieć, ale takie właśnie okulary reklamowali w samej TV przed rozpoczęciem emisji tych filmów, więc to raczej nie podróby. Nie pamiętam ile dokładnie kosztowały, ale coś mi się kojarzy, że były stosunkowo drogie jak na kawałek tekturki. Natomiast nie przekoloryzowywały one zbytnio oglądanego przez nie świata, a mam na myśli to, że praktycznie kolory obiektów nie ulegały znaczącej zmianie, co ma miejsce w przypadku okularów, w których jedno ze szkiełek jest typowo czerwone. Tutaj nawet wspomniane fioletowe okienko nie wpływało na zmianę ubarwienia oglądanego obiektu.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 5 gru 2008, o 08:26

biały_delfin pisze:Tutti Frutti się oglądało, no ładnie ! ;)
Mój tata nagrywał to kiedyś,zostało chyba z 5 kaset VHS,może ktoś chce powspominać? :wink: Ijeszcze Haimate(?) melodie.Tych okularków to nie miałam i filmikow też nie kojarzę :sad:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 5 gru 2008, o 11:05

wilma pisze:
biały_delfin pisze:Tutti Frutti się oglądało, no ładnie ! ;)
Mój tata nagrywał to kiedyś,zostało chyba z 5 kaset VHS,może ktoś chce powspominać? :wink: Ijeszcze Haimate(?) melodie.Tych okularków to nie miałam i filmikow też nie kojarzę :sad:
Z tym VHS jest problem. Po latach trzeba to delikatnie przewinąć kilka razy do przodu i do tyłu, a potem przegrać na DVD. Zabawa na całego. Boję się ruszać. Tym bardziej, ze stary AKAI odmówił posłuszeństwa i zaczyna giąć taśmy.
Ja mam prawie całego Monty Pythona na kasetach. W wersji pierwszego tłumaczenia Tomasza Beksińskiego. I boję się tego ruszać.
Ostatnio zmieniony 5 gru 2008, o 11:05 przez Dudzio, łącznie zmieniany 1 raz.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 5 gru 2008, o 19:03

A po co to się oglądało przez okularki? Te Tutti Frutti, rzecz jasna, tam coś było w trójwymiarze? :?:

ODPOWIEDZ