nie było teleranka...

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

misiek74
Posty: 64
Rejestracja: 14 mar 2007, o 13:50

Post autor: misiek74 » 15 gru 2008, o 10:16

Robi pisze:
mutant pisze: Później mój tata próbował w radiu łapać zagraniczne stacje nadające po polsku, była oczywiście Wolna Europa, ale tego jakoś nie łapał, tylko bodaj Głos Ameryki i chyba jeszcze było coś takiego jak sekcja polska Radia Luksemburg.
W tym specjalizowal sie moj dziadek. O polskim Radiu Luksemburg to nie slyszalem ale oprocz Glosu Ameryki Wolnej Europy bylo chyba jeszcze BBC
o radiu luksemburg spiewa perfekt w autobiografi. To tak poza konkursem z 13.12.81 pamietam ze po 13 godzinie puszczono teatr dla dzieci z glusiem bromba przechodzili przez szczeline do innego wymiaru (ehehe bardzo pasowalo. Bylo to bodajze jezeli dobrze pamietam tytul 13 piorko eufemi

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 15 gru 2008, o 11:19

Ojciec wstał rano w niedzielę, włączył telewizor, a tam były już tylko komunikaty :lol:
Matka z babcią miały gorzej, akurat w nocy z 12 na 13 grudnia wracały znad morza z przysięgi mojego wujka, ale dotrzeć do domu dotarły bez większych problemów.

I ogólnie żadne z nich nie uważa tego za jakąś wielką tragedię czy inną zbrodnie.
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 15 gru 2008, o 12:16

Misiek :) pisze:...
... no i "pancernych" na okrętkę puszczali ;)
Wychodzi na to, że jednak dobrze pamiętam.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 15 gru 2008, o 12:26

Eryk75 pisze: Z Kazimierzem Mijalem, który w swoim audycjach propagował idee socjalizmu maoistycznego :lol: . W 1983 roku potajemnie wrócił do Polski z zamiarem reaktywacji KPP. W latach 90 oglądałem reportaż o nim w którym się zresztą wypowiadał, niezły hardcor :lol: .
Wyjątkowo ciemny typ. I komunista i maoista i antysemita. Gdzieś mnie słuchy doszły, że ostatnie lata życia spędza w klasztorze. Oczywiście nie w charakterze zakonnika :lol: Prawda li to?
No ale skoro "Luna" Brystygierowa na starość się ponoć ochrzciła, to wszystko możliwe.
P.S.
Tu ciekawy artykuł z "Rzepy":
http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/pl ... 0120031231
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 15 gru 2008, o 12:28

misiek74 pisze:
Robi pisze:
mutant pisze: Później mój tata próbował w radiu łapać zagraniczne stacje nadające po polsku, była oczywiście Wolna Europa, ale tego jakoś nie łapał, tylko bodaj Głos Ameryki i chyba jeszcze było coś takiego jak sekcja polska Radia Luksemburg.
W tym specjalizowal sie moj dziadek. O polskim Radiu Luksemburg to nie slyszalem ale oprocz Glosu Ameryki Wolnej Europy bylo chyba jeszcze BBC
o radiu luksemburg spiewa perfekt w autobiografi.
Myslalem ze Perfect spiewa o latach 60 kiedy to z Radia Luksemburg sluchalo sie Beatlesow.
A o polskiej wersji Radia Luksemburg nadajacej w czasie stanu wojenngo to nie slyszalem , ale moze byla....

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 15 gru 2008, o 14:26

Robi pisze:
misiek74 pisze: o radiu luksemburg spiewa perfekt w autobiografi.
Myslalem ze Perfect spiewa o latach 60 kiedy to z Radia Luksemburg sluchalo sie Beatlesow.
Też mi się tak wydaje. Ja radio Luksemburg pamiętam z lat 80 (ale nie ze stanu wojennego, tylko raczej z końca dekady), nadawali fajną muzykę, a we wtorki była lista przebojów (słuchałam jej obok tej naszej "trójkowej").

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 15 gru 2008, o 15:46

Lista przebojów Luksemburga to pamiętam, i Perfect raczej na pewno odwołuje się do rockowego oblicza tego radia, ale mimo wszystko jakoś mi tak dźwięczy, że oni mieli jakąś polską sekcję z wiadomościami - choć mogę się mylić.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 15 gru 2008, o 18:43

Mój dziadek słuchał tylko Radia Wolna Europa. Najpierw zawsze sie dziwiłem po co słuchać ok. 21.00 trzeszczących wiadomości na Wolnej Europie, w pokoju przy zgaszonym świetle, stojąc przy lekko uchylonej firance, skoro wcześniej był już ,,Dziennik telewizyjny", ale później zrozumiałem, że podawano tam inne, prawdziwsze, informacje. :wink:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 15 gru 2008, o 19:27

kerakerolf pisze:Mój dziadek słuchał tylko Radia Wolna Europa. Najpierw zawsze sie dziwiłem po co słuchać ok. 21.00 trzeszczących wiadomości na Wolnej Europie, w pokoju przy zgaszonym świetle, stojąc przy lekko uchylonej firance, skoro wcześniej był już ,,Dziennik telewizyjny", ale później zrozumiałem, że podawano tam inne, prawdziwsze, informacje. :wink:
Tylko Wolna Europa była straszliwie zagłuszana. Poza tym "wędrowała", ciągle trzeba było dostrajać. Głos Ameryki miał o wiele lepszą słyszalność i odbiór. Widać towarzysze całą energię przeznaczali na walkę z RWE. Głos Ameryki i BBC widać tak im nie zachodził za skórę.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 15 gru 2008, o 20:16

Dudzio pisze:Tylko Wolna Europa była straszliwie zagłuszana. Poza tym "wędrowała", ciągle trzeba było dostrajać. Głos Ameryki miał o wiele lepszą słyszalność i odbiór. Widać towarzysze całą energię przeznaczali na walkę z RWE. Głos Ameryki i BBC widać tak im nie zachodził za skórę.
Obrazek
:wink:

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 15 gru 2008, o 20:58

Obrazek
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 15 gru 2008, o 21:24

Pamiętacie takie zdjęcie? Po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia zdjęcie Davida Burnetta z żołnierzami obok wojskowego transportera i napisem Czas apokalipsy na nieistniejącym już warszawskim kinie Moskwa obiegło świat. Tytuł filmu odnosił się do sytuacji politycznej w kraju. Zdjęcie to znalazło się także na okładce książki Gabriela Mérétika - Noc Generała. :wink:
Załączniki
Noc.jpeg

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 15 gru 2008, o 21:41

I niedoszła premiera filmu Coppoli. "Czas Apokalipsy" puścili w kinach rok później. Chodziliśmy z kumplami na ten film i rozbieraliśmy go scena po scenie.
A to było zdjęcie spod kina "Moskwa" o ile się nie mylę.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2008, o 21:42 przez Dudzio, łącznie zmieniany 1 raz.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 15 gru 2008, o 23:29

Dudzio pisze: A to było zdjęcie spod kina "Moskwa" o ile się nie mylę.
Właśnie tak napisałem. Powiedział mi o tym kiedyś znajomy. To ,,Czas apokalipsy" nie był grany w kinach na jesieni 1981r?

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 16 gru 2008, o 07:33

kerakerolf pisze:
Dudzio pisze: A to było zdjęcie spod kina "Moskwa" o ile się nie mylę.
Właśnie tak napisałem. Powiedział mi o tym kiedyś znajomy. To ,,Czas apokalipsy" nie był grany w kinach na jesieni 1981r?
U nas dopiero rok później. Może w Warszawie zaczęli grać zaraz przed stanem wojennym.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

ODPOWIEDZ