Akwen Eldorado

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 12 sty 2009, o 11:24

Daguchna pisze:z tego, co kiedyś czytałam, Siecińska złamała nogę tuż przed postsynchronami i nie miała możliwości dotarcia do studia.
Moim zdaniem decyzja o dubbingowaniu Karioki i Tolka przez zawodowych aktorów mogła zapaść już podczas zdjęć. Później trzeba było znaleźć powód dla którego rezygnuje sie z oryginalnego wykonawcy. Złamana noga była niezła, ale z drugiej strony po co komu zdrowa noga do postsynchronów. Z odtwórczynią głównej roli w serialu ,,3 plus jedna" było chyba podobnie. W wywiadzie, który z nią oglądałem wyglądała na zdziwioną, że nie zaproszono ja na postsynchrony. :wink:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 12 sty 2009, o 19:01

Myślę, że jeśli chodzi o aktorów dziecięcych, to realizatorzy nie musieli szukać specjalnych wymówek, w końcu nie muszą się tłumaczyć przed dziećmi, czemu podkładają im głos. Swoją drogą, w innym filmie Jędryki, tytułowa Majka mówi drewnianym głosem i jej dubbing by się przydał :wink:.

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 13 sty 2009, o 11:40

juka pisze: Przyznam szczerze, że ja go kojarzę głównie z prowadzenia w Polsacie takiego programu kryminalnego, coś w stylu 997, dopiero później zobaczyłam go w filmie i dowiedziałam się, że to aktor :oops:.
Nie pamiętasz jego monologu z ,,Psów”, gdzie jako ciężko ranny oficer Jerzyk, idzie hotelowym korytarzem i mówi do Maurera i Nowego. Podaję wersję ocenzurowaną: ,,Dziadka zabili. Co się tutaj dzieje? Co to jest? Co to jest??? Mam zdychać za dwa miliony? Strzelali do mnie, rozumiesz? No co się gapisz? Nie po to studiowałem. Nie po to żeby mnie zastrzelili. Co to jest??? Mam to w d... O co tu chodzi?” Bez przekleństw wyszło nawet ciekawiej niż w oryginale. :wink:
Załączniki
Tadeusz Szymków w Psach.jpg

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 13 sty 2009, o 13:01

Także tego. Wstyd nie znać.
Ale nie róbmy offtopa, bośmy się rozjechali z tematem jak Mandaryna z playbackiem.

Sugeruję osobny temat, jakby ktoś jeszcze grzeszył tak głęboką niewiedzą nieznajomości chociaż kilku ról tego pana.
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 sty 2009, o 18:52

Daguchna pisze:Także tego. Wstyd nie znać.
Ale nie róbmy offtopa, bośmy się rozjechali z tematem jak Mandaryna z playbackiem.
Sugeruję osobny temat, jakby ktoś jeszcze grzeszył tak głęboką niewiedzą nieznajomości chociaż kilku ról tego pana.
Ja grzeszę. :smile:
A "Psy" obejrzałam po raz pierwszy w życiu 3 stycznia br. w autokarze, kiedy wracałam z Włoch. Natomiast "PSY 2" oglądałam w kinie. Jakoś to nie moja filmografia. :wink:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 13 sty 2009, o 18:57

Elle, dzięki za wsparcie, widzę, że nie jestem sama - "Psy" obejrzałam na seansie grupowym w szkolnej bursie lata temu, potem jeszcze kiedyś "Psy 2" - nawet nie wiem, czy w całości, więc raczej nie znam poszczególnych scen :smile:.
PS. Pisałam kiedyś, że nie oglądam filmów, w których gra Pazura :wink:.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 sty 2009, o 19:15

juka pisze:Elle, dzięki za wsparcie, widzę, że nie jestem sama - "Psy" obejrzałam na seansie grupowym w szkolnej bursie lata temu, potem jeszcze kiedyś "Psy 2" - nawet nie wiem, czy w całości, więc raczej nie znam poszczególnych scen :smile:.
PS. Pisałam kiedyś, że nie oglądam filmów, w których gra Pazura :wink:.
Też nie pałam miłością do filmów z nim. :smile:

Awatar użytkownika
Daguchna
Posty: 466
Rejestracja: 8 paź 2005, o 17:13
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Daguchna » 13 sty 2009, o 19:24

A ja nie pałam miłością do offtopów. Ostatnio straszny bajzel się tu zrobił. W temacie o "Akwenie Eldorado" gadacie o filmach z Pazurą lub bez, w temacie o filmach z 1985 o tym całym Zejdlerze czy jak mu tam i jego zejściu... Opanujcie się.
Mishilanu kuni no tripper...

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 sty 2009, o 20:04

Sama się opanuj. Każdy offtop można skończyć. Proszę bardzo.
Kontynuujmy więc o Akwenie Eldorado.

Awatar użytkownika
kerakerolf
Posty: 818
Rejestracja: 26 paź 2008, o 21:16
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: kerakerolf » 16 sty 2009, o 12:33

juka pisze:Myślę, że jeśli chodzi o aktorów dziecięcych, to realizatorzy nie musieli szukać specjalnych wymówek, w końcu nie muszą się tłumaczyć przed dziećmi, czemu podkładają im głos.
Jeżeli chodzi o małe dzieci, to sie zgodzę, ale z młodzieżą trzeba było chyba już trochę uważać i wytłumaczyć im dlaczego się z nich rezygnuje. Za kilka lat, zawsze mogła z kogoś, wyrosnąć jakaś gwiazda filmowa, która przy kolejnym filmie mogła powiedzieć do producenta. ,,No dobrze, jak już mnie pan tak prosi... Scenariusz mi się podoba... mam chwilę wolnego... może i zagram w tym filmie, ale proszę wymienić tego reżysera, co to kiedyś nie poprosił mnie na postsynchrony. Strasznie niemiło go wspominam..."
Pamiętam wypowiedź jakiejś pani krytyk po pierwszych odcinkach ,,Życia Kamila Kuranta" z 1982r. gdzie zagrał młodziutki Olaf Lubaszenko. Powiedziała wtedy, że wyrośnie z niego bardzo dobry aktor. Siedem lat później dostał na Festiwalu ,,Gwiazdy Jutra" w Genewie nagrodę aktorską za ,,Krótki film o miłości" :wink:

Awatar użytkownika
Rukia
Posty: 112
Rejestracja: 15 gru 2008, o 11:33
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Rukia » 16 sty 2009, o 12:55

Daguchna pisze:A ja nie pałam miłością do offtopów. Ostatnio straszny bajzel się tu zrobił. W temacie o "Akwenie Eldorado" gadacie o filmach z Pazurą lub bez, w temacie o filmach z 1985 o tym całym Zejdlerze czy jak mu tam i jego zejściu... Opanujcie się.
Daguchno, forum nie wojsko czy policja, ze ma byc sluzbiscie i na rozkaz.
Taka jest natura konwersacji, ze jesli z jakiegos temat wyniknie kolejny (moze bardziej dla rozmówców frapujacy) to rozmowa podaza w tym kierunku. Czy w zwyklej rozmowie tez tak pouczasz znajomych "rozmawialismy o A, a ktos wspomial o B wiec w tej rozmowie juz nie mozemy o tym mówic, zacznijmy nowa rozmowe o B" Bez sensu.

I te slowa "Opanujcie sie", ja tam je odbieram za lekko niegrzeczne - nikt nie popelnia jakiegos przestepstwa, zeby nawolywac do opanowania.

Troche dystansu do samej siebie....i zycia w ogóle Ci zycze

Awatar użytkownika
Rukia
Posty: 112
Rejestracja: 15 gru 2008, o 11:33
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Rukia » 16 sty 2009, o 12:57

kerakerolf pisze:
Daguchna pisze:z tego, co kiedyś czytałam, Siecińska złamała nogę tuż przed postsynchronami i nie miała możliwości dotarcia do studia.
Moim zdaniem decyzja o dubbingowaniu Karioki i Tolka przez zawodowych aktorów mogła zapaść już podczas zdjęć. Później trzeba było znaleźć powód dla którego rezygnuje sie z oryginalnego wykonawcy. Złamana noga była niezła, ale z drugiej strony po co komu zdrowa noga do postsynchronów. Z odtwórczynią głównej roli w serialu ,,3 plus jedna" było chyba podobnie. W wywiadzie, który z nią oglądałem wyglądała na zdziwioną, że nie zaproszono ja na postsynchrony. :wink:
A ja slyszalam, ze bylo tak:

w tamtym czasie postsynchrony byly nagrywane na stojaco - wiec ze zlamana noga nie mogla Siecinska stac przed mikrofonem.

Swoja droga glosu Karioki w wykonaniu Jedryki nie znosze - choc bardzo lubie film. Muka ;)

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 16 sty 2009, o 14:08

Rukia pisze: Muka ;)
Puchatku! :grin:
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 16 sty 2009, o 15:21

Dudzio pisze:
Rukia pisze: Muka ;)
Puchatku! :grin:
Nie kalkuluje się :wink:

Cezary
Posty: 25
Rejestracja: 14 sty 2009, o 14:02

Post autor: Cezary » 16 sty 2009, o 15:58

Powtarzali niedawno, ale przeoczyłem, stąd niepewność. Zastanawiam się czy nie było to przypadkiem
Nie karkuluje się.

ODPOWIEDZ