"ZA żadne skarby"

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

"ZA żadne skarby"

Post autor: qba83 » 21 sty 2009, o 00:37

Czy ktos pamięta ten serial z początku lat 90, który zwykle leciał w wakacje??? Opowiadał on o rodzinie, która miała pojechac na wakacje do Hiszpani, ale cos wypadło i ostatecznie ich dzieci pojechały do ciotki na wieś. Z początku niechętnie, bo ciocia miała dwie zarozumiałe córki, z którymi główni bohaterowie nie bardzo sie lubili, ale wkrótce znaleźli nic porozumienia i wspólnie mieli mnóstwo ciekawych przygód. O ile pamiętam akcja działa sie m. in na jakimś zamku, a dzieciaki rozwiązały jakąś aferę. W końcowej scenie, gdy rodzice przyjechali ich zabrać, powiedzieli, że bardzo im się podobało i "za żadne skarby" nie chcą pojechac za rok do Hiszpanii. Nie wiem kto był reżyserem tego serialu. Mógł być on w formie teatru TV. Podejrzewałem, że Andrzej Maleszka, ale nie znalazłem tej pozycji w jego bibliografii.

BartekKapusta
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2010, o 16:46

Post autor: BartekKapusta » 29 maja 2010, o 17:45

Ja również poszukuję info na temat serialu "Za żadne skarby". Poniżej przedstawiam moją wersję scenariusza jaki pamiętam. Serial, mający znamiona trochę teatru TV, był emitowany w roku 1993 lub 1994 w TVP1. Główni bohaterowie - dzieciaki - byli pod opieką ciotki Ireny, która pełniła funkcję kustosza na zamku w Wiśniczu Nowym. Faktycznie, zdjęcia do serialu były kręcone w tym zamku a rolę ciotki Ireny grała aktorka podobna do Marii Pakulnis (może to była ona???). Wśród dzieciaków chyba pamiętam Joannę Jabłczyńską, ale nie mam pewności, natomiast nie mam wątpliwości co do tego, że jedną z ról zagrał w tym serialu Dariusz Gnatowski, który wraz ze swoim kolegą (długowłosym aktorem bardzo podobnym do kompozytora Janusza Stokłosy), podkochującym się nota bene w ciotce Irenie, tworzyli swego rodzaju duet typu Flip i Flap, który towarzyszył bohaterom w ich przygodach. Generalnie chodziło o to, że dzieciaki usłyszały historię skarbu ukrytego gdzieś na wspomnianym zamku i postanowiły go odnaleźć. W odnalezieniu skarbu miały pomóc stara mapa i klucz od skrzyni z kosztownościami. Ciotka Irena, gdy dowiedziała się planach odnalezienia skarbu, zaprzeczyła spekulacjom jakoby skarb miał być ukryty w Wiśniczu i na podstawie swojej wiedzy uznała, że chodzi o inny zamek - w Ogrodzieńcu. Bohaterowie wyruszyli zatem na poszukiwania skarbów do Ogrodzieńca; cały czas byli śledzeni przez serialowy czarny charakter o przezwisku BODEK, który był portierem w zamku w Wiśniczu, i który wcześniej przeszkadzał dzieciakom w tym całym "śledztwie" chcąc zawłaszczyć skarb dla siebie. Ostatnie odcinki kręcono na zamku w Ogrodzieńcu. Za dnia bohaterowie zwiedzali ruiny a w nocy poszukiwali skarbu wiedząc zarazem, że są śledzeni przez Bodka. Chcąc go zmylić w środku nocy uderzali o zamkowe ściany dziedzińca metalowymi rurkami natomiast sam skarb był ukryty obok budowli. Po odkopaniu skrzyni okazało się, że w środku był zaledwie jeszcze jeden stary klucz. Serial posiadał ciekawą czołówkę - piosenkę o dynamicznej i ładnej melodyce. Do dziś pamiętam jej tekst:
"Hej, wy!!! Ciekaw jestem, czy wy wiecie, co najlepiej robić w lecie? - Szukać skarbów! - Macie rację! To jest super na wakacje! Ktoś je kiedyś zaszyfrował, tajne znaki narysował. Zatopione, zapomniane, w stare mury wmurowane. I nikt nie wie gdzie go skrył, i czy tam w ogóle był. No więc teraz wielka sztuka: czy go znaleźć, czy go szukać?".

Czy ktoś znalazł? Czy ktoś szukał? [ten serial :wink: ]

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 30 maja 2010, o 16:39

Sprawdzałam na filmpolski.pl i albo tytuł był inny, albo faktycznie był to Teatr Tv (a tego baza na tym portalu jest niepełna, zwłaszcza teatrzyków dla dzieci).

Ja za to, pamiętam inny, podobny trochę, serial. Leciał w środy rano, w wakacje +/- 1989 roku. Produkcji był chyba czechosłowackiej i wydaje mi się, że grały tam dzieci z innego serialu - "Safari" (o dzieciach spędzających wakacje w zoo).
Rodzeństwo (dziewczynka i chłopiec) przyjeżdża na lato do wujka (?), który jest chyba kustoszem w muzeum, które mieści się w starym zamku. Jednocześnie w tym zamku mieszkają; i poszukują instrumentów zaginionych z obrazu (jakieś orkiestry), wiszącego w tym zamku. W każdym odcinku znajdują jeden instrument. Odcinków było z 6-7, może 8. Trwały chyba po pół godziny. Pamiętacie ?

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 30 maja 2010, o 21:01

Sadząc z tego: http://www.jsmedia.pl/content/view/356/473/
"Za żadne skarby" to teatr - reżyserował Dariusz Pawelec, a grał m.in. wspomniany w linku pan.

Awatar użytkownika
tom ash
Posty: 13
Rejestracja: 7 maja 2010, o 08:07

Post autor: tom ash » 31 maja 2010, o 11:17

"Za żadne skarby" chyba był traktowany jako wakacyjny program telewizyjny i dlatego nie jest wykazany na filmpolski.pl.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: "ZA żadne skarby"

Post autor: qba83 » 18 kwie 2015, o 01:51

"Za żadne skarby' było emitowane dwukrotnie - w 1993 i w 1995r, ale tej drugiej emisji nie pamiętam, chyba na koloniach wtedy byłem i nie oglądałem telewizji. Dalej nie ma na temat tego spektaklu żadnych konkretnych informacji w internecie, wiadoma jest tylko obecność Gnatowskiego w obsadzie.

thomascharlock
Posty: 7
Rejestracja: 6 lut 2010, o 20:51

Re: "ZA żadne skarby"

Post autor: thomascharlock » 14 gru 2019, o 15:13

Serial jest do kupienia w TVP, mozna kupic nagranie.

armonik
Posty: 50
Rejestracja: 3 lut 2020, o 14:25

Re: "ZA żadne skarby"

Post autor: armonik » 8 lut 2021, o 18:06

Ja coś kojarzę, z babcią to chyba oglądaliśmy, ale kiedy to było... Piękne czasy

_________________
Producent dobrych regałów do biura

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: "ZA żadne skarby"

Post autor: qba83 » 6 cze 2021, o 08:25

Ten drugi aktor towarzyszący Gnatowskiemu podobny do Janusza Stokłosy to był Andrzej Róg, z którym zresztą razem występowali w teatrze. Zagrał też w jednym odcinku Kiepskich. Jedną z ról dziecięcych grał Sławomir Zapała.

thomascharlock
Posty: 7
Rejestracja: 6 lut 2010, o 20:51

"ZA żadne skarby" na fb

Post autor: thomascharlock » 10 paź 2021, o 11:30


Vorondycz
Posty: 13
Rejestracja: 1 kwie 2020, o 13:10

Re: "ZA żadne skarby"

Post autor: Vorondycz » 25 sty 2024, o 10:17

A czy ta ciotka nie była przypadkiem kustoszem tego zamku? Bo jakiś taki serial młodzieżowy kojarzę...

___________________________________
cennik na wynajem busów - Kraków

ODPOWIEDZ