Dawni bohaterowie filmów/programów dzisiaj

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 12 mar 2009, o 13:18

Gdzieś ze dwa lata temu na TVN-ie był krotki reportaż o bohaterach znanych seriali Czechosłowackich. Podobno trudno się z nimi skontaktować i unikają mediów, nie zgodzają się na wywiady zniesmaczeni stylem publikacji o nich w czeskich brukowcach. Aktorki grajace Arabellę wyjechały z kraju do Niemiec, jedna rekalmowała kosmetyki, druga już nie pomnę, zresztą nie pokazywano ich w tym materiale. Za to rozmawiano sporo z filmowym Rumburakiem, który w swoim kraju ma pozycję podobną do naszych np. Gajosa czy Fronczewskiego. Wesoły facet grający od ponad 30 lat na deskach swego ulubionego teatru, jak sam mówi jest dalej rozpoznawany przez innych jako Rumburak. Słyszał nawet o tym, że serial poza demoludem podobał sie np. w Chinach. Okazało się np. że w czas emisji serialu "Szpital na peryferiach" pustoszały ulice miast i okolo 6mln widzów w 10mln kraju siedziało przed tv. Serial zodbył uznanie nie tylko w kraju, jako jedna z pierwszych europejskich telenowel ze szpitalem w tle.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 12 mar 2009, o 13:27

Z tym zaopatrzeniem to chyba różnie bywało w różnych okresach - pamiętam, że jak przyjeżdżała do nas rodzina z dawnego Związku Radzieckiego, byli zszokowani pustymi półkami - wiedzieli, że u nas jest bieda, ale nie sądzili, że aż taka. Parę lat później wysyłaliśmy im paczki z najpotrzebniejszymi, naprawdę najpotrzebniejszymi produktami, bo u nich nie było dosłownie niczego.
Akurat NRD na pewno w zaopatrzeniu przodowało - chodziło zapewne o to, zeby pokazać, że nie tylko zachodni Niemcy mogą się cieszyć dobrobytem, ci wschodni też :wink:.

Awatar użytkownika
smok_teodor
Posty: 111
Rejestracja: 5 mar 2009, o 13:58

Post autor: smok_teodor » 12 mar 2009, o 14:08

DDR zdecydowanie przodowało w zaopatrzeniu i to nie tylko w latach 80-tych, jak wspominam na poprzedniej stronie, ale także i dekadę wcześniej, kiedy jeździła tam moja mama na różnego rodzaju wycieczki, wczasy itp. Z Węgier też ludzie przywozili sporo rzeczy, zwłaszcza odzieży.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 12 mar 2009, o 15:17

Marcel Szytenchelm najbardziej chyba kojarzony z rolą Mariana Koniuszki w "Zmiennikach", gdzie grał wyjątkowego idiotę :lol:, jest założycielem, reżyserem i dyrektorem artystycznym Studia Teatralnego „Słup” w Łodzi. Jego pomysłem jest stworzenie „Galerii Wielkich Łodzian" znajdującej się na ulicy Piotrkowskiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 12 mar 2009, o 15:19

DDR, rok 1985 - czekolady kupowane w dużych ilościach, przez niektórych starszych kolonistów na handel, przez nas w nieco mniejszych do spożycia i na prezenty. Dres, który wyrzuciam dopiero dwa czy trzy lata temu.

Węgry, 1986 - swetry tureckie, walkmany, płyty (wydaje mi się, że każdy z demoludów produkował ograniczoną liczbę tytułów płyt zachodnich wykonawców - płyt rzekomo licancyjnych, jak było w rzeczywistości, to nie wiem), więc jadąc do innego demoluda uzupełniało się zapasy o tytuły u nas nieobecne; na giełdach handlowano płytami
sprowadzonymi z Zachodu, ale na te nie było mnie stać), alkohol (niezwłocznie spożywany).

Bułgaria 1987 - papierosy, dezodorant Rexona, grube rajtuzy, które mam i nosze do dziś. I także płyty - zabawne, bo nie tylko cyrilicą, ale np. w przypadku "Abacab" Genesis tytuły były w tłumaczeniu na bułgarski.

W 1985 i 88 byłam także w zachodnich (!) Niemczech - tam szczęka opadała, ale niestety na niewiele rzeczy było nas stać, więc doświadczenie trochę fascynujące, a trochę frustrujące.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 12 mar 2009, o 16:00

Arkadiusz Bielawski , gral Pawla w serialu Siedem stron swiata
Załączniki
5ae04eac67.jpeg
75612129ff.jpeg
dc0f761bc7.jpeg
dc0f761bc7.jpeg (17.73 KiB) Przejrzano 18850 razy

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 12 mar 2009, o 16:25

Jeśli to jest w miarę aktualne zdjęcie Koniuszki, to niewiele się zmienił.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 12 mar 2009, o 16:40

juka pisze:Jeśli to jest w miarę aktualne zdjęcie Koniuszki, to niewiele się zmienił.
Bodajże sprzed 3-4 lat.

Awatar użytkownika
Dudzio
Posty: 1567
Rejestracja: 20 mar 2007, o 11:01
Lokalizacja: z Nienacka

Post autor: Dudzio » 12 mar 2009, o 18:02

mutant pisze: I także płyty - zabawne, bo nie tylko cyrilicą, ale np. w przypadku "Abacab" Genesis tytuły były w tłumaczeniu na bułgarski.
Po rosyjsku tez świetnie wychodziło. Np. "Ljubow doroże zołota" ansambla Dajer Striejts. Wybaczcie pisze z pamięci.
"Rocket man" Eltona Johna mienił się "Astronawt".

Ale przynajmniej wydawali płyty. U nas była kicha.
"ciężkie czasy!" westchnął sowiecki sołdat zdejmując zegar z wieży kościelnej

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 mar 2009, o 18:49

Dudzio pisze:
mutant pisze: I także płyty - zabawne, bo nie tylko cyrilicą, ale np. w przypadku "Abacab" Genesis tytuły były w tłumaczeniu na bułgarski.
Po rosyjsku tez świetnie wychodziło. Np. "Ljubow doroże zołota" ansambla Dajer Striejts. Wybaczcie pisze z pamięci.
"Rocket man" Eltona Johna mienił się "Astronawt".

Ale przynajmniej wydawali płyty. U nas była kicha.
Mój brat kiedyś przywiózł z Rosji (połowa lat 90) sporo winylowych płyt największych gwiazd - była Sandra, Madonna, i inni.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 12 mar 2009, o 18:59

A teraz wytłumaczcie mi jak sie mają Wasze ostatnie posty do tego tematu :lol: , chyba że ja czegoś nie rozumiem. :mrgreen:

Awatar użytkownika
giraldus
Posty: 116
Rejestracja: 2 mar 2009, o 23:37
Lokalizacja: Kaer Morhen

Post autor: giraldus » 12 mar 2009, o 22:47

Eryk75 pisze:A teraz wytłumaczcie mi jak sie mają Wasze ostatnie posty do tego tematu :lol: , chyba że ja czegoś nie rozumiem. :mrgreen:
No to terasz JA!
Czy ktoś rozpoznaje tych państwa? Przyznaję, że gdybym nie wiedział, to w żaden żywy sposób bym ich nie skojarzył. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Na domiar złego ktoś niewidoczny wśród ciżby bez ustanku dął w mosiężną surmę. Z pewnością nie był to muzyk.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 13 mar 2009, o 09:21

Ta pani,to musi być jakaś Niemka,ale co dalej to nie wiem :?:
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Cezary
Posty: 25
Rejestracja: 14 sty 2009, o 14:02

Post autor: Cezary » 13 mar 2009, o 10:17

Martin Landau? Barbara Bain? Coś mi tu wieeelką przestrzenią trąci...

Awatar użytkownika
agnb
Posty: 92
Rejestracja: 25 lut 2009, o 23:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: agnb » 13 mar 2009, o 14:49

trzeci od lewej aktor Tadeusz Horvath (grał w serialu dla młodzieży "Janka")


Obrazek

ODPOWIEDZ