Jakie tytuły prasy z dawnych lat pamiętacie?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 4 maja 2010, o 22:01

kuba70 pisze:
Elle pisze: Ja swoje "deficyty" wyrównywałam z ulotek, które mama przynosiła ze szpitala.
Książka Pani Michaliny pojawiła się na początku lat 90. Jakaś jeszcze stoi na półce u rodziców, ale jest w okładce, więc nie pamiętam, czyjego autorstwa.
Oj, chyba wcześniej. Pierwsze wydanie "Sztuki kochania" miało miejsce w 1976 r.
Był to taki biały kruk, że z czasem ukazały sie "piraty", o których wspomina juka.

A Kamasutrę też czytałem z wypiekami na twarzy. :wink:
Kuba, miałam na myśli, że w moim domu pojawiła się w tym czasie. Jak będę u rodziców, to sprawdzę rok tego wydania. Przepraszam, za nieprecyzyjną wypowiedź.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 4 maja 2010, o 22:03

No to jeśli już jesteśmy przy tej tematyce, to, czy ktoś pamięta, co drukowano w niby niewinnych "KONTYNENTACH"? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Misiek :)
Posty: 366
Rejestracja: 12 paź 2006, o 07:18
Lokalizacja: Miastko

Post autor: Misiek :) » 4 maja 2010, o 22:16

Elle pisze:No to jeśli już jesteśmy przy tej tematyce, to, czy ktoś pamięta, co drukowano w niby niewinnych "KONTYNENTACH"?
Nie, ale pamiętam za to, że na końcu tygodnika "Razem" była strona zatytułowana "Osobno", na której zazwyczaj były (między innymi) rady Lwa Starowicza i jakiś substytut gołej baby :mrgreen:

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 4 maja 2010, o 22:34

Misiek :) pisze:
Elle pisze:No to jeśli już jesteśmy przy tej tematyce, to, czy ktoś pamięta, co drukowano w niby niewinnych "KONTYNENTACH"?
Nie, ale pamiętam za to, że na końcu tygodnika "Razem" była strona zatytułowana "Osobno", na której zazwyczaj były (między innymi) rady Lwa Starowicza i jakiś substytut gołej baby :mrgreen:
Porady były na stronie 3ciej od końca- ja przynajmniej pamietam jak prowadziła ten kącik Michalina Wisłocka. Natomiast co do Osobno to masz rację- był to zawsze satyryczny artykuł napisany przez ś.p. red. Mariana Butryma i ozdobiony kopią jakiegoś gołego zdjęcia z playboya czy innego hustlera.

Magazyn Razem w latach 80-tych zaczął popularyzować w Polsce Scrabble kompletnie nie znane wcześniej nad Wisłą.

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 4 maja 2010, o 23:00

Elle pisze:No to jeśli już jesteśmy przy tej tematyce, to, czy ktoś pamięta, co drukowano w niby niewinnych "KONTYNENTACH"? :mrgreen:
"Kontynenty" comiesięczna porcja artykułów i zdjęć dla tych, których fascynowały podróże po świecie. Miło było poczytać o Wyspach Wielkanocnych, Andach albo pustyni Gobi siedząc wygodnie w domowym fotelu :lol: . W tym miesięczniku to prawdopodobnie były co najwyżej zdjęcia "dzikusek" w toplessie . :wink:

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 4 maja 2010, o 23:22

Elle pisze:No to jeśli już jesteśmy przy tej tematyce, to, czy ktoś pamięta, co drukowano w niby niewinnych "KONTYNENTACH"? :mrgreen:
Pewnie "Życie seksualne dzikich" Malinowskiego w odcinkach :lol: :cool:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 5 maja 2010, o 19:56

kuba70 pisze:
Elle pisze:No to jeśli już jesteśmy przy tej tematyce, to, czy ktoś pamięta, co drukowano w niby niewinnych "KONTYNENTACH"? :mrgreen:
Pewnie "Życie seksualne dzikich" Malinowskiego w odcinkach :lol: :cool:
A nie! Była tam erotyczna powieść chińska z dynastii Ping, lub Pong. :wink:
Eryku, ja przez dwa lata uwielbiałam "Kontynenty", ale nie ze względu na powieść erotyczną, tylko na te podróże i krajobrazy. :mrgreen:

Kamila
Posty: 325
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kamila » 5 maja 2010, o 21:56

Kolejny tytuł do kolekcji. Nie wiem tylko, co to było, bo to nie moje dzieciństwo ;-).
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 5 maja 2010, o 22:13

Elle pisze: Kuba, miałam na myśli, że w moim domu pojawiła się w tym czasie. Jak będę u rodziców, to sprawdzę rok tego wydania. Przepraszam, za nieprecyzyjną wypowiedź.
Nic nie szkodzi, to ja Cię źle zrozumiałem- mój błąd.

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 5 maja 2010, o 22:18

Kamila pisze:Kolejny tytuł do kolekcji. Nie wiem tylko, co to było, bo to nie moje dzieciństwo ;-).
[url=http://img101.imagevenue.com/loc597/th_ ... _597lo.jpg]Obrazek[/URL]
Jakoś Nową wieś zapamiętałam w bardziej siermiężnej oprawie niż ta.Siostra miała poradnik z wydawnictwa i Szkołę narzeczonych.
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 6 maja 2010, o 00:46

Wydawane pisemko na doskonałym papierze wysokiej jakości zdięcia no i niewielka cena .

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 6 maja 2010, o 06:43

Syriusz Falcon pisze:Wydawane pisemko na doskonałym papierze wysokiej jakości zdięcia no i niewielka cena .
No i piekny zapach :wink:

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 6 maja 2010, o 08:02

Syriusz Falcon pisze:Wydawane pisemko na doskonałym papierze wysokiej jakości zdięcia no i niewielka cena .
Szczególnie piekne były wydania specjalne z okazji rocznicy rewolucji.Wycinałam stamtąd zdjęcia potrzebne do szkoły na plakat.Robiliście też takie plakaty?
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 6 maja 2010, o 11:54

wilma pisze:
Syriusz Falcon pisze:Wydawane pisemko na doskonałym papierze wysokiej jakości zdięcia no i niewielka cena .
Szczególnie piekne były wydania specjalne z okazji rocznicy rewolucji.Wycinałam stamtąd zdjęcia potrzebne do szkoły na plakat.Robiliście też takie plakaty?
Kochana! :grin: Plakatów to może nie, ale gazetkę zawsze. :cool: Człowiek tylko węszył skąd by co ładniejsze zdjęcia zdobyć, żeby pani pochwaliła. Spróbuj dzisiaj powiedzieć, że mają gazetkę robić. :shock:

Awatar użytkownika
Helmutt
Posty: 324
Rejestracja: 18 paź 2007, o 06:20
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Helmutt » 6 maja 2010, o 12:00

smok_teodor pisze:Znalazłem w sieci fotkę czasopisma "Zrób sam". Czyżby to była nietelewizyjna forma działalności Adama Słodowego?
Odkopuję z premedytacją stary post, ale...

Mój ojciec regularnie kupował to pismo, z Adamem Słodowym nie miało to nic wspólnego - ogólnie było to pismo dla majsterkowiczów - taki zbiór róznych porad - jak zrobić półkę, czym kleić drewno, sporo róznych fantazyjnych rzeczy do zrobienia- jakieś wyrabane w kosmos abażury, uchwyty, cuda z papieru itp. dodatkowo artykuły dla kolekcjonerów różnych rzeczy, kącik "Tato, zrób mi to" - tworzenie róznych, pomysłowych zabawek, ciekawe konkursy (np. dawano fotkę jakiegoś przedmiotu i trzeba było odgadnąć co to jest).
Z tego co pamiętam miało toto jakieś 60 stron i drukowane było na bardzo podłym papierze, który po kilkunastu obejzreniach gazety zwyczajnie się zaczynał rozsypywać.

ODPOWIEDZ