Jakie tytuły prasy z dawnych lat pamiętacie?

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 6 maja 2010, o 12:50

Syriusz Falcon pisze:Wydawane pisemko na doskonałym papierze wysokiej jakości zdięcia no i niewielka cena .
Ten tygodnik? był swoistym ewenementem, wszystkie inne czasopisma były z reguły szare i na marnym papierze, a tutaj pełny kolor i kredowy papier. W "Kraju Rad" interesująca dla mnie przez pewien czas była tylko jedna strona prezentująca ruski sprzęt wojenny z czasów 2 wojny światowej.

Awatar użytkownika
kuba70
Posty: 308
Rejestracja: 29 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: UK

Post autor: kuba70 » 6 maja 2010, o 18:34

Krążyła taka trochę śmieszna historia na temat "Kraju rad"- w czasach kryzysu z powodu braku papieru toaletowego czesto w użyciu były gazety :wink: .
Fama głosiła, że specjalnie drukują ten tygodnik na takim gładkim papierze, żeby ludzie nie wykorzystywali go do wycierania... :lol:

Awatar użytkownika
Eryk75
Posty: 1468
Rejestracja: 12 paź 2007, o 13:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Eryk75 » 6 maja 2010, o 22:16

Dla celów higienicznych - faktycznie, niezbyt... Do militarnych był za to rewelacyjny!
papier przerabiało się na pociski do strzelania z gumy. :lol:

Awatar użytkownika
Miss Vintage
Posty: 33
Rejestracja: 8 maja 2010, o 20:08

Post autor: Miss Vintage » 9 maja 2010, o 09:17

Skandale, Gospodyni, Przyjaciółka, TIM. :wink:

Awatar użytkownika
kefir1981
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2007, o 20:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

"Sport Śląski"

Post autor: kefir1981 » 12 maja 2010, o 12:29

W podstawówce co wtorek kupowałem sobie gazetę "Sport śląski". Wychodził chyba tylko w województwie katowickim i ościennych.
To od tej gazety wzięło się moje zainteresowanie piłką nożną niższych lig... Znałem się wtedy nawet na zespołach A-klasowych. Ale, z powodów geograficznych, raczej mało ludzi zna i/lub pamięta ten tygodnik.
CKM Włókniarz Częstochowa- dumni po zwycięstwie, wierni po porażce!

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 12 maja 2010, o 14:24

Z gazet sportowych w których można było znaleźć jakiekolwiek informacje o niższych ligach była gazetka "Tempo"

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 12 maja 2010, o 17:54

Najwięcej informacji sportowych z niższych lig włączając okręgówkę, A-klasę i dochodząc do B-klasy i ligi juniorów zawierały gazety lokalne, ale - rzecz jasna - obejmowały swoim zasięgiem tylko dany region. Z gazet sportowych pamiętam "Tempo" - wychodziło w Krakowie, "Sport" na Śląsku (Katowice?), a "Przegląd Sportowy" w Warszawie (tzn. tam mieściły się redakcje, bo zasięg był ogólnopolski). Na pewno w "Przeglądzie" były informacje o I, II i III lidze, o niższych już chyba nie. A z tygodników sportowych pamiętam "Sportowca", bardzo go lubiłam.

Gutex
Posty: 23
Rejestracja: 8 lut 2010, o 00:56
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Gutex » 12 maja 2010, o 18:13

razem & osobno,przekrój, świat młodych, spotkania(miałem komplet ale nie dawno poszedł na makulaturę)
Gutek

Awatar użytkownika
Syriusz Falcon
Posty: 611
Rejestracja: 16 lut 2010, o 19:42
Kontakt:

Post autor: Syriusz Falcon » 2 cze 2010, o 14:57

Z gazet z programem najbardziej lubiłem czytać Antenę . Z gazet codziennych to sobotnio niedzielne wydanie Trybuny Ludu ze wzgledu na krzyżówki.

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Jakie tytuły prasy z dawnych lat pamiętacie?

Post autor: Robi » 24 gru 2011, o 11:53

Obrazek

Awatar użytkownika
Marecki384
Posty: 278
Rejestracja: 30 gru 2010, o 08:12

Glob 24

Post autor: Marecki384 » 16 lis 2016, o 17:40

glob24.jpg
Ludziska pamiętacie ta gazetę ??
Pierwsza kolorowa gazeta codzienna w III RP która istniała w latach 1991 -92

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Jakie tytuły prasy z dawnych lat pamiętacie?

Post autor: Doctor_Who » 28 gru 2017, o 18:36

Po 26 latach zamknięto pismo BRAVO.

Właściwie to nawet nie wiedziałem, że się jeszcze ukazywało. Bądź co bądź była to jedna z ikon prasy lat 90. Czasami się kupowało dla plakatu lub informacji o kręconym filmie. Internetu nie było. Pamiętam np. że w którymś numerze opisywali film Super Mario Bros (bo Roxette nagrało tam piosenkę). Chociaż głównie polewało się z listów czytelników i czasem człowiek zastanawiał się, czy ci co to piszą to tak na serio czy dla jaj - na przykład czy od robienia "tego" ze świeczką można w ciążę zajść :lol:.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Jakie tytuły prasy z dawnych lat pamiętacie?

Post autor: qba83 » 28 gru 2017, o 23:43

Bravo kupowałem w latach 90. Rzeczywiście kącik porad bywał śmieszny, pamiętam chłopaka, któremu powiększyły się piersi i wystraszony pytał czy nie zmienia się w dziewczynę. Albo zrozpaczonych fanek które zakochały się w Nicku Carterze, Bartku Wronie lub Di Caprio i co mają zrobić by został ich chłopakiem. Niekiedy zdarzały się listy ostro krytykujące jakiegoś wykonawcę, najczęściej obrywało Just5, pamiętam też nachalne lansowanie przez to pismo Britney Spears, dziewczyny o przeciętnej urodzie i talencie, za to w każdym numerze przez kilka lat był o niej artykuł, a w co drugim była na okładce. Niezłe też były fotoopowieści. Zapadła mi w pamięć jedną o grupie nastolatków, którzy idąc autem potrącili rowerzystę, a jego zwłoki wyrzucili do rzeki, po pewnym czasie okazało się że on żyje i chce się n nich zemścić.

Awatar użytkownika
Doctor_Who
Posty: 929
Rejestracja: 29 lis 2011, o 18:01
Lokalizacja: Gdzieś w czasoprzestrzeni ;)

Re: Jakie tytuły prasy z dawnych lat pamiętacie?

Post autor: Doctor_Who » 28 gru 2017, o 23:53

Co do tego Super Mario to mogło mi się równie dobrze pomylić z POPCORNEM, bo tam też bywały podobne artykuły. Pamiętam jeszcze czasem dołączane do ww. pism naklejki z zespołami, wykonawcami, albo po prostu z logo pisma. Czasami przyklejało się nielubianym kolegom w szkole dla żartu na piórnik, zeszyty, etc. naklejki z logiem czasopisma "Dziewczyna", że niby to czytają :D (tak samo zresztą postępowało się z naklejkami z gum "Barbie" albo "Chabel" i kucykami My Little Pony, ale to inny temat). Z Fotoopowieści (takie jakby komiksy ze zdjęciami aktorów) też można się było pośmiać.
"Niebezpiecznie jest opierać wielkość swą na ujemnej wartości swych nieprzyjaciół." - Stanisław Ignacy Witkiewicz.

qba83
Posty: 620
Rejestracja: 17 gru 2008, o 05:28

Re: Jakie tytuły prasy z dawnych lat pamiętacie?

Post autor: qba83 » 13 sty 2018, o 20:44

"Ja" "Ty" "My", gazetki dla dzieci w różnym wieku.

ODPOWIEDZ