O wszytkim i o niczym - tematy nie związane z forum

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 10 wrz 2010, o 09:36

A my mieliśmy kanarka Basię :)
Ja znam kilku Kubów, ale wszyscy są młodsi ode mnie o co najmniej kilka lat.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
biały_delfin
Administrator
Posty: 1949
Rejestracja: 12 lis 2006, o 22:45

Post autor: biały_delfin » 10 wrz 2010, o 16:37

Natuś-77 teraz dobrze ?
biały_delfin pisze:byłem na "kabarecie młodych panów" - szczerze mówiąc to się wynudziłem, pieniądze wyrzucone w błoto,
"On l'appelle OUM le Dauphin ... "
Biały Delfin UM (piosenka)
Fragment filmu

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 wrz 2010, o 19:03

juka pisze: "Sprawdź w spisie abonentów numer żądanego telefonu. Nie polegaj na pamięci, gdyż ta Cię często zawodzi.(...)
Nakręcaj palcem wskazującym prawej ręki. (...)
Kto nie stosuje się do przepisów, szkodzi sobie, szkodzi innym abonentom, szkodzi centrali telefonicznej, niepotrzebnie psuje sobie i innym nerwy, traci czas i pieniądze." :smile:
Piękne! :grin:
Pozostałe instrukcje też. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 wrz 2010, o 19:12

Natuś-77 pisze: Juko, niesamowita ta książka telefoniczna...przeglądam ją w głębokiej zadumie...mnóstwo imion i nazwisk, których już nie ma i nie będzie...Ajsyk, Isser, Szlawa, Chana, Caler, Szaja, Moszek...

Ciekawe profesje, zawody, warsztaty: sprz. szpagatu i papieru, wł. skl. kolon-spoż., dom handlowo-agenturowy, st. dyspo. ruchu Warsz. Węzł. Kolej., ortopedysta, biuro sprzedaży esencji octowej i art. chem., sprz. przybor. kapel i nowości sezon., basen ryb, wojażer, owocarnia
I które tak po prostu zginęły w ciągu kilku lat. Poczułam coś takiego, że książka telefoniczna jest tym jedynym miejscem, w którym ci ludzie zostali jakby unieśmiertelnieni. Wydaje się, że w czasie holokaustu ginęły całe bezimienne masy Żydów. Oglądając stare filmy czy zdjęcia z czasów wojny nie zastanawiamy się, że przecież ci ludzie pozbawieni własnej godności mieli przecież imiona i nazwiska, a kiedyś nawet dom i telefon... Dzięki tej książce jakby żyją nadal.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 wrz 2010, o 19:14

juka pisze: A tak nostalgicznie - zakładając, że większość forumowiczów urodziła się w latach 60- tych, 70- tych lub 80-tych, najczęściej nadawane dzieciom imiona w tych latach to:
lata 1961 - 70:
męskie: Andrzej, Dariusz, Krzysztof, Marek, Piotr
żeńskie: Anna, Beata, Elżbieta, Ewa, Małgorzata;
lata 1971 - 80:
męskie: Krzysztof, Marcin, Mariusz, Piotr, Tomasz
żeńskie: Agnieszka, Anna, Joanna, Katarzyna, Małgorzata;
No zgadza się co do joty. Mój brat i ja. :lol:

Awatar użytkownika
wilma
Posty: 1455
Rejestracja: 31 maja 2007, o 13:29

Post autor: wilma » 13 wrz 2010, o 21:57

Elle pisze:
Natuś-77 pisze: Juko, niesamowita ta książka telefoniczna...przeglądam ją w głębokiej zadumie...mnóstwo imion i nazwisk, których już nie ma i nie będzie...Ajsyk, Isser, Szlawa, Chana, Caler, Szaja, Moszek...

Ciekawe profesje, zawody, warsztaty: sprz. szpagatu i papieru, wł. skl. kolon-spoż., dom handlowo-agenturowy, st. dyspo. ruchu Warsz. Węzł. Kolej., ortopedysta, biuro sprzedaży esencji octowej i art. chem., sprz. przybor. kapel i nowości sezon., basen ryb, wojażer, owocarnia
I które tak po prostu zginęły w ciągu kilku lat. Poczułam coś takiego, że książka telefoniczna jest tym jedynym miejscem, w którym ci ludzie zostali jakby unieśmiertelnieni. Wydaje się, że w czasie holokaustu ginęły całe bezimienne masy Żydów. Oglądając stare filmy czy zdjęcia z czasów wojny nie zastanawiamy się, że przecież ci ludzie pozbawieni własnej godności mieli przecież imiona i nazwiska, a kiedyś nawet dom i telefon... Dzięki tej książce jakby żyją nadal.
Ładnie powiedziane
http://serialkatarzyna.ovh.org/ polska strona serialu Katarzyna
http://www.catherinedemontsalvy.ch/ strona serialu w jezyku angielskim
http://orticoni.jose.neuf.fr/cariboost1/index.html francuska strona

Awatar użytkownika
Orka
Posty: 22
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 18:48

Post autor: Orka » 14 wrz 2010, o 19:12

[wymoderowano - post niezgodny z tematyką forum]
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2010, o 21:24 przez Orka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 14 wrz 2010, o 21:56

Orka pisze:Wymoderowno tekst niezgodny z tematyką forum
DO ADMINA!!!!!! WNIOSKUJĘ O USUNIĘCIE TEGO POSTU.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2010, o 21:25 przez Natuś-77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 14 wrz 2010, o 22:39

Ja w ogóle wnioskuję o usunięcie Orki, bo już wcześniej udając, że ma coś do powiedzenia, wcinał się tu tylko po to, żeby wszyscy mogli przeczytać podpisy pod jego postami. My się tu chcemy dobrze bawić i przyjaźnić niezależnie od poglądów politycznych.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

odislaw
Posty: 85
Rejestracja: 21 sie 2007, o 22:54
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: odislaw » 14 wrz 2010, o 22:59

Orka- znajdź sobie inne forum dla swojego politycznego spamu...
...wiele lat, wiele dni czas nas uczy pogody....

Awatar użytkownika
edisdead
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2009, o 23:13

Post autor: edisdead » 21 wrz 2010, o 07:15

Dzien Dobry.Wczoraj w nocy udzielił mi sie ponownie klimat forum , którego czytanie zajeło mi troche czasu i juz od rana jako , że mam wolny dzień ponawiam zabawe.Jeśli to zły temat na ten post to zawsze mozna przenieść.Chciałem poznac Państwa zdanie o filmie polskim pt.Yesterday z 1984 r.O filmie pamietam zawsze odkąd go zobaczylem jako 7,8 letni chłopiec.Jest to film o chłopakach zaslepionych muzyka Beatlesów.Raczej dramat.Wstrząsnał mną wtedy, a Krzysztof Majchrzak wydał mi się potworem!Teraz kiedy odważyłem sie go obejrzec 2 raz w zyciu wydaje mi sie , że jest jeszcze lepszy.

http://www.youtube.com/watch?v=IjKXSajF ... re=related

Pierwsza scena z festynem jest zabawna.W tle leci przebój, ktory jeszcze pare lat temu puszczano w wykonaniu jakiegos duetu disco polo jako quazi hit w internecie.No ale najważniejsza jest tu oryginalna muzyka Beatlesów.Miłego dnia wszystkim w pracy...;d^^

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 26 paź 2010, o 09:47

Elle, co porabiałaś, jak Cię nie było? Pogoń mnie, żebym wrzuciła zdjęcia z Bałkanów!
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 26 paź 2010, o 18:35

mutant pisze:Elle, co porabiałaś, jak Cię nie było? Pogoń mnie, żebym wrzuciła zdjęcia z Bałkanów!
Mutant kochana - co ja się będę tłumaczyć - "Tłumaczy się tylko winny". :oops: :lol: A porabiałam to co zwykle - praca, życie, echhhhhh. :mad: :cool: Och, wrzucaj zdjęcia oczywiście. Ja byłam na Bałkanach (też na wycieczce) w zeszłym roku i jestem ciekawa twoich wrażeń. Z sentymentem wracam w tamte strony - to był piękny wyjazd. :grin: W tym roku zwiedzałam Niemcy.

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 26 paź 2010, o 18:40

E, nie musisz się tłumaczyć, tylko myslałam, że może coś szczególnego, np. jakiś wyjazd też. Wrzuciłam na razie parę zdjęć z Serbii, ale kazałam imageshackowi zmniejszyć i wyszła beznadzieja. Wrzucę jeszcze raz w normalnym formacie.
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 26 paź 2010, o 19:23

A ja mam prośbę do naszych adminów - Gumisiu i Delfinku, czy możecie na górze, tam, gdzie są FAQ, Szukaj, Użytkownicy, Grupy, ... utworzyć kategorię GALERIA, żeby można było zamieszczać swoje zdjęcia? :smile:

ODPOWIEDZ