O wszytkim i o niczym - tematy nie związane z forum

Moderatorzy: Robi, biały_delfin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 lis 2010, o 21:10

mutant pisze:wrzuciłam kolejny zestaw zdjęć z Czarnogóry: http://img340.imageshack.us/slideshow/w ... g4066e.jpg (slajd szoł)
lub http://img340.imageshack.us/g/img4066e.jpg/ (album)
Jejciu, Mutantko, jakie piękne i wysokiej jakości te zdjęcia! Rozpoznaję Kotor i Bokę Kotorską. Byłam tam rok temu. :grin: Cudne, przecudne są Bałkany, tylko dlaczego takie nieszczęśliwe? :sad:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 12 lis 2010, o 21:39

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bamberg - rzeka Regnitz, Bamberg 2, Norymberga-Starówka, Cmentarz norymberski, Walhalla, Ratyzbona nad Dunajem, Widok z Neuschwanstein na Hohenschwangau i Alpy, Neuschwanstein, Monachium

A tutaj moje wędrówki po Bawarii. :smile:

Awatar użytkownika
mutant
Posty: 617
Rejestracja: 19 cze 2007, o 15:11

Post autor: mutant » 13 lis 2010, o 11:51

E, a ja nie byłam zadowolona ze swoich zdjęć ;)
Elle - a jak to wygląda cenowo? Mąż mnie namawia na niemieckie góry, np. Jurę Szwabską, ale kumpela nas postraszyła, że schroniska drogie i "wogle".
"Zmarszczył brwi w zamyśleniu, wybierając śrubę ocynkowaną".

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 lis 2010, o 13:43

mutant pisze:E, a ja nie byłam zadowolona ze swoich zdjęć ;)
Elle - a jak to wygląda cenowo? Mąż mnie namawia na niemieckie góry, np. Jurę Szwabską, ale kumpela nas postraszyła, że schroniska drogie i "wogle".
Mówię Ci, że są bardzo ładne. :grin:
Wiesz, Mutantko, byłam na wycieczce z Rainbow T. :wink: więc trudno stwierdzić. No tak - na pewno drożej niż na Bałkanach, wiadomo - Niemcy. Byle pocztówka w przeliczeniu, wyzwalała z moich ust zasysane "ssssss....." :lol: . Dwa noclegi mieliśmy w Czechach.
I jak się "wogle" człowiek ciągle za kieszeń będzie trzymał, to całe życie przeżyje, nigdzie nie pojedzie i nic nie zobaczy. :o

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 13 lis 2010, o 13:43

ROBI - czekamy na zdjęcia i relację!!! :grin:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 14 lis 2010, o 00:24

Elle, fotki bardzo ładne :smile:. Niemcy mi się jawią jako mało turystycznie atrakcyjny kraj, ale góry mają piękne - w Jurze nie byłam, natomiast Szwajcaria Saksońska - widoki pierwsza klasa! No i bliziutko do Czech, a tam taniej :wink:.
Robi, czy muszę mówić, jak zazdroszczę? :grin:

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 14 lis 2010, o 08:38

juka pisze:Elle, fotki bardzo ładne :smile:. Niemcy mi się jawią jako mało turystycznie atrakcyjny kraj, ale góry mają piękne - w Jurze nie byłam, natomiast Szwajcaria Saksońska - widoki pierwsza klasa! No i bliziutko do Czech, a tam taniej :wink:.
Robi, czy muszę mówić, jak zazdroszczę? :grin:
Juko, dziękuję. :grin: No więc ja właśnie chciałabym wziąć w obronę Niemcy. To bardzo przez nas (zapewne przez skojarzenia wojenne jeszcze) niedoceniany turystycznie kraj, albo też kojarzony tylko z autostradami, którymi jedzie się dalej na zachód, bądź południe do Hiszpanii. A jest tam mnóstwo do obejrzenia. Biura podróży już zwęszyły interes i coraz bardziej eksponują Niemcy w swoich ofertach. :smile: A ty to już w ogóle bliziutko masz, więc korzystaj! :cool:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 14 lis 2010, o 13:15

juka pisze: Robi, czy muszę mówić, jak zazdroszczę? :grin:
Przez kilka dni moze jeszcze tak bo dzisiaj mialem 36 stopni w cieniu , ale w srode bede juz w domu
Pozdrawiam z Siem Reap

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 14 lis 2010, o 14:09

Robi pisze:
juka pisze: Robi, czy muszę mówić, jak zazdroszczę? :grin:
Przez kilka dni moze jeszcze tak bo dzisiaj mialem 36 stopni w cieniu , ale w srode bede juz w domu
Pozdrawiam z Siem Reap
Przez chwilę myślałam, że może jesteś na tej samej wycieczce, co moja koleżanka. Ona objeżdża Kambodżę, Laos i Wietnam.

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 14 lis 2010, o 21:43

Faktycznie, Niemcy kojarzą mi się głównie z wyjazdami na zakupy, do pracy i szrotami :grin: - głównie, to nie znaczy wyłącznie, dlatego mogę z czystym sumieniem polecić trochę lekceważone strony wschodnie - Drezno czy Poczdam. Berlina już nie polecam :wink:.
A skoro już jesteśmy na terenach przygranicznych, to co wy na tę atrakcję turystyczną?
http://www.youtube.com/watch?v=NadKXBAbOsQ

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 14 lis 2010, o 23:06

juka pisze:Faktycznie, Niemcy kojarzą mi się głównie z wyjazdami na zakupy, do pracy i szrotami :grin: - głównie, to nie znaczy wyłącznie, dlatego mogę z czystym sumieniem polecić trochę lekceważone strony wschodnie - Drezno czy Poczdam. Berlina już nie polecam :wink:.
A skoro już jesteśmy na terenach przygranicznych, to co wy na tę atrakcję turystyczną?
http://www.youtube.com/watch?v=NadKXBAbOsQ
A co to takiego? :o :smile:

Każda taka budowla wzbudza kontrowersje, ale czy nie inaczej było z Wieżą Eiffla, czy wieloma innymi pomnikami, budowlami? I ówcześni pewnie też sarkali, po co, na co, lepiej przeznaczyć na inne cele... :wink:

juka
Posty: 1328
Rejestracja: 19 wrz 2007, o 22:50

Post autor: juka » 15 lis 2010, o 13:39

Elle, szroty to niemieckie giełdy samochodowe, a dokładniej to złomowiska :wink:. Takie auta ściąga się do Polski, wyklepuje (w "Czterdziestolatku" to się nazywało odpicowanie) i potem sprzedaje, głównie w głąb Polski. Najbardziej popularny biznes w pasie województw zachodnich.

Awatar użytkownika
Elle
Posty: 2178
Rejestracja: 7 cze 2007, o 18:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Elle » 15 lis 2010, o 18:04

juka pisze:Elle, szroty to niemieckie giełdy samochodowe, a dokładniej to złomowiska :wink:. Takie auta ściąga się do Polski, wyklepuje (w "Czterdziestolatku" to się nazywało odpicowanie) i potem sprzedaje, głównie w głąb Polski. Najbardziej popularny biznes w pasie województw zachodnich.
Juko, dzięki. :grin:
Chyba w sobotę był właśnie ten odcinek z "picowaniem". :lol:

Robi
Moderator
Posty: 2379
Rejestracja: 23 gru 2004, o 23:10
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Robi » 18 lis 2010, o 06:49

Elle pisze:
Robi pisze:
juka pisze: Robi, czy muszę mówić, jak zazdroszczę? :grin:
Przez kilka dni moze jeszcze tak bo dzisiaj mialem 36 stopni w cieniu , ale w srode bede juz w domu
Pozdrawiam z Siem Reap
Przez chwilę myślałam, że może jesteś na tej samej wycieczce, co moja koleżanka. Ona objeżdża Kambodżę, Laos i Wietnam.
Nie , nie , ale Wietnam tez mam w planach :wink:
Fotki wrzuce jak poprzegladam zdjecia i sie zaaklimatyzuje bo na razie to wstaje o 2 w nocy i jem sniadanie :wink:

Awatar użytkownika
Natuś-77
Posty: 781
Rejestracja: 21 lis 2006, o 15:50
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: Natuś-77 » 18 lis 2010, o 08:53

Robi witamy :grin: i czekamy na relacje z podróży :idea:

ODPOWIEDZ